جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت ممبران چیست؟

کابینت ممبران چیست

یکی از گرم ترین و صمیمی ترین بخش های یک خانه، مطبخ می باشد. در قدیم، مطبخ مکانی برای نگهداری و آماده سازی مواد غذایی بوده است که، از گذشته تا به امروز تغییر هویت داده و همگان آن مکان را با نام آشپزخانه می شناسند. اکثر کارهایی که مربوط به آماده سازی تغذیه می شود، در آشپزخانه انجام می شود. شما میتوانید برای زیبا و دلنشین شدن آشپزخانه کابینتی خاص و ویژه انتخاب نمایید. امروزه بازار کابینت سازان از انواع کابینت با سبک، طرح و رنگ های متفاوت برخوردار می باشد. کابینت ممبران یکی از کابینت های پیشنهادی از جانب ما می باشد، اما برای گزینش آن ابتدا باید بدانید که کابینت ممبران چیست سپس به خرید آن اقدام کنید.

کابینت رو اولین سازنده کابینت آماده در کشور به صورت شخصی سازی شده میباشد برای خرید کابینت آماده با ما در ارتباط باشید.

 

همه چیز درباره کابینت ممبران

نام دیگر کابینت ممبران، وکیوم می باشد که از جنس پی وی سی می باشد. ممبران در واقع روکشی است که بر روی ورقه های ام دی اف، چوب، نئوپان و… زده می شود. روکش ممبران به وسیله چسب هایی مخصوص بر روی ورقه آماده شده و تراش خورده کابینت وکیوم می شود. کابینت ممبران، جزو دسته کابینت های کلاسیک می باشد اما با خلاقیت طراحان و تولیدکنندگان میتواند هم جزو دسته کلاسیک و هم مدرن باشد. کابینت های ممبران دارای تنوع ظاهری بالایی می باشد و روکش آن به حدی زیباست که فضای منزل را خاص و مجلل می کند.

 

همه چیز درباره کابینت ممبران

بیشتر بخوانید: کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 

مشخصات کابینت ممبران

 • یکی از مشخصات عالی این کابینت، این است که میتواند هم در دسته کابینت مدرن، هم در دسته کابینت کلاسیک قرار گیرد.
 • این کابینت دارای وسعت رنگ بسیاری می باشد، بنابراین شما قادرید تا رنگی که باب سلیقه شما می باشد و همچنین به دکوراسیون منزل شما میخورد را انتخاب نمایید.
 • کابینت ممبران دارای خواصی می باشد که آب را در خود نفوذ نمی دهد بنابراین قابل شستشو و نظافت می باشد.

 

مزایای کابینت ممبران چیست؟

 1. قیمت مناسب، یکی از مزیت های مهم کابینت می باشد که در عین حال باید دارای کیفیت بالا هم نیز باشد.
 2. این کابینت دارای طرح های متنوع مدرن و کلاسیک می باشد که اگر روی آن ابزار بخورد دارای زیبایی چندین برابر شده و جزو سبک های کلاسیک قرار میگیرد.
 3. گونه چوبی کابینت ممبران، میتواند حسی سرشار از انرژی برای محیط اشپزخانه شما ایجاد کند. از آنجایی که این کابینت تماما چوبی است، درنتیجه دارای قیمت بالایی می باشد.
 4. عدم نفوذ آب به لایه های درونی کابینت میتواند جزو بهترین مزیت های یک کابینت باشد بنابراین شما قادر هستید با آب و مواد شوینده به تمیز کردن کابینت بپردازید. که علت اصلی مقاومت کابینت در برابر رطوبت، تشکیل شدن آن از لایه های بسیار زیاد ام دی اف می باشد.
 5. روکش ممبران دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد که دارای خواص چکش خوری، ابزار خوری و تراش دهی می باشد. در نتیجه هر طرح و شکلی که مایل باشید میتوانید بر روی کابینت اعمال کنید.
 6. به کار بردن ممبران به عنوان کابینت آشپزخانه میتواند تاثیر زیادی در حفظ و نگهداری طبیعت داشته باشد.

 

مزایای کابینت ممبران چیست؟

بیشتر بخوانید: کابینت ملامینه چیست؟

 

معایب کابینت ممبران چیست؟

 1. یکی از عیوبی که میتوان برای این کابینت برشمرد حساسیت آن نسبت به حرارت و آفتاب است به گونه ای که ممکن است با گذشت زمان تغییر رنگ در این نوع از کابینت ها به وجود آید.
 2. از دیگر معایب این کابینت ها مقاومت پایین آن ها نسبت به اجسام تیز است که در صورت ضربه دیدن و یا کشیده شدن اجسام تیز بر روی سطح این محصولات امکان پارگی روکش این کابینت ها وجود دارد در نتیجه نیاز به تعمیر دارند که ممکن است هزینه های اضافی را بر روی دستان شما بگذارند.
 3. از دیگر عیوب این کابینت ها چسب استفاده شده برای روکش کردن آن است که چنانچه چسب استفاده شده بی کیفیت باشد این امکان وجود دارد که در صورت وجود حرارت و یا تابیدن بیش از حد آفتاب ممکن است چسب زیر روکش ضعیف شود و یا ورم کند که در نتیجه ممکن است روکش روی کابینت کنده یا خراب شود که در هر صورت نتیجه آن خراب شدن کار است.
 4. عیب پایانی این محصولات نیز به توانایی اجرایی آنان برمیگردد یعنی اینکه طرح های بسیار پرجزئیات و ریز را نمیتوان اجرا کرد در صورت اجرا ممکن است از کیفیت نهایی کار کاسته شود.

 

نکاتی که باید در خرید کابینت ممبران به آن توجه نمایید

یکی از نکات ابتدایی که در خرید کابینت ممبران باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما از اجرا کننده کار در مورد جنس و نوع برند کابینت سوال کنید. به ریزه کاری های محصول توجه نمایید ریزه کاری در این نوع از کابینت تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی آن دارد. مورد دیگر که باید به آن دقت کنید نوع روکش بکار رفته در کابینت و چسب استفاده شده زیر آن است همانطور که در بالا اشاره کردیم در صورتی که از چسب بی کیفیت در این نوع کابینت استفاده شود میتواند در صورت وجود حرارت موجب ورم کردن روکش کابینت شود. یک نسخه از نقشه ی اجرای کابینت را پیش از اجرا از مجری آن دریافت کنید تا بتوانید نقشه را با محصول اجرا شده مقایسه نمایید. در نهایت به جنس دسته های کابینت توجه نمایید تا از جنس سرامیک یا برنز باشد.

 

نکاتی که باید در خرید کابینت ممبران به آن توجه نمایید

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد کابینت هایگلاس

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به این سوال که کابینت ممبران چیست پاسخ دهیم اگر چنانچه قصد خرید کابینت ممبران را دارید میتوانید با ما تماس بگیرید همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه خرید کابینت قسطی از شرایط خرید قسطی ما آگاه شوید.