جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت روکش چوب چیست

کابینت روکش چوب چیست

کابینتی که بر روی بدنه اصلی آن، روکش از جنس چوب نصب شود کابینت روکش چوب می گویند. بدنه این کابینت از جنس ام دی اف می باشد، که بر روی بدنه خارجی آن روکش چوب نصب شده است. ورق های ام دی اف معمولا به رنگ سفید یا رنگ های متنوع می باشد. برای ساخت انواع کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک، از روکش چوب مصرف می شود. بعد از ساخت کابینت، بر روی آن رنگ هایی مخصوص زده می شود و به تب زیبایی آن چندین برابر می شود. درنتیجه طی گذارندن این مراحل، کابینت روکش چوب آماده سازی می شود. مجموعه کابینت انواع کابینت آماده با روکش چوب را خدمت شما عرضه می کند. در ادامه بر این موضوع پی خواهیم برد که کابینت روکش چوب چیست و چه ویژگی هایی دارد.

 

کابینت روکش چوب چیست

بیشتر بخوانید: مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

 

کابینت چوبی بخریم یا کابینت روکش چوب؟

از دید تجملات، ظریف کاری و رنگ آمیزی بی شک کابینت های چوبی بسیار زیباتر می باشند و به دلیل به کار گرفتن چوب های طبیعی، دارای حس زنده تر می باشد. کابینت تمام چوب دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر انواع ضربه و پیش آمد می باشد و در طی آن به دلیل طبیعی بودنش، از قیمت بالایی برخوردار است. اگر بخواهیم از دید هزینه ای به این موضوع نگاه کنیم، کابینت های روکش چوب کاملا مقرون به صرفه می باشد. کابینت تمام چوب با روکش چوب، تفاوت هایی از نظر ظاهری دارد. تنها اشکالی که کابینت روکش چوب دارد، عدم استحکام و مقاومت در برابر آسیب های احتمالی می باشد.

 

چرا از روکش چوب به عنوان چوب استفاده کنیم؟

از مهم ترین دلیل های آن، بالا بودن قیمت کابینت های تمام چوب می باشد و جدا از بحث علاقه به دکوراسیون چوبی ممکن است برخی افراد به دلیل بالا بودن قیمت کابینت های چوبی قادر به استفاده آن نباشند. بنابراین در کابینت روکش چوب سعی بر این است از چوب کمتری در کابینت استفاده شود.

مورد بعدی جهت انتخاب کابینت روکش چوب، صاف بودن سطح کابینت و تنوع رنگی در این کابینت است. با قرار گرفتن چندین لایه روکش چوب، استحکام این سبک کابینت افزایش پیدا می کند.

 

انواع روکش چوب کابینت

 • چوب بلوط
 • چوب افرا
 • چوب گردو
 • چوب ملچ

 

انواع روکش چوب کابینت

بیشتر بخوانید: کابینت ام دی اف چیست؟

 

امتیازات کابینت روکش چوب

 1. از آنجایی که انتخاب کابینت ویژه برای آشپزخانه تان نمایش دهنده سلیقه شما می باشد، از مزایای کابینت با روکش چوب، جذابیت ظاهری آن می باشد. انتخاب کابینت با روکش چوب، فضایی لوکس برای آشپزخانه تان به امغان می آورد. روکش چوب دارای درخشندگی ظاهری فراوانی می باشند و همین امر است که بر جلوه ی خاص آشپزخانه شما می افزاید.
 2. استفاده از روکش چوب به حفظ محیط زیست و طبیعت بسیار کمک می کند، چرا که مصرف روکش چوب ضرری به محیط زیست وارد نخواهد کرد و قابل تولید مجدد می باشد.
 3. اگر جزو افرادی هستید که سبک کلاسیک را برای چیدمان منزل و آشپزخانه خود می پسندید، باید گفت با انتخاب کابینت روکش چوب قادرید فضای آشپزخانه را به کهن یا همان سنتی چیدمان کنید.
 4. کابینت های روکش چوب دارای انعطاف بسیار زیادی می باشند و به تب چکش خوری بر روی آن راحت تر می باشد.

 

معایب کابینت روکش چوب

 1. کابینت های روکش چوب، به دو صورت طبیعی و مصنوعی تولید می شود. که گونه طبیعی روکش چوب، دارای قیمتی بالاتر نسبت به گونه مصنوعی آن می باشد. و به قولی این موضوع یکی از معایب کابینت روکش چوب می باشد.
 2. کابینت های روکش چوب در برابر رطوبت، در معرض قرار گرفتن با آب، مواد شیمیایی، ضربه، حرارت و… دارای مقاومت پایینی می باشند و به سرعت آسیب می بینند.
 3. این کابینت در برابر رطوبت بسیار زیاد حساس بوده و حتی ممکن است با برخورد مستقیم آب، آب به لایه های زیرین ام دی اف نفوذ کرده و کابینت شکل ظاهری اش را از دست بدهد.

 

معایب کابینت روکش چوب

بیشتر بخوانید: بررسی مزایا و معایب کابینت کلاسیک

نتیجه گیری

افراد زیادی هستند که با وجود وارد شدن سبک مدرن به بازار کابینت سازی، همچنان طرفدار سبک کلاسیک و مدل های چوبی هستند. اگر به دنبال کابینت با قیمت و کیفیت مناسب می باشید، باید بگوییم که کابینت روکش چوب را در گزینه های انتخابی خود قرار دهید. اما قبل از آن باید بدانید کابینت روکش چوب چیست و ویژگی های آن را بدانید سپس به خرید آن اقدام نمایید.

با مجموعه کابینت رو، محیط آشپزخانه تان را خاص تر از هر زمانی کنید. از آنجایی که آشپزخانه گرمی یک خانه می باشد حتما باید به انتخاب خود دقت کنید. مجموعه کابینت رو، با ارائه بهترین خدمات در زمینه تولید کابینت آماده در خدمت شما بزرگواران است. همچنین ما برای راحتی بیشتر شما قابلیت خرید کابینت قسطی را فراهم آورده ایم.