جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هزینه ساخت کابینت آشپزخانه در سال 1402 چقدر است؟

برای بسیاری از اشخاص، آشپزخانه مهمترین فضا برای آپارتمان یا خانه آنهاست. و جایی است که آدما آشپزی می کنند، غذا می خورند و اغلب اوقات فراغت خود را می گذرانند. بنابراین جای تعجب نیست که زمان و تلاش زیادی برای برنامه ریزی یک کابینت جدید صرف می شود. در این مقاله قصد داریم به شما در محاسبه هزینه ساخت کابینت در سال 1402 کمک کنیم.

قیمت ساخت کابینت آشپزخانه

هزینه حدودی کابینت

هزینه ساخت کابینت آشپزخانه چقدر است؟ البته این سوالی است که نمی توان به طور کلی به آن پاسخ داد. هزینه ها به شدت به خواسته ها و نیازهای شخصی بستگی دارد. شما می توانید یک سرویس کابینت آماده را از فروشگاه آنلاین «کابینت رو» حدود 18 میلیون خریداری کنید، در حالی که همین کابینت ها را اگر به صورت سفارشی بسازید می تواند حدود 30 میلیون و بیشتر قیمت داشته باشند.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

قیمت هر متر کابینت

اندازه فضای آشپزخانه بیشترین تاثیر را در هزینه ساخت کابینت دارد زیرا هر چه آشپزخانه بزرگتر باشد، جنس بیشتری برای ساخت آن مورد نیاز خواهد بود. بسته به جنس، هزینه کابینت در هر متر می تواند حدود 4 تا 15 میلیون و بیشتر باشد. با این حال، نه تنها اندازه یک آشپزخانه در قیمت نهایی تاثیر گذار است. بلکه یه سری شرایط در آشپزخانه نیز باید در نظر گرفته شود  مانند بیرون زدگی یونیت کابینت به داخل پذیرایی در چنین حالتی، قسمت پشتی کابینت نیز باید به خوبی پوشانده شود که شامل هزینه اضافی می شود. بنابراین شکل و طرح خود آشپزخانه نیز قیمت را تعیین می کند.

 

 

قیمت هر متر کابینت

بیشار بخوانیم: انواع روکش کابینت، کدام روکش مناسب کابینت شماست؟

 

 

توصیه ما برای خرید کابینت ارزان

شما می توانید با خرید کابینت های آماده و مونتاژ شده اقدام به ساخت کابینت خود کنید و قیمت یونیت ها را تک به تک به صورت آنلاین مشاهده کنید و از مبالغ پنهان که اکثر کابینت فروشی ها در فاکتور لحاظ می کنند جلوگیری کنید و تا 30 الی 50 درصد هزینه ساخت کابینت خود را کاهش دهید این کابینت ها نرخ معینی دارند و می توانید به راحتی، آن ها را خریداری کنید و در آشپزخانه خود بگنجانید. این امر باعث می شود افرادی که هنوز نتوانسته اند به درستی هزینه ساخت کابینت جدید خود را برآورد کنند جذاب باشد. و ما به شما قول می دهیم تا در مراحل خرید کمک کنیم تا یک خرید آنلاین خوبی داشته باشید.

 

 

فرم آشپزخانه

شکل آشپزخانه از چند جهت بر قیمت تاثیر می گذارد. در زیر شکل های مختلف آشپزخانه را برایتان معرفی می کنیم برای درک بیشتر:

 

 

هزینه آشپزخانه خطی

یک آشپزخانه خطی بدون لوازم برقی را می توان با حدود 15 میلیون کابینت کرد.

 

 

کابینت خطی

بیشتر بخوانیم: راهنمای چیدمان آشپزخانه و ابعاد استاندارد طراحی آشپزخانه

 

 

هزینه آشپزخانه دو خط

یک آشپزخانه دو ردیفه گرانتر از یک آشپزخانه خطی است و بسته به اندازه فضا و لوازم برقی می توان هزینه ساخت کابینت آن را حدود 30 میلیون برآورد کرد.

