جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت ملامینه چیست ؟

کابینت ملامینه چیست ؟

کابینت ها دارای انواع متفاوت و مختلفی هستند که عمده تفاوت آن ها در طراحی، ساخت و مواد تشکیل دهنده ی آنان است در ادامه به این سوال که کابینت ملامینه چیست خواهیم پرداخت. شما میتوانید در سایت ما انواع کابینت ها را مشاهده و همچنین میتوانید کابینت آماده را با طراحی و ابعاد دلخواه خود سفارش دهید تا در سریع ترین زمان به دست شما برسد.

 

تعریف کابینت ملامینه

در رابطه با موضوع کابینت ملامینه چیست و نحو ساخت آن چگونه است باید گفت که این نوع کابینت همواره به گروه های متفاوت تقسیم بندی شده است، تعیین دسته بندی این قبیل کابینت ها بر اساس نوع چوب تولید شده ،انجام داده می شود،که این دو نوع کابینت به ترتیب MDF,و Neopan می باشند.

تعریف کابینت ملامینه

بیشتر بدانید: انواع کابینت آشپزخانه و جدیدترین سبک های کابینت

انواع کابینت ملامینه

چوب های ام دی اف و نئوپان از تفاوت ها و شباهت هایی همراه هستند که به آن میپردازیم، در ابتدا شباهت آنها این است که در طراحی و تولید این کابینت ها روکشی از ملامینه در آنها قرار می گیرد، و در آخر اساسی ترین تفاوت آنها جنس مغز چوب آنها می باشد.

همین تفاوت کلیدی نقش بسزایی در کیفیت ساختاری این کابینت ها داشته زیرا با توجه بر این موضوع که چوب هایی که در ساخت کابینت های ام دی اف به کار برده می شوند سطح کیفیت بسیار بالاتری دارند نسبت به کابینت های نئوپان،کابینت های نيوپان طول عمر کوتاه تری دارند و زودتر به مرحله فرسایش می رسند، زیرا مواد تشکیل دهنده آن ها خرده چوب ها و چوب های فرسوده شده می باشد .

در ادامه بر موضوع شناخت کابینت های ملامینه به نوع های مختلفی از این کابینت می پردازیم، این کابینت ها از سه گروه تشکیل داده می شوند که گفتنی است هر سه گروه دارای طرح ها متنوع و حتی رنگ های مختلف می باشند و شامل ملامینه براق ، مات و در اخر کتان می باشند.

گروه براق: از لحاظ ظاهری بسیار منحصر به فرد هستند اما عیبی که دارند این است که در برابر عوامل برنده و تیز بسیار حساس هستند
گروه مات: به دلیل کدر بودن این گروه از کابینت ملامینه در برابر کثیفی در اولویت بالاتری نسبت به گروه براق قرار دارند اما کیفیت چشم گیری ندارند
گروه کتان:بسیار مستحکم می باشند قیمت آنها نسبتا بهتراز دیگر کابینت ها می باشد.

انواع کابینت ملامینه

بیشتر بدانید: راهنمای چیدمان آشپزخانه و ابعاد استاندارد طراحی آشپزخانه

1- کابینت های نئوپان

با توجه بر نکته های گفته شده در رابطه با کابینت های نئوپان،این قبیل کابینت ها در برابر عواملی همچون رطوبت واکنش نشان می دهند و رطوبت در تخریب آنها تاثیر گذار خواهد بود،همین عوامل سبب شده که میانگین قیمت کابینت های نئوپان روند نزولی دارد و در برابر کابینت های ام دی اف بسیار کم هزینه تر می باشد .

 

2- کابینت ام دی اف

اگر شما به دنبال خریدی مطمن و ماندگار هستید،ما به شما توصیه می کنیم که از کابینت های ام دی اف به سادگی عبور نکنید،این کابینت ها با ساختاری محکم از چوبی با کیفیت تولید می شوند همین امر سبب شده بسیاری از طراحان برای جلب رضایت مشتری از این فبیل کابینت ها استفاده کنند.

باید اضافه کرد که با وجود این تفاسیر ورق های ام دی اف از تنوعات زیادی در زمینه طرح و چه بسا رنگ برخورددار می باشند.
گفتنی است که طبق آزمایشات انجام شده بر روی انواع ورق های ام دی اف، این قبیل ورق ها در مقابل عواملی مثل گرما و حرارت و…و حتی رطوبت بسیار مقاومت نشان داده اند اما کابینت های پلی گلاس در این زمینه تا به امروز در رتبه اول بوده اند نسبت به باقی کابینت های ام دی افی .

 

انواع کابینت های ام دی اف

در رابطه با اشنایی در حیطه کابینت های ام دی اف گفتنی است که این کابینت ها به دو دسته داخلی و وارداتی تقسیم شده اند که نکته حائز اهمیت این است که کابینت های وارداتی از سطح کیفیت بالا تری برخورد دار هستند که به آنها پلی گلاس می گویند.کابینت های های گلاس از دسته کابینت های داخلی محسوب می شوند که کیفیت آنها به نسبت از کابینت های پلی گلاس کمتر است

کابینت های ام دی اف ملامینه امروزه در صنعت دیزاین بسیار کارآمد هستند زیرا از ساختار با کیفیتی همراه هستند.
در رابطه با موضوع طرح و رنگ بندی این کابینت ها باید دانست این دسته از کابینت ها با توجه به رنگ بندی های متنوع به دسته های کدر و شفاف یا به اصطلاح مات و براق تشکیل شده اند،همین تنوع طرح و رنگ در این محصول سبب شده در عرصه مدرن بسیار به چشم آیند، هزینه این کابینت های ملامینه بر اساس طرح و رنگ آنها تعیین می شود و مدل رنگ تاثیر ویژه ای بر هزینه کابینت ها دارد.

انواع کابینت های ام دی اف

بیشتر بدانید: چیدمان کابینت آشپزخانه

روکش کابینت های ام دی اف و نئوپان

برای پوشش دهی سطح ام دی اف یا نئوپان ها می توان از روکشش هایی نظیره روکش ملامینه و یا روکش چوبی استفاده کرد در این قسمت به مزایا استفاده از روکش ملامینه می پردازیم، باتوجه به برآمدگی که روکش های ملامینه دارند به خارج کردن حالت ساده به حالتی طرحدار و شیک سطوح ام دی اف یا سطوح نئوپان کمک ویژه ای می کند.
نکته حائز اهمیت در این بخش این است که گرچه روکش های ملامینه بسیار مقاوم تر از روکش های چوبی می باشند،اما با مقایسه زیبایی این دو روکش با توجه بر حداکثر میانگین داده شده در این نظر سنجی باید پذیرفت که روکش های چوبی از زیبایی بیشتری برخورد هستند.

 

جمع بندی

در این نوشته به این پرسش که کابینت ملامینه چیست پرداختیم و در مورد انواع آن صحبت کردیم در نظر داشته باشید که شما میتوانید کابینت های آماده را از سایت ما تهیه کنید.