جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هود آشپزخانه و معرفی مدل های جدید آن

هود آشپزخانه برای تخلیه بوی ناشی از پخت و پز در آشپزخانه بکار می رود تا بوی پخت و پز فضای خونه رو در بر نگیرد به خصوص در خانه هایی که آشپزخانه های آنها به صورت اوپن طراحی شده است ، هود ها به صورت هوشمند  طراحی و تولید شده اند تا از باز کردن پنجره به عنوان تخلیه هوای آشپزخانه جلوگیری کنند و از اتلاف انرژی به ویژه در زمستان جلوگیری شود.

ما در «کابینت رو» انواع کابینت آماده در ابعاد و یونیت های مختلف را طراحی کرده ایم تا در صورت تمایل خریداری کنید.

هود آشپزخانه و مدل های جدید

 

 

چرا به هود آشپزخانه نیاز دارید؟

در هنگام طراحی باید به خروج هوای آشپزخانه توجه کرد. مدل های متنوع با قیمت های گوناگون وجود دارد که انتخاب را سخت می کند. و هر کدوم کارکردهای گوناگونی دارند تا هوای خوبی در آشپزخانه ایجاد کنند. برای از بین بردن بو و رطوبت به یک هود آشپزخانه نیاز است. اما با باز کردن پنجره میتوان همین کار را انجام داد. اما تاثیر کمی دارد، چون جریان هوا همیشه به طور خودکار به بیرون نمی رود، بلکه بسته به باد، بخار را نیز می توان به آشپزخانه هل دهد. و این بخار، به عنوان مخلوط چربی در مدت طولانی روی کابینت می نشیند و برای سلامتی مفید نیست. به همین دلیل، هود بخش مهمی از هر آشپزخانه است. یک هود خوب به طور قابل اعتمادی بخارهای پخت و پز را کنترل می کند. بنابراین هودی را انتخاب کنید موثر باشد و به راحتی تمیز شود.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

از هود قدیمی گرفته تا سیستم هایی که در خود اجاق گاز ادغام شده اند تا لوازم جانبی، راه های زیادی برای پیاده سازی کامل سیستم تهویه وجود دارد. علاوه بر جنبه های زیبایی، عملکرد و مقدار صدا در انتخاب اهمیت ویژه ای دارد. زیرا اگر در حین آشپزی صدای هود زیاد باشد کلافه می شوید، اگر روز بعد بوی سیر، کلم پیچ یا ماهی را حس کنید، حس بدی نسبت به  آشپزی، به شما القا می شود.

 

هود آشپزخانه با فیلتر زغالی

هود آشپزخانه با فیلتر زغالی بخار و بوی غذا را مکش میکند، همه چیز را از فیلترها عبور می دهند و سپس هوای تمیز را به آشپزخانه برمی گرداند. بزرگترین مزیت آن عدم نیاز به دودکش می باشد. و با یک سیستم چرخشی، در زمستان هیچ اتلاف انرژی ندارید، زیرا هوای گرم آپارتمان به بیرون هدایت نمی‌شود. برای اطمینان از اینکه هوا تا حد امکان به طور مؤثر تصفیه می شود، معمولاً از دو فیلتر مختلف در هودهای چرخشی استفاده می شود. یک طرف یک فیلتر چربی وجود دارد که کوچکترین ذرات چربی روی آن می چسبد و از طرف دیگر فیلتر زغالی است که بوهای ایجاد شده را به خود میگیرد. به دلیل اینکه جریان هوا در داخل هود در گردش باشد برای عملکرد بهتر به فن اضافی نیاز دارد، به همین دلیل کمی صدای بیشتری دارد، هر چند وقت این فیلترها نیاز به تعویض دارند.

 

 

هود آشپزخانه با فیلتر زغالی

بیشتر بخوانید: سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه

 

 

فیلتر چربی

تمام هودهای آشپزخانه دارای فیلتر چربی هستند. آن ها به صورت فیلتر فلزی مشبک هستند که ذرات چربی روی آن می نشینند.و باید به طور منظم تمیز شوند. معمولاً کافی است فیلتر را در داخل سینک ظرفشویی پر از آب گرم قرار دهید. باید مراقب باشید که فیلتر فلزی را همراه با سایر ظروف داخل سینک ظرفشویی تمیز نکنید، زیرا ممکن است باقی مانده مواد غذایی در توری فلزی گیر کند که در طولانی مدت عملکرد فیلتر را مختل می کند. شما باید از تمیز کردن فیلترهای فلزی در ماشین ظرفشویی خودداری کنید، زیرا این کار منجر به تیره شدن رنگ فیلتر می شود.

فیلتر زغالی

برخلاف فیلترهای فلزی، فیلترهای زغالی دائمی نیستند. به دلیل اینکه منافظ موجود در فیلتر زغالی به مرور زمان مسدود می شوند باید تعویض شود، چنین فیلتری هر 6 تا 12 ماه یکبار لازم است که تعویض شود که متأسفانه هزینه هایی نیز به همراه دارد. گاهی اوقات فیلترهای زغالی “قابل بازسازی” نیز هستند که می توان از آنها برای دو تا سه سال استفاده کرد، اما این فیلترها به نسبت گران تر هستند. این فیلتر را میتوانید موقع نصب هود از نصاب درخواست نمایید و برایتان نصب کند اما نیاز به هزینه اضافه دارد. از معایب سیستم های گردش هوا این است که رطوبت تولید شده در حین پخت و پز از هوا خارج نمی شود. در دراز مدت، می تواند منجر به تشکیل توده رطوبتی در آشپزخانه شود.

