جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس

تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس

از آنجایی که امروزه بیشتر آشپزخانه ها به صورت اپن در منزل ها ساخته می شود، حتما باید توجه نمایید کابینتی را انتخاب نمایید تا در زیبایی خانه و آشپزخانه تان تاثیر مثبت داشته باشد. دست شما هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه باز است، زیر را امروزه صنعت کابینت سازی از تنوع بالایی برخوردار است و شما قادرید متناسب با سلیقه خود به انتخاب کابینت مدنظرتان بپردازید. در این مقاله میخواهیم به تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس بپردازیم. کابینت های هایگلاس دارای مرغوبیت بیشتری نسبت به کابینت ملامینه هستند و دلیل اصلی آن ها بر میگردد به نوع ام دی افی که برای ساختن آن به کار میگیرند. محموعه کابینت رو، انواع کابینت های هایگلاس و ملامینه را به صورت کابینت آماده قابل عرضه دارد.

 

مقایسه کابینت هایگلاس با ملامینه

اولین نکته ای که برای مقایسه این دو کابینت میخواهیم بگوییم، مواد سازنده این دو کابینت می باشد. هم کابینت هایگلاس هم ملامینه از ورق ام دی اف ساخته می شود. این کابینت ها به دلیل این که توسط ام دی اف ساخته شده اند، دارای قیمت بسیار پایین بوده و همچنین از طول عمر و ماندگاریبالایی برخوردار می باشد. ام دی افی که در کابینت هایگلاس به کار می رود دارای ضخامت بیشتری نسبت به ام دی اف کابینت ملامینه می باشد. میزان ضخامت با کیفیت رابطه مستقیم دارد، در واقع هرچه ضخامت ام دی اف بیشتر باشد کیفیت آن هم بیشتر می باشد.

 

مقایسه کابینت هایگلاس با ملامینه

بیشتر بخوانید: کابینت ملامینه چیست ؟

 

کابینت ملامینه بهتر است یا کابینت هایگلاس؟

روکش به کار رفته شده بر روی کابینت ملامینه با روکش به کار رفته بر کابینت هایگلاس بسیار تفاوت دارد. روکشی که برای کابینت ملامین نصب می شود از جنس ملامینه می باشد که بر روی ام دی اف چسبانده می شود. جالب است بدانید روکش ملامینه نسبت به روکش هایگلاس در برابر خط افتادن و انواع ضربه مقاوم است. همچنین روکشی که بر روی کابینت هایگلاس نصب میکنند همان ورق پلاکسی گلاس هست که جنس آن همانند پلاستیک است. ورق پلکسی گلاس ظاهری همانند شیشه دارد و دارای مقاومت و ماندگاری بالا و همچنین وزن سبکی می باشد. روکش های هایگلاس در برابر انواع خط و خش آسیب پذیر هستند و مقاومتی ندارند اما در مقابل رطوبت و بر خورد آب به بدنه کابینت مقاوم است.

 

دیگر تفاوت های کابینت ملامینه و هایگلاس

کابینت های هایگلاس نسبت به ملامینه دارای تنوع رنگی بیشتری می باشد. کابینت های ملامینه در برابر رطوبت دارای مقاومت بیشتری نسبت به کابینت هایگلاس می باشد. کابینت های ملامینه دارای قیمت بسیار ارزان و مقرون به صرفه ای می باشد و تهیه ی آن برای همگان آسوده می باشد. کابینت هایگلاس به دلیل براق بودن و درخشندگی که دارد دارای زیبایی ظاهری بیشتری نسبت به ملامینه می باشد، ملامینه به صورت مات به تولید می رسد. هایگلاس در برابر نظافت و برخورد مواد شیمیایی و اسیدی بسیار مقاوم عمل میکند، اما ملامینه با برخورد این ها بر روی بدنه اش آسیب میبیند. هایگلاس در برابر افزایش دما و حرارت مقاوم است. نظافت کابینت هایگلاس بسیار راحت تر از کابینت ملامینه می باشد.

 

علت مقایسه ورق هایگلاس با ورق ملامینه

 • میزان درخشندگی
 • میزان زیبایی ظاهری
 • سبک و یا سنگین بودن ورق
 • ضخامت ورق
 • میزان مقاومت در برابر رطوبت
 • میزان مقاومت نسبت به افزایش دما و حرارت
 • میزان مقاومت در برابر انواع ضربه، خط و خش
 •  قابلیت تعمیر پس از آسیب
 • مقاوم در برابر لک
 • قابلیت ابزار خوری و چکش خوری

 

علت مقایسه ورق هایگلاس با ورق ملامینه

بیشتر بخوانید: کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 

مزیت کابینت هایگلاس

 1. یکی از مهم ترین ویژگی های این کابینت انعکاس نور می باشد. در واقع براق بودن سطح این گونه کابینت سبب می شود تا نور را به طور کامل پخش کند.
 2. کابینت هایگلاس از تنوع رنگی بسیاری برخوردار می باشد و شما قادرید هر رنگی که با سلیقه و دکوراسیون داخلی منزلتان تطابق دارد انتخاب کنید. حتی شما قادر می باشید دو یا چند رنگ را برای اجرای این کابینت با هم ترکیب کنید.
 3. از آنجایی که متریال سازنده این کابینت بسیار ارزان می باشد، خرید آن برای همگان آسان و مقرون به صرفه می باشد.
 4. تمیز کاری این نوع کابینت بسیار آسان می باشد و بدون به جای گذاشتن ذره ای لک، میتواند ظاهری تمیز و براق را به شما هدیه دهد.
 5. این کابینت از طول عمر نسبتا بالایی برخوردار می باشد، که علت اصلی آن استحکام و مقاومت بالای آن در برابر انواع آسیب ها می باشد.
 6. در مقابل رطوبت و حرارت دارای مقاومت بالایی می باشد.

 

مزیت کابینت ملامینه

 1. دوام و ماندگاری در این کابینت، حرف اول را می زند. در کل ملامین دارای مقاومت و ماندگاری بالایی می باشد.
 2. از آنجای که ملامین را مواد مصنوعی می سازد، همین مواد مصنوعی میتواند کابینت را به انواع ضربه و خط و خش مقاوم سازد.
 3. در مقابل رطوبت و افزایش دما(حرارت) مقاومت بسیار زیادی دارد.
 4. کابینت ملامینه از نظر هزینه ای بسیار مقرون به صرفه می باشد.
 5. کابینت های ملامینه از نظر ظاهری بسیار شبیه به کابینت های چوبی می باشد، بنابراین اگر قادر به خرید کابینت تمام چوب نمی باشید، کابینت های ملامینه از نظر ظاهری شباهت زیادی به طرح چوب دارد.

 

مزیت کابینت ملامینه

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

 

جمع یندی

اگر قصد دارید فضایی خاص و ویژه به آشپزخانه خود هدیه دهید، میتوانید کابینت های ملامینه و هایگلاس را در گزینه های انتخابی خود قرار دهید. اما باید ابتدا تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس را بدانید سپس به خرید اقدام کنید.

مجموعه کابینت رو ارائه دهنده ی انواع طرح ها، مدل ها و رنگ های متنوع کابینت می باشد. کابینت رو با توجه به محیط آشپزخانه و منزل تان، کابینت هایی مدرن و شیک را برای شما طراحی می کند برای دریافت اطلاعات در خصوص خرید کابینت قسطی کلیک نمایید.