جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
  • خانه
  • >
  • مقالات
  • >
  • کابینت گوشه و راه حل های هوشمندانه برای فضای ذخیره سازی بیشتر

کابینت گوشه و راه حل های هوشمندانه برای فضای ذخیره سازی بیشتر

فضای کم یک مشکل واقعی در بسیاری از آشپزخانه ها است. یک کابینت گوشه ای با طراحی هوشمندانه کمک می کند تا فضای ذخیره سازی بیشتری در دسترس باشد. زیرا بحث فقط قرار دادن وسایل حجیم مانند یخچال، اجاق گاز و ماشین ظرفشویی نیست، بلکه فضای زیادی برای نگهداری قابلمه، تابه، ظروف، کارد و چنگال و بسیاری از وسایل کمک کاربردی آشپزخانه مانند توستر، ساندویچ ساز، آبمیوه گیری و غیره نیز مطرح است. بنابراین، فضای ذخیره‌سازی تا حد امکان برای اکثر خانه‌ها ضروری است و بنابراین گوشه‌ها نیز باید در طراحی کابینت آشپزخانه شما در نظر گرفته شوند.

کابینت گوشه و راه حل های هوشمندانه

استفاده معقول از گوشه های کابینت

در آشپزخانه هایی با ساختار L یا U شکل، به ناچار گوشه هایی وجود دارند که استفاده از آنها دشوار است. به طوری که “گوشه های کور” وجود نداشته باشد، شرکت های ساخت کابینت راه حل های مختلفی ارائه می دهند که با استفاده از آنها می توان از این گوشه ها به عنوان فضای ذخیره سازی استفاده کرد. کابینت های گوشه ای نیز اغلب برای ایجاد تعادل در ابعاد هنگام طراحی کابینت آشپزخانه استفاده می شوند. و بسیاری از این راه حل های گوشه ای فضای ذخیره سازی بیشتری در در آشپزخانه ایجاد می کند..

برخی از آنها از مکانیسم های پیچیده ای برای استفاده بهتر از فضای ذخیره سازی استفاده می کنند. که در قیمت کابینت ها نیز تاثیر می گذارد. با این حال کابینت های گوشه ای ارزان قیمت با طبقه های ساده وجود دارد، اما دسترسی به فضای ایجاد شده در این نوع کابینت ها اغلب دشوار است. با این حال، هزینه اضافی برای اتصالات پیچیده معمولاً گران است. به طور کلی، هرچه کابینت گوشه عمیق‌تر باشد، داشتن راه‌حلی که دسترسی به قسمت‌های عقب را آسان‌تر کند، مهم‌تر است. با این حال، همچنین باید در نظر داشت که مکانیسم های پیچیده داخلی نیز بخشی از فضای ذخیره سازی را اشغال می کنند.

در ادامه می خواهیم شما را با متداول ترین کابینت های گوشه ای (از کابینت ثابت نسبتا ارزان قیمت تا لمانز های گران قیمت) آشنا کنیم تا بتوانید یک دید کلی برای طراحی کابینت خود داشته باشید و راه حل مناسب را برای خود بیابید. در اینجا ما در  به کابینت های زمینی اشاره می کنیم، زیرا بیشترین انواع را دارد.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

کابینت گوشه ای کور

این نوع کابینت ساده ترین و ارزان ترین راه حل برای ایجاد فضای ذخیره سازی در گوشه است. در اصل، ما به سادگی یک کابینت معمولی را در گوشه ای قرار می دهیم که فقط قسمتی از آن درب دارد. باید در نظر داشت که فقط بخشی از محتویات کابینت را می توان مستقیماً از در کابینت دسترسی داشت. برای دسترسی به اقلام ذخیره شده در عقب، قسمت جلویی کابینت اغلب باید برداشته شود. بنابراین این راه حل واقعا کاربردی نیست. کابینت کور در واقع فقط برای چیزهایی مناسب است که شما دیر به دیر نیاز دارید.

 

 

کابینت گوشه ای کور

 

 

کابینت گوشه با سبد گردون

در یک کابینت گوشه ای، قفسه های دایره ای به صورت متحرک حول یک محور نصب می شوند. نقطه ضعف این راه حل گوشه ای فضای ذخیره سازی از دست رفته است که به دلیل نوع طراحی آن است. از طرف دیگر، با چرخاندن آن به دهانه به راحتی می توان به تمام اقلام ذخیره شده دسترسی پیدا کرد. بلبرینگ قابل چرخش قوی و بادوام دارد، اما ممکن است اجسام بر روی آن بچرخد.و وزن زیاد ممکن است آن را از ترازی در بیارد.

 

 

کابینت کنج گرد

 

 

کابینت گوشه مورب

کابینت های مورب از نظر شکل با دیگر کابینت های گوشه ای تفاوت دارند. دو پهلوی کابینت که به هم می رسند توسط در کابینت به صورت مورب به هم متصل می شوند. آنها به کابینت ظاهری زاویه دار و نرم تر می دهند. این کابینت با جنس ساده و همچنین با سوپری های با سبد گردان موجود است. معمولا دسترسی به کل فضای این کابینت نسبت به کابینت کور خیلی راحتر است ولی هزینه آن به دلیل مصرف زیاد ام دی اف گرانتر است ولی این کابینت برای کسانی که میخواهند نمای گوشه آشپزخانه آن ها زاویه داشته باشد مناسب است.

