جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قیمت کابینت سفارشی و عوامل موثر در قیمت نهایی

محاسبه قیمت کابینت سفارشی به دلیل تنوع در جنس، مدل، و استفاده از یراق‌ آلات مختلف پیچیده است. در صورتی که به خرید کابینت نیمه سفارشی نیاز دارید، می‌ توانید به وب‌ سایت https://cabinetro.com/ مراجعه کنید. در این وبسایت می توانید قیمت انواع کابینت را به صورت آنلاین دریافت کنید و یا با خرید کابینت‌ آماده و نیمه سفارشی، می‌ توانید هزینه های اضافه خود را کاهش دهید. همچنین، راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های مربوط به طراحی کابینت آشپزخانه نیز در این وب‌سایت در دسترس است.

Custom cabinet price

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

مدل های مختلف آشپزخانه

کابینت‌ های سفارشی با توجه به ابعاد و نیازهای مشتریان با سلیقه خریداران طراحی می‌ شوند تا حداکثر بهره‌ برداری از فضا انجام شود. با این حال، مدل های مختلفی از کابینت وجود دارند که به شکل و اندازه آشپزخانه شما بستگی دارد. و قیمت کابینت سفارشی در هر کدام می تواند متفاوت باشد، در ادامه، مدل های مختلف آشپزخانه‌ ها را بررسی می‌کنیم.

 

مدل های مختلف آشپزخانه

 

 

آشپزخانه خطی

در آشپزخانه‌ هایی که فضای محدودی دارند، می توان از کابینت های خطی استفاده کرد. این کابینت‌ ها به یک دیوار نصب شده و فضای آشپزخانه را بازتر و دلنشین تر می کند. معمولا برای این نوع آشپزخانه ها می توان از کابینت ام دی اف مدرن استفاده کرد. قیمت کابینت سفارشی در این نوع آشپزخانه ها بسیار ارزانتر از بقیه آشپزخانه ها است.

 

قیمت کابینت آشپزخانه خطی

 

 

آشپزخانه ال شکل

آشپزخانه‌ های L شکل یا گوشه‌ ای نیاز به دو سمت دیوار کابینت دارند که به هم اتصال پیدا می کنند. این نوع چیدمان به عنوان یک آشپزخانه ال شکل شناخته می‌ شود و بسیار پرطرفدار است. زیرا تاسیسات برق و آب در ساختمان‌ های مسکونی به طور معمول برای آشپزخانه‌ های ال شکل در نظر گرفته می‌شوند.

 

قیمت کابینت آشپزخانه ال شکل

 

 

آشپزخانه یو شکل

طراحی آشپزخانه U، نیاز مند آشپزخانه ای با متراژ بالاست در این نوع آشپزخانه می توان کابینت های زیادی را نصب کرد و فضای ذخیره سازی لوازم آشپزخانه را فراهم کرد. یونیت های کابینت در دو طرف مختلف به شکل حرف U قرار می‌گیرند، که منجر به موازنه کارکردی و دسترسی آسان به وسایل می‌ شود و همچنین فضای منظم و بهینه‌ سازی‌ شده‌ ای را ارائه می‌ دهد. قیمت کابینت سفارشی این نوع آشپزخانه ها به علت بالا بودن متراژ گرانتر تمام می شود.

 

قیمت کابینت آشپزخانه یو شکل

 

 

آشپزخانه جزیره

ساخت کابینت جزیره در یک آشپزخانه می‌ تواند به طرز چشمگیری به فرآیند آشپزی کمک کند؛ دسترسی راحت به اجاق گاز و سینک که بر روی جزیره طراحی و اجرا می‌ شود، تجربه‌ای لذت‌ بخش از آشپزی را فراهم می‌ کند که به دور هم بودن با خانواده یا دوستان جلوه ویژه‌ای می‌ بخشد. علاوه بر این، کابینت جزیره می‌تواند در مهمانی‌ ها به عنوان یک میز کار همه کاره نیز عمل کند و زیبایی آشپزخانه را تکمیل می‌کند.

 

قیمت کابینت آشپزخانه جزیره

 

 

انواع قیمت کابینت سفارشی

کابینت‌ های سفارشی در اندازه، ساختار، و متریال‌ ها متفاوتی ساخته می‌ شوند که این تفاوت‌ ها تأثیر زیادی بر قیمت آنها دارد. قیمت انواع روکش‌ ها مانند ملامینه یا های‌ گلاس با هم فرق دارد. به عنوان مثال، یک آشپزخانه 9 متری با روکش ملامینه ساده حدود 40 میلیون تومان هزینه دارد، در حالی که کابینت مشابه با روکش هایگلاس تقریباً 55 میلیون تومان هزینه دارد. کابینت‌ های چوب طبیعی گران‌ تر هستند، به عنوان مثال یک آشپزخانه 9 متری حدود 150 میلیون تومان قیمت دارد. برای اینکه از نحوه محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه به صورت استاندارد مطلع شوید این مقاله را بخوانید.

