جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ابعاد ماشین لباسشویی توکار چند است؟

یکی از سؤالات متداولی که مشتریان کابینت اغلب مطرح می‌کنند، آیا می‌ توان ماشین لباسشویی را به صورت مخفی در داخل کابینت قرار داد؟

در این باره باید گفت که ماشین لباسشویی که در داخل کابینت باید قرار بگیرد، با ماشین لباسشویی‌ های معمولی که به صورت مبله است و در اکثر خانه‌ ها استفاده می‌شوند، تفاوت دارد. برای قرار دادن ماشین لباسشویی در داخل کابینت، شما باید یک ماشین لباسشویی توکار (یا مخفی) تهیه کنید.

ابعاد ماشین لباسشویی توکار و مخفی

 

ماشین لباسشویی توکار چیست؟

ماشین لباسشویی توکار یا مخفی، یک نوع ماشین لباسشویی است که به طور اختصاصی برای نصب در داخل کابینت یا فضای مخفی طراحی شده است. این نوع ماشین لباسشویی‌ ها از لحاظ اندازه، شکل و ویژگی‌ های کاربردی به منظور سازگاری با فضای کابینت و ایجاد انطباق بصری با دکوراسیون داخلی طراحی شده‌اند.

بنابراین، با خرید ماشین لباسشویی توکار، شما می‌ توانید آن را در داخل کابینت خود مخفی کنید و در نتیجه فضای کابینت خود را بهینه‌ تر و منظم‌ تر سازید.

 

ماشین لباسشویی توکار چیست؟

بیشتر بخوانید: کابینت دستگیره مخفی

 

 

عمق صفحه لباسشویی

اگر قصد دارید ماشین لباسشویی توکار بخرید، باید به ابعاد صفحه کابینتی که روی آن قرار می‌گیرد توجه کنید. این ابعاد باید به صورت استاندارد 60 سانتیمتر باشد. این ابعاد استاندارد به این دلیل است که ماشین لباسشویی توکار نیازی به کابینت مجزا ندارد و در زیر این صفحه قرار می‌گیرد. درب ماشین لباسشویی توکار با استفاده از جنس ام دی اف کابینت‌ ها بر روی لولا های مخصوصی که در بدنه لباسشویی قرار دارند، متصل می‌شود.

 

ابعاد درب ام دی اف ماشین لباسشویی

بیشتر بخوانید: طراحی و راه‌اندازی اتاق لاندری یا رختشویخانه

 

 

ابعاد مورد نیاز ماشین لباسشویی توکار

برای اینکه بتوانید ماشین لباسشویی خود را در آشپزخانه قرار دهید و با کابینت ها یکنواخت کنید نیاز به جایی دارید که ابعاد مشخصی در نظر گرفته باشید این ابعاد به شرح زیر است:

  • ارتفاع: 87 سانتیمتر (شامل پایه‌ های 15 سانتیمتر)
  • عمق: 560 سانتیمتر (به اضافه 2 سانتیمتر ضخامت درب)
  • عرض: 600 سانتیمتر

اگر در حال اجرای کابینت هستید و می‌خواهید ماشین لباسشویی توکار را در آن قرار دهید، باید توجه کنید که صفحه بالای لباسشویی باید عمق 60 سانتیمتر داشته باشد. اما بدنه کابینت‌ های ساخته شده باید عمق 56 سانتیمتر داشته باشند و به آن 2 سانتیمتر ضخامت درب اضافه می‌شود، که در مجموع 58 سانتیمتر می‌شود. برای خرید کابینت آماده با ابعاد استاندارد به سایت ما سر بزنید.

همچنین، برای درب لباسشویی با عرض 60 سانتیمتر، نیاز به باد خور 3 میلیمتری وجود دارد و در نهایت عرض درب باید 59.7 سانتیمتر باشد.

 

ابعاد مورد نیاز ماشین لباسشویی توکار

بیشتر بخوانید: فر توکار مناسب کابینت آشپزخانه

 

 

ابعاد مختلف ماشین لباسشویی توکار

هنگامی که برای خرید ماشین لباسشویی توکار اقدام می‌کنید، متوجه ابعاد مختلف ماشین‌ ها می‌ شوید و بعضی از لباسشویی‌ ها از ابعادی که در بالا ذکر شد ممکن است بزرگتر باشند.

در زیر، ابعاد مختلفی از ماشین لباسشویی توکار آمده است:

  • ارتفاع: 819 میلیمتر، عرض: 596 میلیمتر، عمق: 540 میلیمتر
  • ارتفاع: 818 میلیمتر، عرض: 596 میلیمتر، عمق: 544 میلیمتر
  • ارتفاع: 820 میلیمتر، عرض: 600 میلیمتر، عمق: 525 میلیمتر
  • ارتفاع: 820 میلیمتر، عرض: 595 میلیمتر، عمق: 545 میلیمتر
  • ارتفاع: 820 میلیمتر، عرض: 596 میلیمتر، عمق: 570 میلیمتر
  • ارتفاع: 818 میلیمتر، عرض: 596 میلیمتر، عمق: 574 میلیمتر

 

ابعاد مختلف ماشین لباسشویی توکار

 

 

اگرچه عمق مورد نیاز برای ماشین لباسشویی توکار 56 سانتیمتر است، اما در بعضی مواقع لوله‌ های آب و فاضلاب به طور مستقیم در پشت ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند که باعث می‌ شود ماشین لباسشویی به دیوار پشت آن نچسبد. در این مواقع، باید 3 سانتیمتر جای بیشتری در نظر گرفته شود.

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی توکار را دارید، ابعادی که ذکر شده است برای این دستگاه صدق می‌کند و ابعاد آن با لباسشویی‌ های مورد نظر یکسان است.

 

ابعاد ماشین لباسشویی که باید توجه داشته باشید:

در صورتی که شیرآلات پشت ماشین لباسشویی قرار گرفته باشند، می‌ توانید از صفحه کابینت با عمق 65 سانتیمتر استفاده کنید و عمق کابینت‌ ها را افزایش دهید تا ماشین لباسشویی با کابینت‌ ها یکپارچه شود و هیچ گونه بیرون زدگی ایجاد نشود. در این صورت، با توجه به ابعاد ماشین لباسشویی و فضای لوله‌ های آب و فاضلاب، می‌ توانید ضخامت کابینت را بهینه‌ سازی کنید تا نتیجه نهایی یکپارچه و مناسب باشد.

 

خرید کابینت لباسشویی آماده

در صورتی که امکان خرید ماشین لباسشویی توکار را ندارید، ما برای شما کابینت‌ های لباسشویی آماده کرده‌ایم که با چند کلیک و بدون نیاز به خروج از منزل، می‌ توانید آن‌ ها را به صورت آنلاین خریداری کنید. ما سفارش شما را در کمترین زمان ممکن ارسال خواهیم کرد.

 

سئوالات متداول:

برای ماشین لباسشویی توکار 60 سانتی متر، مابین کابینت ها جا مورد نیاز است؟

ارتفاع مورد نیاز برای ماشین لباسشویی توکار 85 الی 87 سانت مورد نیاز است.

در صورت استاندارد 56 سانت عمق مورد نیاز است و در صورتی که اتصالات پشت لباسشویی قرار گرفته باشد 3 سانت به آن اضافه می شود.