جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت بتنی، معایب و مزایای آن

مواد غیرمعمول در دنیای کابینت در حال افزایش هستند یکی از آن ها کابینت بتنی است که در حال حاظر مد روز شده است جای تعجب نیست این ماده در برابر خش پایدار و مقاوم است و جذابیت خاصی را ارائه می دهد این که بتن واقعی باشد یا فقط یک کابینت با طرح بتونی به بوجه شما بستگی دارد، با توجه به تغییر روش خرید کابینت می توانید کابینت آماده را از فروشگاه ما به صورت اینترنتی سفارش دهید بدون آنکه از خانه خارج شوید.

کابینت بتونی، معایب و مزایای آن

 

نمای کابینت بتنی

هر کابینتی که شبیه بتن است در واقع از بتن ساخته نشده است روکش های بتنی اغلب به صورت مصنوعی از سرامیک یا پلاستیک تولید می شوند و به هیچ وجه از نظر ظاهر و احساس، کمتر از روکش های بتنی واقعی نیستند، زیرا ساختار بتن با استفاده از فرآیندهای خاص تقلید می شود با این حال، با یک فرآیند خاص، می توان نمای کابینت را با بتن واقعی نیز ساخت به این ترتیب که یک لایه ریز از بتن روی صفحه حامل ساخته شده از ام دی اف اعمال کرد.

چه طور ممکنه؟ ازطریق سیمان آسیاب شده بسیار ریز، که مایع آن شبیه عسل است و آن را به بتن تبدیل می کنند، و حتی می توان آن را روی ام دی اف به ضخامت تنها یک میلی متر اعمال کرد لایه های بتنی باید بسیار نازک باشند، به خصوص برای نمای کابینت، به همین دلیل است که گاهی اوقات مواد تقویت کننده سازه به آن اضافه می کنند.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

کانترهای کابینت بتنی

شما می توانید از بتن واقعی و صفجه های کابینت بتنی آماده برای میز کار استفاده کنید صفجه های آماده بتنی این مزیت را دارند که نسبت به همتایان واقعی خود سختی کمتری دارند اگر از یک جنس بتنی واقعی در کابینت خود استفاده می کنید، باید این را در نظر بگیرید که کابینت آشپزخانه باید بتواند وزن سنگین را تحمل کند صفحه های بتنی واقعی می توانند تا 100 کیلو در هر متر مربع وزن داشته باشند.

اگر صفحه کابینت خود را از جنس بتنی انتخاب می کنید، مهم است که از قبل ظرفیت تحمل بار کابینت های زمینی مطلع شوید برای مثال، یک زیرسازی چوبی خالص با توجه به وزن بتون بسیار شکننده خواهد بود برای ایمن بودن، بهتر است از شاسی کشی آهنی در زیر صفحه استفاده شود تا بتواند وزن بالا را تحمل کند.

اگر قرار است میز کار از بتن واقعی ساخته شود، باید توجه داشته باشید که قالبها معمولاً باید به صورت جداگانه ریخته شوند. علاوه بر این، پس از مدتی در آشپزخانه، علائم استفاده قابل مشاهده است، زیرا منافذ بتن باز است و اثر پاشش روغن یا مواد پاک کننده اسیدی بر روی سطوح بتن می ماند و یک جلوه پتینه طبیعی در طول زمان ایجاد می کند، اما همچنان شیک به نظر می رسد بنابراین اگر این ظاهر را دوست دارید لزوماً یک نقطه ضعف نیست.

 

 

کانترهای بتونی

بیشتر بخوانیم: علت ترکیدن صفحه کابینت

 

نحوه نگهداری از کانتر بتنی

کانتر بتنی را می توان برای محافظت از ورود آب و اسید میوه جات با لاک آب بندی کرد بسته به سلیقه شما، این لاک را می توان به صورت براق یا مات زد علاوه بر  این روش، گزینه تصفیه بتن با روغن یا موم نیز وجود دارد با این حال، از آنجایی که این لایه تنها چند هفته دوام می آورد، این روش باید به طور منظم تکرار شود تا ظاهر را شاداب کند.