 

انواع قیمت کابینت سفارشی

 

 

لیست قیمت کابینت سفارشی

 

سبک و مدل کابینت جنس بدنه جنس درب کمترین قیمت بیشترین قیمت
کابینت ام دی اف MDF mdf با روکش Melamine 5000 6000
کابینت هایگلاس MDF mdf با روکش PVC 6500 8000
کابینت ممبران MDF mdf با روکش PVC 8500 10000
کابینت نئوکلاسیک MDF mdf با روکش PVC 8500 11000
کابینت پولیشی MDF mdf با روکش PVC 13000 16000
کابینت پولی اورتان MDF mdf با روکش چوب 12000 14000
کابینت چوب MDF چوب طبیعی 20000 28000
کابینت فوق برجسته MDF mdf با روکش سینکرو 7500 9500

 

هزینه‌های اضافی که خریدار از قیمت کابینت سفارشی بی‌خبر است

بجز قیمت اصلی کابینت‌ های سفارشی، هزینه‌ های دیگری نیز به قیمت نهایی اضافه می‌شود. این هزینه‌ های اضافی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

 

 

هزینه نصب کابینت

برای نصب کابینت‌ های سفارشی معمولاً هزینه حمل و نصب  به طور جداگانه محاسبه می‌ شود که میزان آن ممکن است بین 600 هزار تا 1200 هزار تومان باشد، و این مبلغ بسته به ابعاد و نوع کابینت سفارشی متفاوت است.

شرکت‌ های سازنده کابینت به طور معمول بین 10 تا 20 درصد از کل قیمت کابینت سفارشی را برای هزینه نصب محاسبه می‌کنند. در صورت تمایل به کاهش هزینه‌ های نصب، گزینه دیگری این است که کابینت‌ پیش‌ساخته و مونتاژ شده ما را که بیش از 400 نوع است خریداری کنید و خودتان نصب کنید. این اقدام می‌ تواند به شما امکان صرفه‌جویی در هزینه نصب را بدهد.

در هر صورت، در مذاکرات با فروشگاه کابینت سازی، بهتر است هزینه‌ های حمل و نصب را دقیقاً مشخص کرده و آیا نصب کابینت برای شما رایگان است یا خیر را به طور واضح و دقیق مشخص کنید.

 

هزینه نصب کابینت

 

 

هزینه خرید لوازم آشپزخانه

در مذاکرات با سازندگان کابینت، بایستی دقیقاً بررسی نمایید که آیا لوازم آشپزخانه مانند هود، سینک، گاز و دیگر تجهیزات به عهده شماست یا آیا سازنده مسئول تهیه آن‌ ها می‌ باشد. این تصمیم می‌ تواند در محاسبه قیمت کابینت تاثیر گذار باشد.

در صورتی که سازنده کابینت مسئولیت تهیه تجهیزات را بر عهده دارد، هزینه نصب این تجهیزات ممکن است به صورت جداگانه محاسبه شود و در نتیجه قیمت نهایی کابینت افزایش یابد.

به هنگام مذاکره با سازنده کابینت، بایستی جزئیات مرتبط با تهیه تجهیزات آشپزخانه را با دقت بررسی و تفاهمات را به وضوح تعیین نمایید. این اقدام به شما کمک می‌ کند تا هزینه‌ های مرتبط با تجهیزات را به درستی ارزیابی کرده و قیمت نهایی کابینت جدید تان را به دقت محاسبه کنید.

 

هزینه خرید لوازم آشپزخانه

 

 

هزینه یراق الات خاص و لوکس

خرید کابینت جدید نیازمند دقت و بررسی دقیق است، زیرا این کار به معنای سرمایه‌ گذاری طولانی مدت است. بخاطر همین، اکثر خریداران کابینت به دنبال تجهیزات و لوازم درجه یک هستند تا در طولانی مدت دچار خرابی نشود. به عنوان مثال، برای ساخت کشو های کابینت از ریل‌ های ساچمه ای به صورت پیش فرض استفاده می شود و شما می‌ توانید با پرداخت هزینه اضافی از ریل‌ های تاندوم باکس استفاده کنید تا کشو ها به آرامی بسته شوند.

