انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن

انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن، افراد خیلی زیادی دوست دارند یک پیشخوان در آشپزخانه داشته باشند تا به عنوان میز غذاخوری از آن استفاده کنند، تا چند سال پیش آشپزخانه کاربرد ساده ای داشت. و کار آشپزی در آنجا انجام می شد، و دور همی خانواده در اتاق های دیگر اتفاق می افتاد. اما اکنون این وضعیت اساساً تغییر کرده است.

 

 

پیشخوان آشپزخانه و انتخاب مناسب آن نوع جدید آن

انواع پیشخوان آشپزخانه

امروزه آشپزخانه جایی برای دور هم بودن خانوادهاست و بخش بزرگی از زندگی مشترک در اینجا انجام می شود. و البته این شامل خوردن هم می شود. میز ناهار خوری چه بزرگ طراحی شده باشد یا کوچک و یا فقط یک صندلی برای نوشیدن قهوه در میان وعده باشد، دیگر اهمیت چندانی ندارد و اغلب با انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن جایگزین شده اند، که امکان ایجاد یک مکان دنج برای غذا خوردن را حتی زمانی که فضای آشپزخانه نسبتاً کوچک است، را فراهم می کند. برای هر کسی که ایده استفاده از این راه حل مدرن و کاربردی را در آشپزخانه خود دارد، ما چند نکته و پیشنهاد را جمع آوری کرده ایم تا طراحی پیشخوان آشپزخانه را برای شما آسان تر کنیم.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

کابینت های آماده و پیش ساخته ما را با بهترین کیفیت به صورت یونیت های مونتاژ شده برای آشپزخانه خود انتخاب کنید و ما قول می دهیم آن را در سریعترین زمان در بسته بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

پیشخوان ها همه کاره هستند و می توان در انواع آشپزخانه ها آن ها را طراحی و اجرا کرد. و برای برخی از آشپزخانه های کوچک به دلیل انعطاف پذیری و به دلیل کم جا بودن آن ها، بسیار مناسب هستند و کاربردی است.

 

 انواع پیشخوان آشپزخانه های کوچک

معمولا، در آپارتمان های کوچک، آشپزخانه اغلب بسیار کوچک است و فضای کافی برای یک میز ناهار خوری وجود ندارد. در چنین مواردی، استفاده از انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن تقریباً عالی است، زیرا فضای کمی را اشغال می کند و می تواند با سایر لوازم آشپزخانه ترکیب خوبی داشته باشد. به عنوان مثال، می توانید به سادگی صفحه کابینت را گسترش دهید و از آن به عنوان میز استفاده کنید، و نه تنها سطح کار بزرگ شده، بلکه یک منطقه ناهار خوری نیز دارید که می تواند با صندلی بار استفاده شود. یا می توانید به سادگی صفحه کابینت بزرگتر را روی یک کابینت زمینی یا کابینت جزیره گسترش بدین و یک پیشخوان ایجاد کنید. تا یک فضای غذا خوری از جلوی کابینت ها ایجاد کنید و با آرامش و با تمام لذت غذا بخورید.

 

 

 پیشخوان در آشپزخانه های کوچک

بیشتر بخوانیم: کابینت گوشه و راه حل های هوشمندانه برای فضای ذخیره سازی بیشتر

 

انواع پیشخوان آشپزخانه های بزرگ

در حالی که کانتر به دلیل کمبود فضا اغلب در آشپزخانه های کوچک استفاده می شود، در آشپزخانه های بزرگ و جادار اغلب عملکرد یک تقسیم کننده فضا را انجام می دهد که امکان دید بدون مانع را فراهم می کند و همچنان قسمت های مختلف آشپزخانه را از یکدیگر جدا می کند. بسته به سلیقه خود، می توانید از انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن برای صرف غذا در کنار خانواده استفاده کنید یا از آن به عنوان کابینت استفاده کنید تا فضای بیشتری برای میز ناهارخوری داشته باشید.

پیشخوان ها یک ایده کاربردی هستند، و برای کابینت های مدرن و بدون اپن، جایگزین خوبی هستند. و برای آشپزخانه های U یا G شکل مناسب هستند. با اجرای پیشخوان بر روی این مدل آشپزخانه ها چند صندلی بار اضافه کنید و کارتان تمام است. در حال حاظر حتی یک برای آشپزخانه جزیره مرسوم و مد روز اجرای پیشخوان به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

 

 

 پیشخوان برای آشپزخانه های بزرگ

بیشتر بخوانیم: هزینه ساخت کابینت آشپزخانه در سال 1402 چقدر است؟

 

پیشخوان برای دور همی

پیشخوان ها و میزهای بار در غذاخوری محبوب هستند زیرا مهمانان ایستاده به فضای کمتری نسبت به میزهای کلاسیک با صندلی نیاز دارند. اگر دوست دارید اغلب مهمان ها را دعوت کنید، می توانید با یک پیشخوان و چند صندلی بار نیز از این واقعیت در خانه بهره مند شوید. اینگونه است که بدون نیاز به قرض گرفتن صندلی های اضافی از همسایه ها و بدون اینکه میز خیلی باریک شود، مکانی را به مهمانان خود ارائه می دهید. و از آنجایی که بخش دنج بسیاری از جشن‌ها معمولاً در آشپزخانه برگزار می‌شود، هیچ‌گاه صندلی‌های کافی در اینجا وجود ندارد. بنابراین برای اینکه یک دور همی صمیمی داشته باشید نشستن دور پیشخوان آشپزخانه عالی است.

