جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت گوشه ای ثابت را چگونه نصب کنیم؟

کابینت گوشه ای ثابت در آشپزخانه یک مسئله مهم است که قبل از اجرای کابینت، باید به آن توجه کنید و در طراحی آشپزخانه خود آن را در نظر بگیرید. اگر به گوشه‌ های آشپزخانه توجه نکنید، فضای زیادی را از دست خواهید داد. در برخی آشپزخانه‌ ها، امکان اجرای کابینت گوشه ای ال شکل وجود ندارد و به همین دلیل مجبور به استفاده از کابینت گوشه ای ثابت می‌شوید. اما اگر بخواهید خودتان کابینت کنجی را نصب کنید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

کابینت گوشه ای ثابت

کابینت گوشه ای ثابت نیازمند قطعه اتصال یونیت گوشه‌ ای است که به شما کمک می‌ کند کابینت را به درستی در گوشه آشپزخانه نصب کنید. بعد از خرید کابینت گوشه‌ای و درک نحوه تنظیم قطعه اتصال، نصب آن برای هر آشپزخانه به یک فرآیند ساده تبدیل می‌شود. در ادامه توضیح می‌دهم:

برای دیدن نمونه‌ های کابینت آماده و آشنایی بیشتر با آنها، کلیک کنید.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

شروع نصب کابینت گوشه ای ثابت

قطعه‌ های اتصال کنج قابل تنظیم معمولاً در 2 قطعه از جنس درب‌ ها ارائه می‌شوند و قطعه‌ های ثابت که بر روی بدنه است، از جنس خود بدنه  به یونیت پیچ شده است. هنگامی که کابینت گوشه‌ای ثابت را در کنج دیوار قرار می‌دهید و کابینت کناری را به صورت نود درجه در کنار آن قرار می‌دهید، می‌توانید از دستورالعمل‌ های زیر برای تنظیم و نصب آن استفاده کنید:

 

کابینت گوشه ای ثابت

بیشتر بخوانیم: کابینت گوشه و راه حل های هوشمندانه برای فضای ذخیره سازی بیشتر

 

مرحله 1:

  • در ابتدا، کابینت کناری را از کنار کابینت گوشه‌ای جدا کنید. این کار را با دقت و همراه با کمک دیگران انجام دهید تا هیچ آسیبی به موارد دیگری در آشپزخانه وارد نشود.
  • سپس قطعه شماره یک را که از جنس بدنه کابینت گوشه‌ای ثابت است، با استفاده از دو عدد پیچ (که ارائه شده است) به بدنه کابینت کناری متصل کنید. برای این کار، پیچ‌ ها را از داخل کابینت به سمت بدنه یونیت کناری درج کنید.
  • در صورتی که می‌خواهید پیچ‌ ها دیده نشوند، سعی کنید این کار را از زیر لولا‌ ها انجام دهید. برای این منظور، پیچ‌ ها را از زیر لولا‌ها به قطعه شماره یک پیچ کنید. این کار باعث می‌شود که پیچ‌ ها از نظر دید قابل مشاهده نباشند.

 

کابینت گوشه ای ثابت مرحله یک

قطعه گوشه ای شماره 1

مرحله 2:

  • با استفاده از اندازه‌گیری، فاصله بدلخواه بین کابینت گوشه ثابت و کابینت کناری را معین کنید. این اندازه می‌تواند بسته به نیاز و طراحی شما متغیر باشد.
  • با استفاده از اندازه‌گیری بدست آمده، قطعه شماره دو را به اندازه مورد نیاز کوتاه کنید. برای این کار، از ابزار مناسب مانند اره یا دستگاه برش استفاده کنید.
  • سپس قطعه شماره دو را به صورت قائم به قطعه شماره یک در موقعیت مناسب قرار داده و با پیچ آن را بچسبانید. برای این کار، قطعه شماره دو را به قطعه شماره یک متصل کنید و پیچ را از طرفی که به دلخواه شما پیچ می‌خورد، درج کنید.

 

کابینت گوشه ای ثابت مرحله 2

قطعه گوشه ای شماره 2

 

مرحله 3:

  • با استفاده از پیچ، قطعه شماره 3 را از داخل کابینت به لبه جلویی قطعه شماره 2 وصل کنید. برای این کار، پیچ را از داخل کابینت به لبه قطعه شماره 2 درج کنید و به قطعه شماره 3 بچسبانید. این کار باعث می‌شود قطعه شماره 2 و 3 به هم وصل شوند.
  • حین اتصال قطعه شماره 3، باید یک باد خور یکنواخت در بالا و پایین قطعه شماره 2 ایجاد کنید. این کار به معنای این است که باید قطعه شماره 2 و 3 کمی کوتا هتر از قطعه شماره 1 باشند. با ایجاد بادخور یکنواخت در بالا و پایین قطعه شماره 2، متوجه خواهید شد که قطعه‌ ها به صورت هم راستا با لبه درها قرار گرفته‌اند. این کار باعث می‌شود که در زمان بسته شدن درها، قطعه کابینت گوشه ای ثابت با درها هم راستا باشد.

 

کابینت گوشه ای ثابت مرحله 3

قطعه گوشه ای قسمت 3

 

مرحله 4:

حالا می‌توانید کابینت ها را در موقعیت صحیح قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آنها (کابینت گوشه ای ثابت و کناری) تراز هستند. برای این کار، می‌توانید از تراز استفاده کنید. قبل از پیچ کردن آن ها به دیوار از تراز بودن آن مطمئن شوید.

هنگامی که از تراز بودن کابینت ها مطمئن شدید، می‌توانید کابینت‌ های مجاور را در کنار هم قرار داده و نصب کابینت‌ های خود را با اطمینان ادامه دهید. دقت کنید که قبل از نصب نهایی، مطمئن شوید که همه اتصالات درست و محکم است و کابینت‌ ها به خوبی با هم هماهنگ شده‌اند.

 

کابینت کناری کابینت گوشه ای ثابت

کابینت کناری

 

حالا که قطعه شماره 1، 2 و 3 را به هم وصل کرده‌اید، و کار نصب کابینت گوشه ای ثابت تمام شده می‌ توانید به نصب بقیه کابینت ها ادامه دهید. در ادامه، آموزش های بعدی ما را دنبال کنید…

 

برای خرید کابینت قسطی می توانید از فروشگاه ما اقدام کنید.

با مرور سایت ما در منو یونیت ها قسمت یونیت های کنج می توانید نقشه ابعاد دقیق از کابینت گوشه ای را بیابید.

برای رفع مشکل کنج آشپزخانه، شما می‌توانید از کابینت‌ های کنجی مونتاژ شده و آماده استفاده کنید که در سایت ما قابل خرید می‌باشند. این کابینت‌ ها طراحی شده‌اند تا به طور ایده‌آل در گوشه آشپزخانه قرار بگیرند و فضای خالی را به بهره‌ برداری برسانند.

با مراجعه به سایت ما، می‌ توانید انواع مختلف کابینت‌ های کنجی را مشاهده کرده و بر اساس سلیقه و نیاز خود، کابینتی را که بهترین گزینه برای آشپزخانه‌تان است را انتخاب کنید. با خرید و استفاده از این کابینت‌ های پیش ساخته، می‌توانید مشکل کنج آشپزخانه خود را به راحتی حل کنید و فضای اضافی را بهینه کنید.

بازدید از سایت ما به شما این امکان را می‌ دهد تا با محصولات ما آشنا شده و تصمیم به خرید درست را اتخاذ کنید.