 

 

کابینت مورب

بیشتر بخوانیم: نصب کابینت کنجی به چه نوع قطعه ای نیاز دارد؟

 

 

کابینت گوشه کشویی Space Corner

با ریل های Space Corner، جلوی کشو ها مثل همیشه یکنواخت نیست، بلکه زاویه‌ای قائم را تشکیل می‌دهد، در حالی که کشوها به‌صورت مورب به داخل بدنه کابینت می‌رود. این مشکل تداخل کشوها با یکدیگر در گوشه ها را از بین می برد. اگرچه این راه حل به این معنی است که بخشی از فضای ذخیره سازی در گوشه از بین رفته است، اما کابینت کنجی را می توان به راحتی مانند هر کابینت آشپزخانه دیگری استفاده کرد. در اصل، این نوع کابینت گوشه ای نحوه ساختش با یک کابینت کشویی معمولی متفاوت است. هیچ مزیت فضای بیشتری نسبت به سایر ندارد. با این حال، اگر یک خط واضح در نمای کابینت برای شما مهم است، ریل های Space Corner راه حل خوبی است.

 

 

کابینت گوشه کشویی Space Corner

بیشتر بخوانیم: انتخاب کابینت زمینی گوشه ای L شکل

 

 

کابینت گوشه مجیک کرنر

یکی دیگر از انواع بسیار محبوب و مهمتر از همه بسیار کاربردی کابینت های گوشه ای، کابینت های مجیک کرنر هستند. آنها از فضا، استفاده بهینه می کنند و در عین حال دسترسی راحت را ارائه می دهند. با کابینت های مجیک کرنر، با کشیدن در کابینت سبدها بیرون آمده و سپس به طرفین چرخانده می شود. قسمت های ذخیره سازی به دو قسمت تقسیم می شوند، یک قسمت روی در قرار دارد و با باز شدن به بیرون تاب می خورد، قسمت عقب با باز شدن به قسمت جلوی بدنه کابینت حرکت می کند. این امکان دسترسی بهینه به کل فضای ذخیره سازی را بدون نیاز به دسترسی به هر گوشه ای به شما می دهد. اگرچه این راه حل گران تر از راه حل های دیگر است، اما به دلیل راحتی بیشتر، ارزش هزینه بیشتر را دارد.

 

 

کابینت گوشه مجیک کرنر

 

 

کابینت گوشه لمانز چیست؟

آیا لمانز را فقط به عنوان پیست اتومبیلرانی فرانسه می شناسید؟ کابینت آشپزخانه به همین نام با الگوبرداری از پیچ ها و منحنی های مسیر، ترکیبی از استفاده عالی از فضا با هندلینگ دلپذیر و بهترین نمای کلی به نام لمانز وجود دارد. سوپری های چرخشی کابینت گوشه ای LeMans تا 25 کیلوگرم ظرفیت بار دارند و اغلب برای نگهداری قابلمه ها و تابه ها استفاده می شوند. آنها را می توان به سمت جلو کشیده و مستقل از یکدیگر از کابینت خارج کرد. به این ترتیب قفسه ها در مسیر یکدیگر قرار نمی گیرند و دسترسی به وسایل ذخیره شده در قسمت پایین یونیت کابینت بسیار راحت تر است. و قفسه های سوپری هنگام بیرون کشیدن کاملا بیرون بدنه کابینت قرار می گیرند،

 

 

کابینت گوشه لمانز چیست؟

 

 

ارتفاع قفسه بالایی در اکثر کابینت های LeMans  قابل تنظیم است، به طوری که دستگاه های بزرگ و حجیم نیز بدون هیچ مشکلی در آن قرار می گیرند. سینی های مخصوص تابه نیز فضای ذخیره سازی را افزایش می دهد. نکته مثبت در مورد کابینت گوشه ای LeMans این است که می توان آن را در آشپزخانه های کوچکتر که فضا به خصوص تنگ است نیز نصب کرد. زاویه باز شدن در کابینت سوپری تا 85 درجه امکان پذیر است.

کابینت LeMans مطمئنا ارزان ترین نیست، اما راه حلی راحت و کم مصرف است. تجهیزات اضافی مانند مکانیزم آرام بند را می توان اضافه کرد، تا سینی ها به طور خودکار به آرامی بسته شوند، با این مکانیزم عملکرد در کابینت به آرامی بسته شده و آرامش خاصی به ما می دهد. در صورت درخواست، کف ها را می توانید با پوشش ویژه ای که توسط شرکت های آلمانی ارائه می شود سفارش داد، تا هنگام بیرون کشیدن قابلمه‌ها، تابه‌ها یا ظروف لیز نخورند یا با هم برخورد نکنند.

 

 

کابینت گوشه لمن LeMans

بیشتر بخوانیم: مزایای کابینت پیش ساخته ما

 

 

سایر راه حل های کاربردی برای گوشه ها

یکی دیگر از روش‌های محبوب برای استفاده معقول از گوشه‌های کابینت، سینک‌های گوشه‌ای یا اجاق‌هایی هستند که با زاویه ۴۵ درجه تعبیه شده‌اند. و بسیاری از افراد علاقه خاصی به این طرح دارند زیرا با این کار یک نمای خاصی به آشپزخانه خود می دهند و کابینت های خود را از سایز طرح های یکنواخت جدا می کنند.

همانطور که می بینید، راه های زیادی برای استفاده معقول از فضای گوشه کابینت ها وجود دارد. اینکه کدام یک را انتخاب می کنید کاملاً به فضای مورد نیاز، نوع استفاده و بودجه شما بستگی دارد. و در آخر سیستم آشپزخانه «کابینت رو» یک سایت آنلاین جهت سفارش کابینت های آماده با کیفیت را برای شما ارائه می دهد و شما به راحتی بدون اینکه از خانه خود خارج شوید می توانید کابینت خود را خرید کنید و درب منزل تحویل بگیرید.