همچنان باید مراقب قابلمه های داغ، قوطی ها یا کتری ها باشید، زیرا بتن رنگ شده نیز می تواند تحت تأثیر گرما قرار گیرد اگر می خواهید آشپزخانه خود را تمیز کنید، یک پارچه مرطوب و مواد تمیز کننده ملایم بهترین هستند.

 

 

نحوه مراقبت از کانتر بتونی

بیشتر بخوانیم: کابینت چوبی و انواع مختلف آن

 

مزایای کابینت بتنی

  • قیمت مواد نسبتاً پایین است و تمام اجزای ساخت آن به راحتی برای خرید در دسترس هستند.
  • می تواند هر شکلی داشته باشد و با کمک این مواد می توان کابینتی مناسب برای انواع مدل های کابینت ساخت.
  • نیازی به داشتن تجهیزات پیچیده و گران قیمت نیست تنها چیزی که نیاز دارید یک قالب است که به راحتی در دسترس است.
  • کابینت بتنی محکم و بادوام است، می تواند سال ها دوام بیاورد علاوه بر این، در برابر ضربه مقاوم است که این نیز مهم است.
  • این ماده سازگار با محیط زیست است و می تواند بازیافت شود.
  • در برابر خوردگی و سایر آسیب های بیولوژیکی مقاوم است از شرایط آب و هوایی نمی ترسد و به همین دلیل است که مبلمان فضای باز ساخته شده از بتن بسیار محبوب است.
  • می توانید آن را با مواد دیگری مانند چوب، فلز، شیشه و غیره ترکیب کنید تا جذابیت بصری بیشتری به آشپزخانه خود اضافه کنید علاوه بر این، تقریباً در هر رنگ و سایه ای قابل رنگ آمیزی است.

 

معایب کابینت بتونی

  • اولین ایراد آن این است که سردو بی روح به نظر می رسد برای اینکه به فضای آشپزخانه گرما و صمیمیت ببخشد آن را با چوب طبیعی ترکیب کنید.
  • ایراد بعدی این است که بسیار سنگین است و برای جابجایی کابینت بتونی کار را دشوار می کند.
  •  کابینت بتونی معمولا در محل ساخته می شود ساختن آنها در کارگاه و سپس حمل و نقل آنها بسیار دشوارتر است.

 

 

نمای کابینت بتونی

بیشتر بخوانید: کابینت سفید و معایب و مزایای آن

 

 

بهترین حالت برای ترکیب کابینت بتنی

هنگامی که به بتن فکر می کنید، احتمالاً ابتدا این ماده را با جاده سازی یا دیوارها و کف در ساختمان های امروزی مرتبط می کنید. صادقانه بگویم، این سبک شهری، مدرن و تمیز کمی سرد هم به نظر می رسد اما وقتی به درستی ترکیب شوند، مواد به چشم می‌خورند بهترین موادی که بتن را از حالت سردی در بیارد ترکیب آن با چوب و فلز است ترکیب آن با چوب به آن گرمی و شادابی می دهد.

 

هیچ پاسخ کلی برای هزینه یک کابینت بتنی وجود ندارد و به این بستگی دارد که آیا شما از بتن واقعی استفاده می کنید یا یا از بدل آن و این قیمت کابینت را به طور قابل توجهی تغییر می دهد استفاده از طرح های بتونی از بتون واقعی ارزانتر است و از نظر ظاهر و احساس مثل بتون واقعی است.

درست مانند سایر سطوح سنگی، در صورت عدم مراقبت میزهای بتنی ترک و لک بر می دارند، و می شکنند، بتن همچنین متخلخل است، به این معنی که هرگونه رطوبت را جذب می کند و حتی اگر به درستی آب بندی نشده باشد، باعث رشد باکتری ها می شود.