 

هزینه آشپزخانه ال شکل

آشپزخانه L شکل یکی از محبوب ترین اشکال آشپزخانه است. برای فضا های کوچک و متوسط ​​ایده آل است. فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد و بسیار کاربردی است. و هزینه ساخت کابینت برای این نوع آشپزخانه قیمت بین 20 میلیون تا 30 میلیون است.

 

هزینه آشپزخانه یو شکل

هزینه ساخت کابینت آشپزخانه U شکل معمولا گرانتر از آشپزخانه های دیگر است. این به این دلیل است که آشپزخانه U فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و فضای ذخیره سازی بیشتری را برای ظروف آشپزخانه خود در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید یک کابینت ارزان از حدود 40 میلیون خریداری کنید. کابینت های سفارشی نیز می توانند از 60 میلیون قیمت داشته باشند.

 

هزینه کابینت جزیره

کابینت جزیره یک انتخاب محبوب است زیرا فضای کاری بزرگی را ارائه می دهد و باعث می شود آشپزخانه بسیار بزرگتر دیده شود. با این حال، کابینت جزیره نیز می تواند بسیار گران باشد. بنابراین، بخش قیمت بالایی را تشکیل می دهد. به طور متوسط ​​برای چنین کابینتی باید حداقل 12 میلیون هزینه کنید. با این حال، آشپزخانه های دارای جزیره پخت و پز اغلب گران تر هستند.

آنچه که در ساخت کابینت جزیره باید توجه داشته باشید: اگر اتصالات و لوله کشی از قبل در دسترس هستند و با شکل آشپزخانه مورد نظر مطابقت ندارند، جابجایی آن ها ضروری خواهد شد و این کار منجر به هزینه های اضافی خواهد شد.

به عنوان مثال، در مورد جزیره آشپزخانه، باید توجه داشت که سیم کشی های لوازم برقی باید از کف خارج شود، نه مانند سایر اشکال از دیوار.

 

 

هزینه کابینت جزیره

بیشتر بخوانیم: کابینت جزیره چیست؟

 

 

هزینه صفحه کابینت

انتخاب جنس مناسب برای صفحه کابینت برای عملکرد و ظاهر آشپزخانه بسیار مهم است. هنگام انتخاب جنس صفحه کابینت، باید عملکرد، دوام و سهولت نگهداری را در نظر بگیرید. انتخاب عظیمی از جنس های مختلف وجود دارد  هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

به عنوان مثال، صفحه کابینت ساخته شده از ام دی اف با روکش لمینت بسیار ارزان است. می تواند مبلغ 1 میلیون تومان در هر متر طول هزینه داشته باشد. ولی اگر از جنس های دیگر مانند، چوب واقعی یا سنگ طبیعی، استفاده کنید می تواند بسیار گران‌تر باشد.

 

 

هزینه روکش ها مختلف کابینت

قسمت های جلویی همان در ها از گران ترین قسمت های یک کابینت هستند. قیمت ها به دلیل انتخاب متریال، رنگ و اندازه های مختلف می تواند بسیار متفاوت باشد. نماهای ملامینه ارزان هستند (حدود 600 هزار تومان در هر متر مربع) می توانند هزینه داشته باشند جنس هایی مثل هایگلاس، و اکریلیک نیز می توانند حدود 900 هزار قیمت داشته باشند.

 

 

هزینه انواع یونیت ها

یونیت ها نه تنها از نظر بصری برای تصویر کلی آشپزخانه تعیین کننده هستند، بلکه عامل مهمی برای عملکرد آشپزخانه هستند. مانند هر چیز دیگری، نوع یونیت برای محاسبه هزینه ساخت کابینت تاثیرگذار است.

 

یونیت های معمولی

یونیت های زمینی و یونیت های دیواری ارزان ترین انواع کابینت ها هستند که بسته به ماهیت و اندازه آنهاست.در ترکیب با روکش ملامینه و هایگلاس، ساختار قیمت متفاوتی دارد.

 

یونیت های گوشه ای

یونیت های گوشه ای کمی گران تر هستند زیرا ساخت آنها پیچیده تر است و معمولا جنس بیشتری نسبت به بقیه کابینت ها می برد و معمولا دو طول آن برای تعیین قیمت محاسبه می شود.

