جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

یکی از ایده های جدید و به روز در عرصه کابینت سازی، کابینت کمدی یا ایستاده می باشد. کمتر کسی است که از این نوع کابینت شناخت کامل داشته باشد، درنتیجه برای شناخت تمام ویژگی های کابینت کمدی باید به ویژگی ها، معایب و مزایای آن پی ببرید. اگر شما طرفدار طرح های کهن می باشید، این کابینت جزو طرح های کلاسیک محسوب می شود. در ادامه به بررسی تمام و کمال این کابینت خواهیم پرداخت.

برای دریافت اطلاعات، از انواع کابینت آماده بر روی لینک کلیک کنید.

کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

بیشتر بخوانید: کابینت پلی گلاس چیست؟

 

مقایسه ارتفاع کابینت ایستاده با کابینت معمولی

 یکی از عامل های مشهود از نظر تفاوت بین کابینت کمدی و معمولی، ارتفاع است. اگر شما قصد اجرای هر مدل کابینت را در آشپزخانه خود دارید، لازم به ذکر است که، آیا بین فضا و کابینت انتخابی شما تمایزی وجود دارد یا خیر. کابینت های معمولی در هر ارتفاعی قابل اجرا است اما برای اجرای کابینت ایستاده حتما باید به ارتفاع و محیط آشپزخانه توجه نمایید.

 

جاسازی فر یا ماکروفر در کابینت ایستاده

یکی از امتیازات کابینت ایستاده این است که میتوان به جای قرار دادن فر یا ماکروفر بر روی کانتر، آن را به صورت توکار در کابینت جایگذاری کرد. اجرای این مورد به خلوت و مرتب بودن فضای آشپزخانه شما کمک بزرگی خواهد کرد.

 

انواع درب کابینت کمدی یا ایستاده

 • کابینت کمدی با درب ریلی

  اگر شما از حداقل فضا در آشپزخانه تان رو به رو هستید و فضایی کافی برای باز و بسته درب ها ندارید، به کار بردن درب های ریلی گزینه ای عالی و کاربردی برای شما می باشد. علاوه بر آن اگر جنس کابینت و درب ها به نحوی باشد که سبب سنگین شدن درب ها باشد، سبک ریلی میتواند باز و بسته شدن را برای شما آسان کند.

 

 • کابینت کمدی با درب کشویی

  اگر نیازمند کابینت ایستاده با درب کشویی هستید، میتوانید با ارائه طرحتان به سازنده از مزایای آن بهره ببرید.

 

 • کابینت کمدی ویترینی

  جهت زیبایی فضای آشپزخانه تان و چیدمان ظروف دکوری ،می توانید از کابینت کمدی ویترینی استفاده نمایید. استفاده از این آیتم علاوه بر به نمایش گذاشتن زیبایی آشپزخانه و خانه، دارای فضای فراوانی جهت جایگذاری اشیاء دارد.

 

 • کابینت کمدی با درب شیشه ای

  اگر میخواهید محتویات چیده شده در آشپزخانه در دید انظار باشد، با انتخاب درب شیشه ای میتوانید این امکان را فراهم کنید تا درون کابینت دیده شود. اما این نکته حائز اهمیت است که باید سعی داشته باشید، همیشه درون کابینت را تمیز و مرتب نگهدارید تا باعث شلوغ دیده شدن فضای آشپزخانه نشود.

 

 • کابینت کمدی ترکیبی

 در بالا به طور کامل از سبک های گوناگون کابینت کمدی گفته شد. اگر تمایل دارید چندین آیتم در کابینت شما حضور داشته باشد، قادرید طرح های مدنظرتان را با یکدیگر ترکیب کنید.

 

انواع درب کابینت کمدی یا ایستاده

بیشتر بخوانید: بررسی کابینت بدون دستگیره

 

انواع جنس کابینت کمدی یا ایستاده

 • کابینت کمدی ممبران
 • کابینت کمدی چوبی
 • کابینت کمدی هایگلاس

 

مزایای کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

 • بهینه سازی فضا
 • افزایش محیط
 • جای گذاری تمام وسایل، اعم از اشیاء بزرگ و کوچک به درون کابینت
 • دسترسی آسان به تمام وسایل آشپزخانه
 • به کاربردن آن مانع شلوغی و ازدحام آشپزخانه می شود.
 • دارای استحکام و مقاومت بالایی است.
 • از طول عمر بالایی برخوردار است.
 • قابل اجرا در تمامی قسمت های آشپزخانه

 

تاثیر کابینت کمدی بر زیبایی آشپزخانه

از آنجایی که کمتر کسی با کابینت کمدی یا ایستاده مواجه شده است، درنتیجه به کار بردن آن بر زیبایی فضای آشپزخانه تاثیری مثبت دارد. سبک بدون دستگیره این کابینت، در دسته بندی کابینت های مدرن قرار می گیرد. چرا که این کابینت دارای سادگی و بی آلایشی زیادی می باشد و افرادی که طرفدار سبک های بی نقش و نگار هستند، میتوانند این کابینت را در گزینه های انتخابی خود قرار دهند. کابینت کمادی معمولا در نزدیکی و دوطرف یخچال تعبیه می شود، علاوه بر آن در قسمت های دیگر هم قابل اجرا می باشد.

 

تاثیر کابینت کمدی بر زیبایی آشپزخانه

بیشتر بخوانید: کابینت جزیره چیست؟

نتیجه گیری

اگر قصد سفارش کابینت مرغوب با فضایی گسترده برای منزلتان دارید، قادرید کابینت کمدی یا ایستاده را در گزینه های نتخابی خود قرار دهید. همانطور که در بالا به طور کامل به شما توضیح داده شد، میتوان وسایل و اشیاء فراوانی را در این کابینت جا داد.

ارائه طراحی، ساخت و نصب کابینت ها در طرح ها و مدل های متنوع را طی مدت زمان کوتاه از مجموعه کابینت رو بخواهید. متخصصان حرفه ای ما با توجه به درخواست شما برترین مدل کابینت را با توجه کردن به محیط آشپزخانه تان معرفی میکند و در کوتاه ترین زمان نتیجه را به شما تحویل خواهند داد. برای خرید کابینت با ما در ارتباط باشید.