 

ابعاد انواع پیشخوان آشپزخانه

پیشخوان های آشپزخانه از جمله مبلمان هایی هستند که کمترین استاندارد را دارند و بنابراین تقریباً هر پیشخوان یک اندازه منحصر به فردخود را دارد که می تواند مطابق با سلیقه شما طراحی شود. چه مستقیم، خمیده یا زاویه دار، چه بر روی صفحه آشپزخانه یا به صورت مستقل، چه با زیرسازی یا بدون زیرسازی، تقریباً برای هر اندازه از آشپزخانه گزینه هایی وجود دارد. اما قبل از اینکه خلاقیت خود را در مورد پیشخوان آزاد کنید، باید چند مورد را در نظر بگیرید که در زندگی روزمره در آشپزخانه خود با  در ارتباط هستید.

 

عرض مناسب پیشخوان

عرض مناسب پیشخوان در درجه اول به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اگر فقط قصد دارید در اینجا تنقلات یا نوشیدنی های کوچک میل کنید، عرض حدوداً 40 سانتی متری کاملاً کافی است. از طرف دیگر، اگر به طور مرتب از وعده های غذایی اصلی خود در پیشخوان لذت می برید، باید حدود 50 تا 55 سانتی متر باشد. تا یک فضای کافی برای یک وعده غذایی دنج داشته باشید.

 

 

عرض مناسب پیشخوان

بیشتر بخوانیم: راهنمای چیدمان آشپزخانه و ابعاد استاندارد طراحی آشپزخانه

 

ارتفاع مناسب پیشخوان

ارتفاع یک پیشخوان عمدتاً به قد کسانی که هر روز از آن استفاده می کنند بستگی دارد. بنابراین اگر قدتان بلندتر یا کوتاه‌تر از حد متوسط ​​هستید، حتماً باید با مشورت متخصص کابینت، ارتفاع پیشخوان را در نظر بگیرید. استاندارد معمول 113 تا 115 سانتی متر است. این ارتفاع به افراد با قد متوسط ​​اجازه می دهد تا در حالت ایستاده ساعد خود را به راحتی روی پیشخوان قرار دهند و همچنین با ارتفاع صندلی بار که معمولاً بین 60 تا 85 سانتی متر است مطابقت دارد. پیشخوان های آشپزخانه با قابلیت تنظیم ارتفاع که به صورت جداگانه قابل تنظیم هستند جدید هستند.

 

 

ارتفاع مناسب پیشخوان

بیشتر بخوانیم: بررسی آشپزخانه بدون اپن

 

صندلی مناسب پیشخوان

به خصوص اگر قصد دارید یک پیشخوان جدید با صندلی داشته باشید، نباید اولین پیشنهادی را که پیش می آید قبول کنید. تقریباً یکی از موارد ضروری برای صندلی های بار، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی است. به این ترتیب، هر یک از اعضای خانواده و هر مهمان می تواند موقعیت بهینه نشستن خود را تعیین کند . از سوی دیگر، انتخاب مدلی با تودوزی و پشتی یا حتی تکیه گاه دست تا حد زیادی به استفاده از پیشخوان بستگی دارد. و هر چه بیشتر پشت میز بنشینید، صندلی بار باید راحت تر باشد.

 

 

صندلی پیشخوان

بیشتر بخوانیم: کابینت جزیره چیست؟

 

جایگزین های استثنایی

علاوه بر کانترهای کوچک، تعدادی جایگزین دیگر برای ادغام فضای ناهار خوری وجود دارد، به خصوص در آشپزخانه های کوچک که برای خانواده های کم جمعیت طراحی شده است. در چنین آپارتمان هایی، اغلب گزینه کمی برای صرف غذا در اتاق نشیمن وجود دارد، و بنابراین هنگام تجهیز آشپزخانه اغلب با این سوال روبرو می شوید میز ناهارخوری را چیکار کنم؟ خوشبختانه، پیشنهادهای هوشمندانه ای نیز در اینجا در فروشگاه «کابینت رو» وجود دارد که این مشکل را حل می کند. به عنوان مثال می توانید یک میز کوچک روی دیوار نصب کنید که در صورت لزوم می توانید آن را به راحتی تا کنید. بسته به مدل، میزهایی وجود دارد که می توانند به سمت بالا یا پایین جمع شوند. بنابراین می توانید به راحتی میز را بعد از هر وعده غذایی جمع کنید.

 

نمونه های جدیدتر پیشخوان

یکی دیگر از انواع پیشخوان آشپزخانه و جدیدترین نوع آن، استفاده از میزهای نیم دایره‌ای است. اینها روی دیوار نصب می شوند و شکل ارگانیک  نسبت به میزهای مستقیم و زاویه دار و ظاهری دنج به آشپزخانه می دهد. هر دو میز تاشو و نیم دایره حداقل به یک تکه دیوار آزاد نیاز دارند که کابینت آشپزخانه آن را اشغال نکرده باشد. متأسفانه، این کار فضای ذخیره سازی کابینت های موجود را کاهش می دهد. اما یک راه آسان نیز برای خروج از این معضل وجود دارد.

 

 

یشخوان گرد

بیشتر بخوانیم: کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 

شرکت های کابینت سازی صفحات چرخان یا کششی جدیدی را ارائه می دهند که به عنوان میز یا پیشخوان مناسب هستند. میزهای متحرک جدید را می توان تا 30 سانتی متر از میز کار بیرون کشید، به این معنی که شما می توانید تنها با یک حرکت یک پیشخوان عملی ایجاد کنید که بتوانید به راحتی روی آن بنشینید. همچنین امکان قرار دادن میز در حالت کششی نیز وجود دارد. و می تواند تا 80 سانتی متر طول داشته باشد. برای اینکه هزینه پیشخوانتان کم شود می توانید با خرید کابینت آماده به صورت آنلاین کلی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.