 

یونیت های ایستاده

یونیت های ایستاده فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهند و بسیار کاربردی هستند، در این یونیت ها می توانید از سیستم بیرون کشی (سوپر مارکت) استفاده کنید و همه چیز را به خوبی مرتب کنید، بسته به انتخاب شما دارد که از  چه ویژگی های خاصی در این یونیت استفاده کنید، البته قیمت ها می تواند بسیار بالاتر باشد کابینت ساز ها معمولا این یونیت را سه برابر یونیت زمینی محاسبه می کنند و جزو گرانترین یونیت ها در آشپزخانه است.

 

 

دستگیره ها

دستگیره های کابینت شما باید ظاهر خوبی داشته باشد و با بقیه مبلمان آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد. قیمت دستگیره بسته به جنس، کیفیت و اندازه متفاوت است. به طور کلی می توان گفت که بازه قیمت دستگیره های کابینت معمولا بین 10 تا 100 هزار تومان است. البته، برای طرح های خاص، قیمت بیشتری دارد.

 

 

تجهیزات و لوازم برقی

تجهیزات آشپزخانه با توجه به هزینه های کلی یک عامل مهم است. شما باید به کلاس بازده انرژی وسایل برقی توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا میزان مصرف انرژی رامی توانید بفهمید و با این کار متوجه می شوید که وسایل برقی به طور متوسط ​​چقدر مقرون به صرفه هستند. البته این باعث صرفه جویی در دراز مدت نیز می شود.

 

 

هزینه سینک آشپزخانه

سینک یکی از مهم ترین اجزای آشپزخانه است. سینک انواع و مدل های زیادی دارد معمولی ترین سینک در بازار حدودا از 1 میلیون تا 3 میلیون قیمت دارد ولی برای خرید سینک های فانتزی از شرکت های معتبر باید 4 الی 8 میلیون هزینه کنید با این حال، بسته به جنس و تولید کننده، قیمت ها بسیار متفاوت است.

 

هزینه اجاق گاز توکار

اجاق گاز قلب هر آشپزخانه ای است و بنابراین یکی از مهم ترین تصمیمات هنگام خرید کابینت است. برای خرید اجاق گاز توکار قیمت های مختلفی از تولید کننده های زیادی ارائه شده و قیمت ها در اینجا بستگی به فناوری و نوع آن متفاوت است و ارزانترین اجاق گاز معمولا به صورت مبله تولید می شود و نیازی به کابینت ندارد ولی برای اجاق گاز های توکار نوع شیشه ای آن ارزانتر است و نوع سرامیک و القایی جزو گرانترین ها هستند قیمت اجاق گاز توکار از تولید کنندگان متفرقه 2500 الی 3500 می تواند قیمت داشته باشد اگر لوازم خانگی مارک دار را انتخاب کنید، به عنوان مثال خرید اجاق گاز آلتون ، ممکن است کمی بیش از 5 میلیون برای خرید آن هزینه داشته باشد.

 

 

هزینه اجاق گاز توکار

بیشتر بخوانید: گاز توکار مناسب و برسی انواع اجاق آشپزخانه

 

 

هزینه هود آشپزخانه

خرید هود کابینت، به شدت به متغیرهایی مانند انتخاب برنامه، روشنایی یا نام تجاری بستگی دارد. هودهای مترقه در بازار است که حدود 2 میلیون تومان بفروش می رسند که اصلا توصیه نمی شود. هود های شیشه ای اوریب با درب باز شونده برقی گران تر هستند  و قیمت آن ها حدود 8 میلیون به بالا هستند. برای خرید هود خوب از برند هایی مانند آلتون باید مبلغ 4 تا 8 میلیون در نظر بگیرید.

 

 

هزینه یخجال فریزر

ترکیب فریزر و یخچال نسبت به یخجال های دوقلو نسبتا ارزانتر و جای کمتری می گیرد. علاوه بر این، قیمت هر دستگاه نیز به برند و هر گونه امکانات اضافی و بهره وری انرژی بستگی دارد. دستگاه های کم مصرف معمولا گران تر هستند. شما می توانید یک یخجال فریزر ساده را با حدود 15 میلیون تهیه کنید. دستگاه های با نام تجاری، مانند دستگاه های سامسونگ ، بیش از 50 میلیون قیمت دارند.

