جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت مشکی، معایب و مزایای آن

آیا برای انتخاب کابینت مشکی هیجان دارید؟ تبریک می گویم، شما در روند درست هستید! رنگ‌های تیره برای دهه‌ها نماد ظرافت و تجمل هستند. جای تعجب نیست رنگ تیره در حال حاضر بیشتر در طراحی داخلی استفاده می‌شود. البته این موضوع در مورد آشپزخانه نیز صدق می کند که دیگر تنها یک محیط برای پخت و پز نیست، بلکه روز به روز به کانون زندگی خانوادگی تبدیل می شود در نتیجه این روند، رنگ های تیره آشپزخانه را به طور فزاینده ای محبوب می کند. بنابراین جای تعجب نیست که کابینت های خاکستری و مشکی جزو داغ ترین ترندهای کابینت آشپزخانه هستند. در سال جدید کابینت و دکورها با رنگ های تیره ارائه می شوند و ظاهری تجملی و نجیب به محیط آشپزخانه می دهند.

کابینت مشکی

 

نکاتی برای نورپردازی کابینت مشکی

برای سال‌ها، کابینت های تیره چندان رایج نبودند، عمدتاً به این دلیل بود که کابینت تیره اغلب محیط را کوچک‌تر از آنچه هستند نشان می‌داد. در زمان های قدیم که یک چراغ سقفی ساده اغلب تنها منبع نور بود، اجتناب از این جلوه رنگی دشوار بود. در محیط هایی که به دلیل موقعیت پنجره، تابش نور کمی دارند، آشپزخانه با کابینت مشکی می‌تواند دلگیر، غم‌انگیز و غیر صمیمی به نظر برسد برای همین زمان های قدیم، رنگ مشکی به سختی نقشی در طراحی آشپزخانه ایفا می کرد.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

در سال های اخیر تعداد انواع زیادی از سیستم های نور پردازی مدرن و فناوری های جدید در بازار ارائه شده اند که می توان برای جلوگیری از دلگیری و تاریک بودن آشپزخانه استفاده کرد یک نور پردازی خطی یا نور غیرمستقیم و چند نقطه برجسته اغلب کافی است تا یک منطقه دلگیر و تاریک را به مجموعه ای زیبا تبدیل کنید و بیننده را شوکه کنید با این وجود، باید توجه داشته باشید که آشپزخانه های تیره برای محیط های بزرگ و بازتر مناسب هستند. هر چه فضا بازتر باشد، آشپزخانه‌های تیره بهتر جلوه خود را آشکار می‌کنند با این حال دیگر کابینت مشکی در آشپزخانه دلگیر به نظر نمی رسد، بلکه شیک و زیبا به نظر می رسد.

 

 

بیشتر بخوانید: کابینت سفید، معایب و مزایای آن

 

مزایا و معایب کابینت مشکی

بزرگ‌ترین مزیت کابینت های تیره قطعا ظاهر خاص آنها است که به آن از نظر طراحی مدرن جلوه خاص می‌دهد. صاحبان آشپزخانه های تیره نشان می دهند که عاشق رنگ های خاص هستند و دنبال تجمل می گردند و به طراحی درجه یک اهمیت زیادی می دهند یکی دیگر از مزیت‌های کاربردی‌ تر کابینت های تیره این است که کثیف به نظر نمی‌رسند اگر چیزی مثل قهوه یا چایی روی آن ها بریزد کثیفی زیاد به چشم نمی آید ولی اگر روی سطح سفید بریزد بلافاصله به چشم می آید، اگر دنبال کابینت با رنگ مشکی هستید از روکش های سوپر مات استفاده کنید چرا که مراقبت از آن ها خیلی راحت است.

یکی از نقطه ضعف های کابینت مشکی این است که در محیط های باریک حتما باید بخش‌هایی از روشنایی را در طول روز روشن نگهداریم تا اثر رنگ‌های تیره خنثی شوند. و  این کار باعث افزایش هزینه های برق می شود، اما می توان این هزینه ها را تا حدی با چراغ های LED موثر و اقتصادی به حداقل رساند تا کمی از هزینه های مازاد شما را جبران کند اگر می خواهید کابینتی تیره داشته باشید، باید این مورد را در هنگام طراحی آشپزخانه در نظر بگیرید.

 

 

بیشتر بخوانید: کابینت بتونی، معایب و مزایای آن

 

نکاتی که هنگام طراحی کابینت مشکی باید در نظر گرفت

با دستگیره ها، اتصالات یا لوازم آشپزخانه ساخته شده از استیل یا شیشه، می توان در کمترین زمان به کابینت های تیره، به‌ ویژه کابینت های مشکی، جذابیت خاصی بخشید و یک آشپزخانه جذاب ایجاد کرد صفحه کابینت های تیره را می توان با ترکیب مواد بتنی و یا سنگ طبیعی چشمگیر تر کرد از طرف دیگر، اگر حاشیه ها را با رنگ‌های مسی، برنجی یا حتی طلایی اجرا کنید، محیط آشپزخانه را مجلل تر نشان می دهید شما می‌توانید با روشن کردن چراغ های لوازم الکتریکی آشپزخانه جلوه بیشتری به کابینت ها بدهید شما با این کار حتی یک کابینت نئوکلاسیک به رنگ تیره با لوازم جانبی مناسب را می توانید جذاب کنید.

 

 

 

ترکیب کابینت مشگی با متضاد آن

ترکیب رنگ مشکی با رنگ های دیگر بستگی به سلیقه شخصی خودتان دارد و می توانید سطوح جداگانه ای را نیز بسازید، به عنوان مثال می توانید دیوار بالای کابینت و صفحه کابینت را با رنگ روشن، چشم نواز و خاص کنید و از کاشی‌های رنگارنگ، و پنل های شیشه‌ای رنگی، مسی و یا طلایی که پشتشان برچسب است  برای بین کابینت ها به راحتی استفاده کنید، ترکیب مشکی با رنگ سفید، بیشتر از همه رنگ ها به چشم می آید چون می توان کابینت آشپزخانه تیره را بهتر تصور کرد بیشتر کابینت های آشپزخانه مدرن و مینیمالیستی با رنگ های تیره طراحی و اجرا شده اند با این حال حتی کابینت کلاسیک را نیز می توان در رنگ های تیره کارکرد و حتما نباید در رنگ های چوب روشن اجرا کرد.

در مجموع، کابینت های تیره برای متمایز کردن خود از دیگر رنگ ها در طیف های مختلف کار می شوند و با ترکیب خوب خسته کننده نیستند باید در نظر داشته باشید که کدام رنگ یا مدل را انتخاب می کنید در نهایت کاملاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

 

 

 

 

سوالات متداول در مورد کابینت تیره:

نگهداری از کابینت های تیر مخصوصا مشکی راحت است، به شرط آن که از جنس های جدیدی که وارد بازار شده است و روکش آن ها مات هست استفاده شود این روکش ها آنتی باکتریال هستند و با لمس آن ها اثر انگشت در روی آن ها باقی نمی ماند.

شرکت AGT اخیرا جنسی ارائه کرده است با عنوان “ماتو پلاس” که کثیفی روی آن باقی نمی ماند و این برای استفاده در کابینت های تیره مناسب است نا گفته نماند قیمت این نوع ورقها نسبت به ورقهای هایگلاس دو برابر قیمت است.