جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گاز توکار مناسب و برسی انواع اجاق آشپزخانه

معمولا قدیما در آشپزخانه از اجاق گازهای مبله استفاده می شد ولی این نوع اجاق ها منسوق شده اند.  امروزه به دلیل نیاز به عدم اتلاف انرژی و سرعت در نظافت، دیگر در آشپزخانه های جدید اجاق گاز مبله نصب نمی شود. تمام اجاق ها برای سرخ کردن، جوشاندن و بخارپز کردن مناسب هستند. با این وجود، مزایا و معایبی نیز دارند نه تنها باید در مصرف انژی بهینه شود، بلکه ایمنی برای افرادی که در خانه زندگی می کنند نیز نقش دارد. و باید قبل از خرید گاز توکار در نظر بگیرید. اگر قصد خرید کابینت آماده و نیمه سفارشی با قیمت مناسب را دارید از یونیت های فروشگاه ما دیدن کنید.

گاز توکار کابینت

 

 

 اجاق هالوژنی

در گاز توکار هالوژنی خود صفحه گرم نمی شود. یک سیم پیچ القایی ساخته شده از سیم در زیر صفحه شیشه ای سرامیکی قرار دارد. جریان از سیم پیچ عبور می کند و یک میدان مغناطیسی متناوب ایجاد می کند. انرژی ای که در این فرآیند تولید می شود به صورت انرژی حرارتی به قابلمه و غذای موجود در آن داده می شود، با اجاق های هالوژنی، فقط قابلمه گرم می شود و اگر قابلمه را بردارید، به دلیل حرارت بکار رفته، محل پخت کمی گرم می شود. ولی این گرمای کم باعث سوختگی نمیشود برعکس گاز های دیگر، این ویژگی برای خانواده هایی که بچه کوچک دارن خیلی مناسب است. جنبه ایمنی دیگر هالوژن این است که وقتی قابلمه روی سطح گاز نباشد، به هیچ عنوان عمل نمی کند. و مزیت بعدی این است که دیگر خطر نشت گاز وجود ندارد.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

 

فقط کف قابلمه گرم می شود

برای کسانی که به تازگی از این نوع گاز توکار استفاده می کنند لازم است بدانند که هنگام پخت و پز ممکن است صدا ایجاد شود. این صدا ناشی از گرم شدن سریع کف ظروف پخت و پز است که به دلیل گرما “مکانیکی” ایجاد میشود، به خصوص زمانی که با قدرت کامل فراخوانی شود. مزیت این نوع گاز توکار، کارایی بسیار زیاد این فناوری است. می توانید آب را تقریباً سه برابر سریعتر از یک اجاق گاز معمولی بجوشانید! کنترل اجاق هالوژنی در اکثر مدل ها از طریق صفحه لمسی است. هنگام تصمیم گیری در مورد فناوری القایی باید یک چیز را در نظر بگیرید، فقط می توانید از قابلمه ها و تابه هایی استفاده کنید که برای القایی مناسب هستند. با قابلمه های فولادی یا آلومینیومی معمولی غذا سریع سرد می شود. و باید ظروف مخصوص و مناسب را تهیه کنید.

 

آشپزی بدون کنترل مداوم

متأسفانه، هنگام پخت و پز روی گاز توکار هالوژنی، همیشه مشکلی پیش می آید. زیرا بدون بررسی مداوم، محتویات داخل به سرعت می سوزد. برای رفع این مورد باید از سنسورهای متصل به قابلمه استفاده کنید و از این کار جلوگیری کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که سطح دمای مورد نیاز را مشخص کنید تا اجاق القایی به همراه سنسور بقیه کارها را انجام دهد. این کار باعث می شود که مدام دما را بررسی نکنید و می توانید از زمان ارزشمند خود به طور معقول تری استفاده کنید. باید توجه کنید که اجاق هایی را خرید کنید که سنسورهای هوشمندی در آنها ادغام شده‌اند و کار با حرارت ثابت را حتی با ظروف سرخ شده در ماهیتابه ممکن می‌سازند. سنسورها به طور مداوم دما را بررسی می کنند و صفحه اجاق گاز منبع انرژی را تنظیم می کند تا دمای تنظیم شده حفظ شود.

 

اجاق برقی

اجاق‌های برقی ساخته شده از سرامیک شیشه‌ای در اواسط دهه 1970 روند پیروزی خود را آغاز کردند و در سال‌های بعد بر تجهیزات فنی آشپزخانه در سراسر جهان تسلط یافتند. از نظر انرژی، این اجاق ها به مراتب برتر از اجاق های چدنی معروف هستند. به دلیل سطح صاف، تمیز کردن آن آسان است. با این حال، یکی از معایب طریقه سوختن آنهاست وقتی کمی شیر روی  پوسته‌ها سر ریز شود به پوسته زشتی تبدیل می‌شود که فقط با یک چاقوی لبه تیز پاک می‌شوند. با این حال، وقتی نوبت به دسترسی سریع و تنظیم دقیق گرمای مورد نیاز برای پخت و پز می رسد، بهترین گزینه برای خرید است. از آنجایی که صفحه داغ پس از خاموش شدن برای مدت طولانی تری داغ می ماند، انرژی زیادی از دست می رود و خطر سوختگی وجود دارد.