 

 

هزینه ماشین ظرفشویی

یک ماشین ظرفشویی معمولا بین 8 تا 35 میلیون تومان قیمت دارد. با این حال، قیمت دقیق به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید، باید تحقیق کنید و مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید. ماشین ظرفشویی یک سرمایه گذاری بزرگ است، اما می تواند در زمان شما نیز صرفه جویی زیادی کند. هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید کدام اندازه مناسب آشپزخانه شماست. سپس می توانید مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید و تصمیم بگیرید که کدام طرح و ویژگی را می خواهید. از ظرفشویی توکار نیز می توانید برای یکپارچه سازی کابینت ها استفاده کنید که البته قیمت نسبتا بالایی دارد بنابراین بهتر است در مورد آنچه واقعاً نیاز دارید صادق باشید.

 

 

هزینه اندازه گیری

آشپزخانه جایی است که نمی توان دو بار در آن سرمایه گذاری کرد قبل از اینکه روی برنامه ریزی کابینت رویایی خود سرمایه گذاری کنید، حتما باید یک اندازه گیری انجام دهید. این تنها راهی است که می توانید مطمئن شوید که کابینت واقعاً با فضای شما مطابقت دارد و نیازی نیست که هیچ شگفتی ناخوشایندی را تجربه کنید. به عنوان یک قاعده، اندازه گیری برای کابینت بین 500 هزار تا 1 میلیون تومان هزینه دارد. اما جهت جلوگیری از هزینه مازاد اندازه گیری شما می توانید از راهنمای اندازه گیری آشپزخانه ما استفاده کنید و آن را برای ما بفرستید تا هزینه کابینت های شما به صورت رایگان برآورد شود.

 

 

هزینه نصب کابینت

اگر کابینت را خودتان بسازید، بسیار ارزان تر است. با این حال، ساخت کابینت به این راحتی نیست و شما به برخی ابزارها نیاز دارید. اگر این ابزارها را در اختیار ندارید یا زمان کافی برای ساخت کابینت را ندارید، ما این کار را برایتان انجام می دهیم و می توانید از کابینت های آماده و پیش ساخته ما خریداری کنید ما آن ها را در سریعترین زمان با بسته بندی استاندارد برایتان ارسال خواهیم کرد. پس شما می توانید با کمترین مهارت نصب کابینت ها را خودتان انجام دهید، طبق بروشورهایی که در اختیارتان قرار می دهیم و از مازاد هزینه ساخت کابینت جلوگیری کنید. به طور متوسط ​​برای هزینه نصب کابینت بین 400 تا 600 هزار تومان برای هر متر کابینت هزینه لازم است.

 

 

نتیجه گیری

ساخت کابینت آشپزخانه یک سرمایه گذاری بزرگ است و مهم است در مورد هزینه ساخت کابینت آشپزخانه تحقیق کنید تا مطمئن شوید که بهترین قیمت را برای ساخت کابینت خود در نظر گرفته اید. البته، هیچ فرمول کاملی برای محاسبه قیمت  برای کابینت وجود ندارد، اما شما می توانید با مرجعه به سایت «کابینت رو» قیمت های یونیت های آماده را به صورت آنلاین مشاهده کنید و اندازه های مناسب را در سبد خرید خود قراردهید بدون کوچکترین هزینه مازاد و مخفی و یک آشپزخانه با بهترین کابینت را برای خودتان خریداری کنید. البته شما از شرایط خرید کابینت قسطی نیز می توانید بهره ببرید.

 

برای کاهش هزینه ساخت کابینت آشپزخانه می توانید از فروشگاه «کابینت رو» یونیت های آماده را به صورت مونتاژ شده خریداری کنید و خودتان آن ها را نصب کنید.

دلیل اینکه هزینه کابینت های سفارشی زیاد است ربطی به جنس مصرفی ندارد به این دلیل است که در کابینت های سفارشی پرت ورق و زمان برای ساخت زیاد است ولی کابینت های آماده با برشکاری انبوه در ابعاد مختلف استاندارد هزینه پرت ندارد.