جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت جزیره چیست؟

کابینت جزیره چیست؟

واژه جزیره، به یک کابینت یا کانتر اطلاق می شود که از هر طرف قابل دسترسی است و با هیچ دیواری محدود نمی شود. این می تواند یک قطعه قابل حمل یا ثابت باشد و از یک سطح کار کوچک ساده تا یک واحد بزرگ که عملاً به تنهایی یک آشپزخانه مستقل است، متغیر باشد. مجموعه کابینت رو، با توضیع انواع کابینت آماده همچون کابینت جزیره در حفظ زمان شما می کوشد.

کابینت جزیره از جمله ویژگی های مورد تقاضا برای آشپزخانه های جدید یا تعمیر شده دارند، زیرا می توانند فضا را به میزان قابل توجهی کاربردی تر و لذت بخش تر کنند. اما انتخاب جزیره مناسب می‌تواند پیچیده باشد، زیرا گزینه‌های شما می‌تواند از واحدهای ساده و قابل حمل تا سازه‌های دائمی بسیار پیچیده که شامل: لوازم داخلی و خدمات لوله‌کشی یا سیم‌کشی است، باشد.

 

نکات مهم هنگام انتخاب کابینت جزیره

  • مهم‌ترین گزینش شما بین یک جزیره قابل حمل، نوعی جزیره ثابت و دائمی است که توسط شرکت‌های خدمات شهری ارائه می‌شود. مهم نیست که چه نوع جزیره ای دریافت می کنید، مطمئن شوید که مکان آن کاربردی است.
  • حتی زیباترین جزیره هم اگر به طرز نامناسبی در جای خود قرار گیرد یا برای فضا خیلی بزرگ باشد، مفید و کاربردی نخواهد بود. چیدمان جعبه های خالی به شکل جزیره مورد نظر می تواند به شما ایده خوبی از ظاهر و احساس یک جزیره در فضا بدهد.
  • به منظور افزایش پیچیدگی و سرمایه گذاری، پنج گزینه برای انتخاب بهترین جزیره آشپزخانه برای شما و فضای شما پیدا خواهید کرد، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

کابینت جزیره چیست؟

بیشتر بخوانید: بررسی کابینت بدون دستگیره

 

کابینت جزیره چرخ دستی

  • چرخ دستی‌ های رولینگ، بیشتر شبیه مناطق آماده‌ سازی قابل حمل هستند که به جای اینکه به‌صورت برجسته و دائمی ظاهر شوند، در کنار آشپزخانه قرار می‌گیرند. این ها می توانند گزینه های خوبی برای آشپزخانه های کوچک باشند، جایی که فقط در صورت نیاز می توان آن ها را بیرون آورد.
  • این کابینت جزیره را می توان در یک مکان مرکزی، به صورت نیمه دائمی در یک آشپزخانه کوچک به شکل U یا L قفل کرد، اما در صورت نیاز به فضای بازتر جابجا شد.
  • کابینت جزیره به حالت سیار، در هر آشپزخانه کوچک یا برای صاحبان خانه هایی که اغلب جابجا می شوند به خوبی کار می کنند. حتی اگر آشپزخانه شما دارای یک جزیره بزرگتر و با سرویس کامل باشد، اضافه کردن یک سبد خرید سیار انعطاف پذیری و گزینه های بیشتری برای ذخیره سازی به شما می دهد.

 

کابینت جزیره آشپزخانه کوچک و غیر قابل حمل

تفاوت این کابینت جزیره با جزیره قابل حمل که در بالا ذکر شده است در این است که در پایین آنها چرخ ندارند. کابینت جزیره معمولاً 38 اینچ قد دارند و برای تهیه غذا شامل قد مناسبی می باشد. کابینت جزیره تمایلی به چرخیدن چرخ دستی ها ندارند که وقتی شما می خواهید چیزی را برش دهید، از بین بروند.

 

کابینت جزیره آشپزخانه کوچک و غیر قابل حمل

بیشتر بخوانید: کابینت چوبی کلاسیک

 

کابینت جزیره پایه با کانتر

این نوع جزیره از قبل ساخته شده است: کابینت پایه می باشد که این پیکربندی‌ها معمولاً در جای خود ثابت شده و اغلب با گیره‌ها به زمین متصل می‌شوند. چنین جزایری گاهی با کابینت های بالایی که از سقف آویزان شده اند مطابقت داده می شوند. اما از آنجایی که این نوع جزیره یک واحد محکم و استوار در محل است، قوانین ساختمانی آن را یک توکار در نظر می‌گیرند که در صورت بزرگ‌تر بودن کانتر از 12 در 24 اینچ، به خدمات الکتریکی نیاز دارد. این نوع جزیره آشپزخانه را می توان در طیف گسترده ای از آشپزخانه ها نصب کرد و نقطه شروع خوبی است، حتی اگر فکر می کنید ممکن است در نهایت خدمات بیشتری بخواهید.

برق رسانی به یک جزیره ثابت، همه چیز را کمی تغییر می دهد، زیرا این کار می تواند پرهزینه و تهاجمی باشد. به خصوص اگر فونداسیون خانه شما دال بر روی درجه باشد، بدون زیرزمین برای اجرای راحت سیم های برق به پریزهای جزیره، مشکل ساز است. در این مورد، یکی از گزینه ها این است که سیم ها را از سقف از طریق یک یا دو ستون که هم به عنوان تکیه گاه ساختاری برای کابینت های بالا معلق و هم به عنوان تعقیب و گریز که کابل های برق را می توان از طریق آن ها پنهان کرد، اجرا کرد.

 

کابینت جزیره کاملاً کاربردی (برق و لوله کشی)

کابینت جزیره دارای کارایی های بسیاری در فضای آشپزخانه می باشد و همه چیزهایی را دارد که میزهای اولیه انجام می دهند: برق، سینک، زهکشی و فضای کافی روی میز. به علاوه، با یک برآمدگی میز، می تواند فضایی را برای کارهای آماده سازی نشسته، غذاخوری در آشپزخانه یا سرگرمی فراهم کند.

 

کابینت جزیره کاملاً کاربردی (برق و لوله کشی)

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

 

نتیجه گیری

کابینت جزیره، جزو کاربردی ترین کابینت ها در متراژ های متفاوت می باشد. جزیره میتواند محیط را کاملا مجلل و زیبا کند و علاوه بر آن دارای مکان گسترده ای جهت قرار دادن اجسام موجود دارد.

مجموعه کابینت رو، مفتخر است بعد از چندین سال قدمت کاری در زمینه ساخت انواع کابینت، طرح ها و مدل های جدیدی را وارد عرصه بازار کند. اگر قصد دارید در ردیف اولین کسانی باشید که این طرح و مدل ها را برای آشپزخانه خود انتخاب میکنند، همین حالا با همکاران ما در این مجموعه در ارتباط باشید. برای خرید کابینت به ما پیام دهید.