جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

همه چیز در مورد کابینت هایگلاس

همه چیز در مورد کابینت هایگلاس

امروزه کابینت ها در طرح ها و رنگ های مختلف تولید میشوند که یکی از جدیدترین انها نیز کابینت های هایگلاس هستند که بیشتر در خانه های بزرگ و مدرن از انها استفاده میشود که نسبتا قیمت بالایی دارند. برای خریداری کابینت آماده با ما تماس بگیرید.

کابینت هایگلاس چیست؟

کابینت های مقاومی هستند که از چوب های MDF ساخته میشوند و تنها تفاوتی که با MDF دارند روکش پلاستیکی و براق آنهاست که همین روکش نقطه قوت این نوع کابینت است که باعث زیبایی بسیار زیاد آن شده است.

انواع کابینت هایگلاس

این کابینت مدل های دیگری نیز دارد مانند:

 • مات
 • براق
 • اکلیلی
 • طرحدار یا ساده

های گلاس نوعی روکش است که بر روی MDF کشیده میشود سطح این روکش از یک لایه با ضخامت کم پلی گلاس تشکیل شده است.
پلی گلاس : یک نوع پلاستیک که شکلی مانند شیشه دارد که جنس ان سبکو در عین حال دوام بالایی دارد.
پلی گلاس یکی از عضو های مجموعه هایگلاس میباشد که یکی از بهترین هایشان است.تنها با سطحی شفاف و براقی که دارد میتواند در یک چشک بهم زدن بیننده را به خودش جذب کند.معمولا این مدل کابینت ها در ایران با برند های ترکی به فروش میرسند.از برند های این کابینت میتوان به نیمن ،الویک ، لوکس پن اشاره کرد که قیمت های متفاوتی دارند.

انواع کابینت هایگلاس

بیشتر بخوانید: کابینت ملامینه چیست ؟

 

1- کابینت های گلاس اکلیلی

یکی از انواع پر طرفدار این محصول نوع اکلیلی است که معروف به های گلاس اکلیلی است این محصول در دو رنگ تولید و اجرا میگردد. وجود اکلیل بر روی این کابینت ها باعث زیبا سازی منزل شما میشود چه بسا اگر نورپردازی مناسبی در اشپزخانه انجام شود که در این صورت در شب چهره بسیار زیبایی به منزل شما میدهد.و رنگ های هایگلاس اکلیلی نسبت به دیگر کابینت ها از فیمت بالایی برخوردارند

2- کابینت های گلاس مات

این نوع کابینت دارای رنگ هایی است که امکان طراحی و یا اجرای دو رنگ را دارد. برای مثال یکی از رنگ های محبوب این نوع کابینت ها سفید مات است. بعد از رنگ سفید رنگ های سفید و طوسی در رتبه دم و سوم قرار دارند. این کابینت ها با برند های ایرانی و ترک تولید میشوند ک هرکدام کیفیت و قیمت متفاوتی دارند.

3- کابینت های گلاس براق

با این وجود که این نوع کابینت ها دارای تنوع رنگی بالایی هستند اما محبوب ترین انها رنگ سفید است. جنس روکش کابینت های هایگلاس براق مانند جنس شیشه است و ز نظر پاکیزگی جنسی است که هیچوقت کثیف نمیماند وبه راحتی تمیز میشود.

کابینت های گلاس براق

بیشتر بخوانید: کابینت جزیره یا شبه جزیره کدام مناسب آشپزخانه ما است؟

 

4- کابینت های لمی گلاس

این نوع از کابینت ها دارای روکش پی وی سی هستند که از پلاستیک های بازیافتی ساخته شده است بنابراین این پلاستیک ها با محیط زیست سازگار اند و به آن آسیبی وارد نمی کنند.

 

مزایای خرید کابینت های هایگلاس

 • بازتاب نور
 • سادگی در عین حال زیبایی
 • به راحتی تمیز مشوند
 • دارای طرح های زیبا
 • دستگیره هارا میتوان با سلیقه خود تغییر دهید.

 

ایراد های کابینت های هایگلاس

 • به دلیل سطح براقش لکه ها را به خوبی نشان میدهد برای مثال اگردستی چرب روی ان بخورد جای انگشتان دست روی ان قابل مشاهده است.
 • اگر با اجسامی سخت برخورد کند موجب خش افتادن روی ان میشود.
 • لبه های تیز.
 • این کابینت ضد اب نمیباشد بلکه رطوبت خیلی خوب روی ان تاثیر میگذارد بنابر این برای مکان هایی ک ار رطوبت بالاییی برخوردارند منسب نمیباشد.
 • کابینت های های گلاس فقط از یک سمت روکش هایگلاس دارند و برای ظاهری زیبا تر بهتر است هردو طرف ان هایگلاس باشد.

ایراد های کابینت های هایگلاس

تشخیص کیفیت هایگلاس

برای اینکه کیفیت کابینت هایگلاس را تشخیص دهید میتوانید تکه ای از ورق هایگلاس را برداشته و جلوی نور بگیرید هرچقد که بازتاب نور موج کمتری داشته باشد یعنی از کیفیت بالایی برخوردار است.

اگر دقت کرده باشید اکثر کابیت هایی که استفاده میشود سطحی برجسته دارند که گردو خاگ سریع بر روی انها میشیند
و تمیز کردن ان کار اسونی نیست اما در کابینت های هایگلاس به دلیل صاف و یکنواخت بودن سطح ان هم دیر یف میشود و به راحتی تمیز میشود.