جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

زمان ساخت کابینت و نصب آن چقدر طول می کشد

کسانی که مراحل سفارش و خرید کابینت را پیموده اند می دانند که ساخت آن زمان می برد. اما واقعا چقدر باید برنامه ریزی کنید تا کابینت جدید را به طور کامل مونتاژشده و آماده تحویل بگیرید؟ زمان ساخت کابینت را به صورت دقیق و صد در صد نمی توان پاسخ داد چرا که آشپزخانه فقط ساخت کابینت نیست و هرچه درخواست‌های سفارشی و محصولات ویژه در نظر گرفته شود، روند کلی طولانی‌تر می‌شود.  لازم به ذکر است که شما می توانید با کابینت آماده و پیش ساخته ما در سریعترین زمان به آشپزخانه دلخواهتان برسید فقط کافی است سایت ما را مرور کنید. در این مقاله، ما به شما یک نمای کلی از مراحل خرید کابینت را ارائه می دهیم به این ترتیب تقریباً می توانید مدت زمان ساخت کابینت خود را تخمین بزنید.

زمان ساخت کابینت

 

چه چیزی بر زمان ساخت کابینت تأثیر می گذارد

  • سفارشی ساخته شود
  • درخواست مشتری خاص باشد
  • زمان تحویل تولید کنندگان مکمل
  • ایام تعطیلی شرکت ها

در برخی موارد تصمیم می گیریم بنا به دلایلی کابینت سفارشی و خاص بسازیم تا نیاز های ما را برآورده کند و یا دوست داریم از وسایل مدرن تر، مبلمان زیباتر و راحتی بیشتر هنگام آشپزی استفاده کنیم و به همین دلیل زمان شروع برنامه ریزی برای تغییرات به عوامل مختلفی بستگی دارد. هنگام ساختن یک خانه جدید، باید طرح اولیه کابینت ها را در نظر بگیرید، سپس معمار می تواند اندازه مناسب آشپزخانه را تعیین کند. اگر خانه آماده بخرید، آزادی کمتری دارید و باید از شرایط موجود استفاده حداکثری را کنید اگر صاحب خانه یا سازنده هستید، باید بدانید که مردم علاقه بیشتری به کابینت نشان می دهند در این صورت می توانید هنگام برنامه ریزی آشپزخانه از متریالهایی استفاده کنید که هم زیبا هستند و هم قیمت مناسبی دارند و در هزینه های خود صرفه جویی کنید، چون نمی توانید آن ها را با خود ببرید.

 

آماده شدن

باید از قبل در نظر بگیرید که چه چیزی را در مورد کابینت فعلی خود دوست دارید و چه چیزی را می خواهید تغییر دهید. هر چه تغییرات گسترده تر باشد، طراحی و اجرا زمان بیشتری می برد. اکنون زمان مناسبی است که به جنبه های ارگونومیک آشپزخانه جدید خود نیز فکر کنید. شاید ارتفاع کاری متفاوت یا لوازم الکتریکی دیواری را بخواهید. چنین تصمیماتی اغلب به تغییراتی در آشپزخانه نیاز دارد.

شما می توانید از طریق اینترنت درباره کابینت آشپزخانه و لوازم آشپزخانه اطلاعات کسب کنید، مجلات طراحی داخلی را مرور کنید و از دوستان و آشنایان بخواهید کابینت های خود را به شما نشان دهند. از کارشناسان کابینت آنلاین ما نیز استفاده کنید تا اطلاعات جدید از نحوه چیدمان آشپزخانه را به دست آورید.

 

مشاوره اولیه

مرحله بعدی در مسیر ساخت کابینت جدید، بازدید از نمایشگاه کابینت است. در اینجا با متخصصان آشپزخانه آشنا می شوید که تمام خواسته ها و ایده های شما را به یک طرح آشپزخانه تبدیل می کنند. اگر طرحی از آشپزخانه خود بیاورید که اندازه و چیدمان و محل درها، پنجره ها و اتصالات را نشان می دهد، می تواند مفید باشد، لازم نیست اندازه شما تا میلی متری باشد. پس از ثبت سفارش، اندازه گیری حرفه ای در خانه شما انجام می شود تا همه چیز به خوبی پیش برود.

اولین قرار ملاقات در نمایشگاه کابینت می تواند چندین ساعت طول بکشد. یک طراح کابینت حرفه ای تمام جزئیات مربوطه را با شما بررسی می کند، در مورد خواسته ها و ایده های شما می پرسد، طرح اولیه را ترسیم می کند و همچنین قیمت حدودی را به شما می گوید. چیزی که صادق نیست در بین فروشنده ها این است که بلا فاصله شما را مجبور می کنند تا فوراً تصمیم بگیرید. جملاتی مانند «این پیشنهاد فقط امروز معتبر است، فردا بسیار گران‌تر خواهد بود!» آن را فقط در فروشگاه‌های بزرگ مبلمان خواهید شنید.

