جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
  • خانه
  • >
  • مقالات
  • >
  • کابینت جزیره یا شبه جزیره کدام مناسب آشپزخانه ما است؟

کابینت جزیره یا شبه جزیره کدام مناسب آشپزخانه ما است؟

حداکثر استفاده از آشپزخانه به معنای شناخت نیازهای شماست تا بتوانید بدانید کدام گزینه برای شما مناسب است. در طرح‌ های کابینت مختلف، شاید با عبارات “کابینت جزیره” و “کابینت شبه جزیره” آشنا شده باشید. برای خرید کابینت آماده، می‌توانید روی آن کلیک کنید.

کابینت جزیره یا شبه جزیره کدام مناسب آشپزخانه ما است؟

 

در صحبت از طراحی، بسیاری از مردم اغلب جزیره را انتخاب می‌کنند، اگرچه بسیاری از آنها در مورد این دو گزینه به طور کامل آگاهی ندارند. جزیره‌ ها بسیار مفید هستند زیرا فضای بیشتری را فراهم می‌ کنند، اما همیشه در تمام آشپزخانه‌ ها امکان پذیر نیست. به همین دلیل، کابینت شبه جزیره اغلب یک گزینه مناسب است.

 

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

تفاوت‌ کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره؟

اولاً، هر دو کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره وظایف مشابهی را انجام می‌ دهند، زیرا هر دوی آنها از فضای اضافی و فضای کاری برخوردار هستند. آنها فضای بیشتری برای تعامل فراهم می‌کنند و هر دوی آنها جزء اصلی آشپزخانه هستند. با این حال، آنچه واقعاً آنها را متمایز می‌کند، این است که هر کدام از نظر ظاهر متفاوت هستند.

همانطور که از نامش پیداست، جزیره مستقل است و از چهار طرف آزاد است. اما شبه جزیره به آشپزخانه متصل می‌شود و از آن جدا می‌شود و از سه طرف آزاد است. به زبان ساده، شبه جزیره یک امتداد است و جزیره به تنهایی ایستاده است.

 

تفاوت‌ کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره؟بیشتر بخوانیم: کابینت جزیره چیست؟

 

مزایای کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره

مزایای هر دو کابینت واقعاً یکسان است، زیرا هر دو ارائه‌ دهنده سطح عملکرد، ذخیره سازی اضافی، فضای نشیمن و یک پیشخوان هستند. با این حال، انتخاب بین این دو نوع کابینت به فضا و نیاز های زندگی شما بستگی دارد.

کابینت جزیره یک انتخاب عالی برای ایجاد جلوه زیبا و چشمگیر در آشپزخانه است، زیرا جزیره به نقطه تمرکز تبدیل می‌شود. این به شما فضایی می‌دهد که تمام فعالیت‌ های آشپزخانه در اطراف آن انجام می‌ شود. با این حال، ساخت کابینت جزیره به فضای زیادی نیاز دارد، زیرا باید فضای کافی در اطراف آن وجود داشته باشد تا عملکرد آن به خوبی مشخص شود.

با این حال، در صورتی که فضای محدودیت داشته باشید، کابینت شبه جزیره همچنان عملکرد مشابهی را ارائه می‌دهد، اما بدون نیاز به فضای بزرگی. همچنین، این نوع کابینت می‌تواند برای تقسیم آشپزخانه از سایر بخش‌ های خانه مانند ناهارخوری نیز مفید باشد.

 

مزایای کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره

بیشتر بخوانیم: کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

 

 

کدام سبک جزیره مناسب شما است

نحوه استفاده از فضای آشپزخانه و نیازهای شخصی شما می‌ تواند تعیین کنند و انتخاب بهتری بین کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره باشد.

اگر شما عاشق فضای باز در آشپزخانه هستید و به کارکرد های بیشتری نیاز دارید، کابینت جزیره یک انتخاب عالی است. جزیره آشپزخانه فضا را از بقیه جدا نمی‌کند و در عین حال به شما فضای بیشتری برای کارهای آشپزی و استفاده از آشپزخانه می‌دهد.

اگر شما از آشپزی در آشپزخانه لذت می‌برید و دوستانتان همزمان با شما در آشپزخانه هستند و با شما صحبت می‌کنند، کابینت شبه جزیره یک انتخاب عالی است. این نوع کابینت یک فضای جداگانه را برای آشپزی ایجاد می‌کند و در عین حال به شما حریم خصوصی می‌دهد تا بتوانید در حین آشپزی بدون اینکه دیگران شما را ببینند، لذت ببرید.

انتخاب بین کابینت جزیره و کابینت شبه جزیره به ویژگی‌ ها و نیازهای آشپزخانه شما بستگی دارد. مهم است که آشپزخانه شما از فضا به خوبی استفاده کند و برای شما قابل استفاده باشد. هر دو نوع کابینت قابلیت افزایش فضای آشپزخانه را بدون نیاز به تغییر فیزیکی در آشپزخانه ارائه می‌دهند.

 

سئوالات متداول:

قیمت کابینت جزیره بستگی به مدل و طرح آن دارد. اما به طور کلی، قیمت جزیره با عمق 90 سانتیمتر برابر با 180 درصد قیمت پایه و قیمت جزیره با عمق 120 سانتیمتر برابر با 200 درصد قیمت پایه محاسبه می‌شود.

قیمت کابینت شبه جزیره یا اپنی با عمق استاندارد 50 سانتیمتر برابر با 90 درصد قیمت پایه محاسبه می‌شود.

شبه جزیره همان کابینت اپنی معمولی است که از یک طرف به دیوار نصب می شود.