 

 

گاز توکار برقی

بیشتر بخوانید: هود آشپزخانه و معرفی مدل های جدید آن

 

 

عملکرد راحت

عملکرد گاز توکار برقی بسیار راحت است همه عملکردها را می توان به راحتی با نوک انگشتان روی صفحه لمسی فراخوانی کرد. انتخاب روشن شدن، کنترل دما و تنظیم تایمر همگی فقط با انگشت شما و بدون دکمه یا سوئیچ قابل انجام است. شما همچنین می توانید اندازه گرمای اجاق ها را هر اندازه که دوست دارید انتخاب کنید. برای مثال برای تابه های کوچک، فقط از قسمت کوچکی از اجاق گاز را استفاده کنید. علاوه بر این، تابه های مخصوص برای اجاق های برقی نیز وجود دارد.این قابلمه ها هنگامی که از روی اجاق برداشته می شود اجاق به طور خود کار خاموش می شود. از معایب گاز شیشه ای ممکن است ترک بخورند یا بشکنند اگر به آنها ضربه بزنید.

 

اجاق گاز توکار مورد علاقه حرفه ای ها

معمولاً  گاز توکار کابینت که با گاز روشن می شود پنج و گاهی فقط دو شعله دارد مزیت سیستمیک اجاق گاز در دسترس بودن سریع گرمای زیاد است و این واقعیت است که حرارت به محض خاموش شدن شعله از بین می رود. علاوه بر این، اندازه قابل مشاهده و دقیق شعله وجود دارد. همه اینها اجاق گاز را به وسیله ای مورد علاقه در آشپزخانه حرفه ای تبدیل می کند. با این حال، هنگامی که اجاق گاز را بعد از پخت و پز تمیز می کنید، بوی غذا کمی محو می شوند. در اکثر مدل ها، پایه های قابلمه و ماهیتابه را می توان در ماشین ظرفشویی تمیز کرد. اما چدنی های گاز را باید به سختی با دست یا در سینک تمیز کنید. با توجه به مشعل گازی یکپارچه، سطح اجاق گاز مثل اجاق گاز برقی به راحتی پاک نمی شوند.

 

 

گاز توکار

بیشتر بخوانید: سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه

 

 

گاز ارزان است

آشپزی با اجاق گاز سوز قطعا مقرون به صرفه تر از سیستم های الکتریکی است. حتی با تامین گاز از طریق کپسول، و هزینه های کمتری نسبت به اجاق های برقی دارد. با این وجود، اجاق گاز برای بسیاری یک نقطه ضعف قاطع دارد. و آن هم خطر  نشت گاز شیرهای معیوب یا اتصالات خراب که می تواند منجر به انفجار شود. علاوه بر چک منظم لوله ها، نیاز مند بررسی  سالانه توسط یک شرکت تاسیسات قطعاً ارزشمند است. اگر چه این امر توسط قانون الزامی نیست، اما شما در کنار یک اجاق گازی هستید که هر لحظه با آتش شعله ور است، بنابراین بسیار مهم است که کودکان را بدون مراقبت در آشپزخانه رها نکنید، که در خطر آتش سوزی قرار بگیرند اگر می‌خواهید مطمئن باشید و همچنان می‌خواهید با گاز آشپزی کنید، می‌توانید اجاق گاز توکار شیشه ای آلتون را انتخاب کنید.

 

ما در کابینت رو توصیه می کنیم اجاق گاز دومینو را انتخاب کنید!

شما می توانید قابلیت های مختلف انواع گازهای توکار را با هم ترکیب کنید، عرض هر قسمت از اجاق های دومینو عمدتا از 30 تا 40 سانت هستند که می توانید در کنار هم قرار دهید. و می توانید در هنگام آشپزی به طور همزمان  از اجاق گاز و اجاق برقی استفاده کنید. اگر یک صبحانه مقوی با تخم‌مرغ سرخ شده و بیکن سرخ شده یا استیک‌های تازه علاقه دارید، می‌توانید از قسمت گریل آن استفاده کنید بدون اینکه به تابه نیاز داشته باشید، محصولات آلتون طیف وسیعی از اجاق ها را به شما ارائه می دهد که می توانید با یکدیگر ترکیب کنید. بدین ترتیب، شمامیتوانید اجاق گاز های توکار را از برند آلتون در فروشگاه اینترنتی ما سفارش دهید تا به طور ایده آل نیازهای شما را برآورده کند.

 

 

گاز توکار دومینو

بیشتر بخوانید: کابینت آشپزخانه و انواع آن

 

خرید کابینت آماده برای گاز توکار

شما می توانید از کابینت آماده برای سرعت بخشیدن به کارهای آشپزخانه خود استفاده کنید در فروشگاه اینترنتی ما مدل های مختلف کابینت آماده و پیش ساخته که همگی به طور کامل مونتاژ شده اند و در یک بسته بندی کاملا استاندارد برایتان ارسال می شود خریداری کنید بدون اینکه نگران کیفیت آن ها باشید ب ا ما در تماس باشید تا گزینه های بهتری برایتان معرفی کنیم

 

 

خرید کابینت آماده برای گاز توکار