توصیه ما: اجازه ندهید تحت فشار قرار بگیرید. زمان ساخت کابینت می تواند بسیار طول بکشد زیرا شامل مبالغ هنگفتی است هر تصمیمی نیاز به بررسی دقیق دارد. بنابراین به آن فکر کنید و در صورت لزوم پیشنهادهای دیگری دریافت کنید.

 

 

مشاوره زمان ساخت کابینت

بیشتر بخوانید: راهنمای چیدمان آشپزخانه و ابعاد استاندارد طراحی آشپزخانه

زمان ساخت کابینت بعد از طراحی

هنگامی که در مورد یک پیشنهاد تصمیم گرفتید، یک یا چند قرار ملاقات در نمایشگاه کابینت برای طراحی جزئیات خواهید داشت. اینجا جایی است که تصمیمات نهایی را در مورد کابینت، لوازم خانگی، رنگ، شکل، مواد و نحوه چیدمان را باید بگیرید. بسیاری از نمایشگاه های کابینت دارای نرم افزار طراحی سه بعدی هستند که به شما امکان می دهد آشپزخانه رویایی شما را به صورت مجازی جلوی چشمان شما ایجاد کند. اگر تمام نکات مورد تایید شما قرار بگیرد، فروشگاه مورد نظر زمان ساخت کابینت شما را اعلام خواهد کرد.

 

زمان ساخت کابینت در کارخانه

آیا چندین هفته هست که در حال تخقیق و برنامه ریزی برای سفارش کابینتتان هستید و دیگر طاقت منتظر ماندن برای زمان ساخت کابینت را ندارید؟ این قابل درک است، اما از آنجایی که هر یونیت کابینت باید به صورت جداگانه ساخته شود، زمان ساخت حدود چهار تا شش هفته عادی است. کارهای سفارشی ممکن است حتی بیشتر طول بکشد.

از ایام تعطیلات شرکت سازنده کابینت مورد نظر خود مطلع شوید. تعطیلات تابستانی، می تواند در زمان ساخت کابینت شما تأثیر بگذارد و ساخت کابینت را به هشت یا حتی ده هفته طول بکشد. حواستان باشد تا زود برنامه ریزی کابینت را شروع کنید و مراقب روز های کاری سازنده ها باشید، تا تاخیری در ساخت اتفاق نیوفتد.

فروشگاه ساخت کابینت حدود سه الی هفت روز قبل از ارسال کابینت به شما اطلاع می دهد. تا شما بتوانید برای تکمیل به موقع سایر کارهای برقکار یا کاشی کاری را به اتمام برسانید نمایشگاه های خوب کابینت اغلب با اکیب های بزرگ همکاری می‌کنند و از خدمات آن ها استفاده می کنند به عنوان مثال، متخصصین تاسیسات برق و آب، کاشی کاران همکاری دارند و مزیت این کار این است که شما فقط با یک فرد تماس دارید تا همه کارهای آشپزخانه را هماهنگ کند.

 

زمان تحویل و نصب

در بیشتر موارد، نصب کابینت حداکثر یک یا دو روز طول می کشد. ولی بستگی به این دارد که آیا کابینت های قدیمی در صورت وجود قبلاً باز شده یا نه و محیط برای نصب کابینت ها آماده شده باشد. بعضی از کابینت سازها خودشان این کار را برایتان انجام می دهند و کابینت های قدیمی را برایتان باز می کنند و شما باید قبل از قرار داد این پیشنهاد را به سازنده ارئه بدهید تا نیروی مخصوص این کار برای شما در نظر گرفته بگیرد، تا خللی در زمان نصب بوجود نیاید زیرا زندگی طولانی مدت در آشپزخانه بدون کابینت لذتی ندارد.

دریغ نکنید که با نصاب کابینت همه قطعات ارسالی را چک کنید تا زمان ساخت کابینت و همه چیز مطابق سفارش شما پیش برود تمام کمدها و سوپری ها، وسایل برقی را چک کنید تا نواقص و مشکلاتی نداشته باشد.

 

زمان طراحی کابینت

بیشتر بخوانید: مزایای کابینت پیش ساخته ما

 

آیا کابینت های تحویل فوری وجود دارد

کابینت آماده” همان کابینت های پیش ساخته و تحویل فوری هستند و این کابینت ها را همانطور که مشاهده می کنید خریداری می کنید. آنها به صورت جداگانه با فضای آشپزخانه شما سازگار هستند. یکی از راه‌های صرفه‌جویی در زمان ساخت کابینت، خرید کابینت های پیش ساخته به صورت آنلاین ما است و با خرید یونیت های آماده ما به صورت جداگانه می توانید آنها را در کنار هم بچینید و به طرح مد نظر خود برسید و در خرید خود صرفه جویی کنید.