جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

کابینت های ام دی اف و  های گلاس جزو پرکاربردترین ها در بازار کابینت سازی می باشد که هر یک از آن ها دارای طرفداران خاص خود می باشد. کابینت های ام دی اف و  های گلاس از نظر ظاهری دارای تفاوت هایی هستند و ویژگی های خاص خودشان را دارند. در ادامه به مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس بیشتر خواهیم پرداخت. انواع کابینت ام دی اف و های گلاس به صورت کابینت آماده قابل عرضه در مجموعه کابینت رو می باشد.

 

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

بیشتر بخوانید: کابینت ام دی اف چیست؟

 

 

مقایسه ویژگی های کابینت ام دی اف با های گلاس

  • کابینت ام دی اف، دارای قیمتی کاملا مقرون به صرفه می باشد. در صورتی که کابینت  های گلاس از نظر هزینه ای نسبت به ام دی اف دارای هزینه بالاتری می باشد.
  • کابینت های ام دی اف دارای ظاهری مات بوده و درخشندگی ندارد. اما کابینت های هایگلاس دارای درخشندگی بالایی بوده و سطحی شفاف دارد.
  • کابینت ام دی اف در برابر خط و خش کاملا مقاوم عمل میکند در صورتی که کابینت  های گلاس مقاومت بسیار پایینی در برابر خط و خش می دارند.
  • ام دی اف قابلیت ابزار خوری بالایی دارد اما در کابینت  های گلاس کمتر دیده شده است که ابزار خوری و منبت بر روی آن باشد.
  • کابینت ام دی اف در برابر رطوبت دارای مقاومت کمی می باشند در صورتی که  های گلاس در مقابل رطوبت کمی مقام تر عمل میکند.
  • کابینت ام دی اف و های گلاس هر دو دارای سطحی صاف و یکدست می باشند.
  • ام دی اف در برابر جذب لک و کثیفی کمی مقاوم عمل می کند در حالی که کابینت های گلاس آلودگی و لک را طی مدت زمانی کوتاه به خود جذب می کند.
  • های گلاس دارای استحکام و مقاومت بالایی در ساختار خود می باشد در صورتی که ام دی اف استحکام و مقاومت متوسطی دارد.

 

کابینت ام دی اف بخریم یا های گلاس؟

شاید این سوال برای اکثر افرادی که در حال انتخاب و خرید کابینت برای آشپزخانه خود می باشند پیش بیاید که از بین کابینت های انتخابی کدام یک بهتر می باشد. شما برای تشخیص آن که کدام یک از کابینت های انتخابی شما برای آشپزخانه تان مناسب می باشد، باید ویژگی ها، متریال سازنه یک کابینت، نوع رنگ به کار رفته برای کابینت، ماندگاری، کیفیت و… را درنظر گرفت. میزان حساسیت کابینت در برابر خط و خش میتواند کیفیت آن کابینت را معین کند.

 

کابینت ام دی اف بخریم یا های گلاس؟

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد کابینت هایگلاس

 

تفاوت کابینت ام دی اف با کابینت های گلاس در چیست؟

کابینت های ام دی اف، جزو اولین کابینت های وارد شده به بازار بوده که دارای قیمتی مناسب می باشد. این کابینت دارای ظاهری کاملا ساده و به دور از تجملات است که در اغلب آشپزخانه ها دیده می شود. تنوع رنگ و طرح در این کابینت بیداد میکند، اما طرح چوب آن بیشتر مورد توجه عموم می باشد. سبک هایگلاس، نوع براقی از کابینت ام دی اف می باشد که دارای قیمتی بالاتر نیز می باشد.

 

استحکام کابینت ام دی اف بیشتر است یا هایگلاس؟

همانطور که در بالا به طور کامل به تفاوت کابینت اما دی اف با های گلاس پرداختیم، در ادامه به استحکام  این دو را بررسی می کنیم. از آنجایی که ممکن است فضای آشپزخانه در برخی از شهرها مرطوب باشد و یا به دلیل نظافت آشپزخانه، نیازمند مواد شیمیایی و آب باشیم، حتما باید از مقاومت کابینت در برابر رطوبت مطمئن شد. روکشی که برای رویه ی کابینت استفاده می شود میتواند مقاومت، استحکام و ماندگاری یک کابینت را تعیین کند. کابینت های ام دی اف اگر طی مدت زمانی با رطوبت در ارتباط باشند، دچار تغییر شکل و رنگ می شوند. اما  کابینت های گلاس دارای مقاومت بالاتری نسبت به ام دی اف می باشد زیررا با قرار گرفتن در معرض رطوب کمتر دچار آسیب و تخریب می شوند.

 

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس از نظر زیبایی

کابینت های گلاس به دلیل رویه ی براقی که دارد با برخورد نور به سطوح آن باعث بازتاب نور شده و جلوه ای خاص دارد و در نهایت سبب می شود تا فضا را از آنچه که هست بزرگ تر نشان دهد. در نتیجه گزینه ای ایده آل برای فضای های کوچک خواهد بود. از آنجایی که بر روی کابینت های گلاس کمتر میتوان ابزار خوری و منبت انجام داد، به همین دلیل در دسته کابینت های مدرن قرار میگیرد. در صورتی که بر روی کابینت های ام دی اف امکان ابزار خوری می باشد و هر طرح و ایده ای را میتوان بر روی آن اجرا نمود.

 

مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس از نظر زیبایی

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله به طور کامل به مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس پرداختیم تا شما بهترین تصمیم را برای آشپزخانه ایده آل خود بگیرید. کابینت ام دی اف و های گلاس، هر دو دارای مزایا و معایبی می باشد که با در نظر گرفتن آن ها میتوانید بهترین گزینش را داشته باشید.

طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایده آلتان را به ما بسپارید. ساخت انواع کابینت در طرح ها و رنگ های گوناگون با بهترین قیمت انجام یگردد. منتظر تماس شما به مجموعه کابینت رو هستیم. جهت سهولت مشتریان، خرید کابینت قسطی را برای شما فراهم کردیم.