همچنین، در صورت خرید کابینت دستگیره مخفی  که این روز ها علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. شاید بخواهید از مکانیزم‌ های لمسی با کیفیت بالا از شرکت بلوم و شرکت‌ های معروف استفاده کنید، هزینه کابینت‌ ها تا دو و سه برابر افزایش می‌ یابد.

در کل،لوازم و تجهیزات لوکس در قیمت پایه کابینت گنجانده نشده‌اند. زمانی که می پرسید قیمت کابینت متری چند؟، قیمتی که به شما اعلام می‌ شود، با استفاده از یراق‌ آلات استاندارد و معمولی محاسبه می‌ گردد. انتخاب یراق‌ آلات دلخواه می‌ تواند به طور چشم‌گیری قیمت کابینت سفارشی را افزایش دهد. این نکات را با دقت مورد بررسی قرار دهید تا تصمیم‌گیری بهتری انجام دهید.

 

هزینه یراق الات خاص کابینت

 

 

هزینه سفارشی سازی کابینت

اگر آشپزخانه‌ شما نیاز به ساخت یک یونیت سفارشی دارد و از نظر ابعاد یا ساختار قناسی متفاوت است، این مسئله می‌ تواند برای سازنده کار پیچیده و زمان‌ بر باشد. ساخت یک یونیت قناسی ممکن است زمان زیادی را در بر بگیرد و در نتیجه، قیمت کابینت سفارشی شما را افزایش دهد.

در این شرایط، بهتر است با تعدادی از سازندگان کابینت مختلف تماس بگیرید و از آن‌ ها درخواست برآورد دقیق هزینه را داشته باشید. سپس این پیشنهادات را دقیقاً مقایسه کنید تا بتوانید تصمیم مناسب‌ تری را در خصوص انتخاببهترین گزینه اتخاذ کنید.

 

چگونه قیمت کابینت سفارشی را کم کنیم؟

 

 

چگونه قیمت کابینت سفارشی را کم کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد، ساخت کابینت سفارشی به علت فرآیند پیچیده‌ای که در آن انجام می‌شود، زمان بیشتری نسبت به کابینت‌ های آماده به خود اختصاص می‌دهد. همچنین، برای تهیه مواد و متریال مورد نیاز برای ساخت یک کابینت سفارشی، هزینهٔ قابل توجهی برای سازنده به همراه دارد. این هزینه‌ ها به طور معمول در فاکتور نهایی به خریدار انتقال داده می‌ شود.

در زمان ساخت کابینت سفارشی، ممکن است جنس خریداری شده شامل پرت‌ های زیادی نیز باشد، که همگی در قیمت نهایی محاسبه شده‌اند. به منظور جلوگیری از افزایش هزینه‌ های اضافی، پیشنهاد ما این است که از کابینت‌ های نیمه سفارشی موجود در انبار ما که بیش از 400 مدل و 200 هزار چیدمان است استفاده کنید. هر کدام از این کابینت‌ ها به صورت جداگانه قیمت‌گذاری شده‌اند و بر اساس متراژ محاسبه نمی‌شوند. این نه تنها ابهام را کاهش می‌دهد، بلکه به علت عدم وجود پرت، کابینت‌ های نیمه سفارشی و آماده نسبت به کابینت‌ های کاملاً سفارشی، قیمتی ارزانتر دارند. این گزینه بهترین انتخاب برای کاهش قیمت کابینت سفارشی خواهد بود.

 

سوالات متداول:

 

کابینت ام دی اف مدل های مختلفی دارد، اما کابینت ام دی اف مات از 4900 تومان برای هر مترشروع می‌ شود.

قیمت کابینت هایگلاس بسته به جنس آن متغیر است و از 5500 تومان برای هر متر شروع می‌ شود.

قیمت کابینت نئوکلاسیک وابسته به نوع روکش آن دارد. در صورت استفاده از روکش ممبران، قیمت آن کمتر از روکش چوب با رنگ پولی اورتان خواهد بود. قیمت پایه کابینت نئوکلاسیک از 7500 میلیون تومان می‌باشد.

قیمت کابینت ممبران، مشابه کابینت نئوکلاسیک، بستگی به نوع روکش آن دارد. در صورتی که از روکش پی وی سی استفاده شود، قیمت آن به طور معمول کمتر از روکش چوب خواهد بود و مبلغ ابتدایی حدود 7 میلیون تومان خواهد بود.