 

 

هود آشپزخانه هیبریدی

اخیراً هودهای بیشتری به بازار آمده اند که می توانند با فشار یک دکمه بین حالت گردش چرخشی و هوای خروجی جابجا شوند. هودهای هیبریدی می توانند هوا را در تابستان به بیرون هدایت کنند و در زمستان انرژی گرمایشی ارزشمندی را ذخیره کنند. به طور کلی می توان چنین خلاصه کرد اگر عملکرد تصفیه هوا معیار تعیین کننده برای هود آشپزخانه است، باید از هود هایی که هوای آشپزخانه را به بیرون هدایت میکنند استفاده کنید. از سوی دیگر، اگر در آپارتمان شما دود کش خروجی برای هود تعبیه نشده، هود های چرخشی با فیلتر زغالی مناسب منزل شماست.

 

 

هود آشپزخانه هیبریدی

بیشتر بدانید: کابینت آشپزخانه و انواع آن

 

ما به عنوان متخصص توصیه می کنیم فقط بر اساس ظاهر تصمیم نگیرید

نصب نامناسب، ابعاد نادرست یا انتخاب نادرست هود باعث نا کارآمدی و رنجش در آشپزخانه می شود ما در فروشگاه «کابینت رو» انواع هودهای آلتون را برای شما پیشنهاد میکنیم با کارایی بسیار بالا و طراحی منحصر به فرد همرا با گارانتی، فروشگاه آنلاین ما به صورت تخصصی در زمینه فروش کابینت آماده و هر آنچه که برای آشپزخانه نیاز دارید گرد هم آورده ایم تا شما به راحتی تمام نیاز های آشپزخانه خود را تامین کنید. «بسیاری از مشتریان ما هنگام انتخاب لوازم آشپزخانه، اشتباه می‌کنند چون در ابتدا فقط بر اساس ظاهر تصمیم می‌گیرند. و بعد از نصب به مشکل برمیخورند چون نیازهای آنها را برآورد نکرده است.

 

مدل های مختلف هود آشپزخانه

  • هود جزیره ای
  • هود شومینه ای
  • هود مورب
  • هود سقفی
  • هود مخفی
  • هود رو میزی
  • هود Downdraft

 

هود آشپزخانه جزیره ای

هودهای جزیره ای برای یک آشپزخانه با طراحی جزیرهای مناسب هستند. که در بالای آن قرار می گیرد و به طور خودکار به جزئی از آشپزخانه تبدیل می شود. هود جزیره ای را می توان با هوای گردشی و هوای خروجی کار کرد. از آنجایی که هودهای جزیره ای در آشپزخانه بیشتر از هودهای شومینه ای یا هودهای صفحه تخت به چشم می آیند، نقش عمده ای در طراحی آشپزخانه دارد. و با فضای کلی آشپزخانه مطابقت دارد اگر فضا های تمیز و صاف را ترجیح می دهید، هود سقفی احتمالاً یک گزینه خوب است. عملاً در سقف ادغام می شود و همچنین برای روشن کردن آشپزخانه در زمانی که پخت و پز  انجام نمی شود میتوان استفاده کرد. در صورت نیاز، هود جزیرهای اتومات را می توان با کنترل از راه دور پایین آورد. و فاصله آن را با اجاق گاز به طور استاندارد بهینه کرد.

 

 

هود آشپزخانه جزیره ای

 

 

هود آشپزخانه شومینه ای

اگر آشپزخانه شما به طور کلاسیک طراحی شده است، گزینه های متعددی دارید. هودهای شومینه ای که بین یونیت کابینت قرار می گیرند بسیار متنوع هستند. هود شومینه ای به عنوان هود تهویه کننده هوای آشپزخانه جواب خوبی داده، بالای محل پخت و پز قرار میگیرد، کابینت های دیواری باید فضا را باز کنند. هود شومینه ای را می توان با فیلتر آلومینیومی یا فیلتر زغالی  نصب کرد. مدل‌های دارای عملکرد سوئیچ به شما امکان می‌دهند بین حالت‌های مختلف یکی را انتخاب کنید.

 

 

هود آشپزخانه شومینه ای

 

 

هودآشپزخانه مورب

هودآشپزخانه در مدل های مورب نیز موجود است. به این معنی است که هودها به سمت پایین شیب دارند. بنابراین به سر شما برخورد نمی کند و همچنین میدان دید واضحی به محیط دارید، هودهای مورب با انواع مکش و گردش مجدد هوا در دسترس هستند. مدل هایی که مجهز به سنسور حرارتی هستند با روشن شدن شعله گاز به صورت اتومات روشن می شوند و به طور مداوم هوا را کنترل می کند. در نتیجه، دیگر مجبور نیستید در حین پخت و پز هود آشپزخانه را روشن کنید و برای فرآیند پخت و پز با دست خود هود را روشن و خاموش کنید. و همین کار باعث می شود که به ندرت مجبور شوید بیرون هود را تمیز کنید زیرا حتی آن را لمس نمی کنید.

 

 

هودآشپزخانه مورب

 

 

هود آشپزخانه سقفی

در اینجا شما باید چند بار نگاه کنید تا هود آشپزخانه را تشخیص دهید. هود سقفی با سیستم گردش هوا حتی می تواند در سقف ادغام شود و بنابراین در آشپزخانه به سختی قابل مشاهده است. نور ال ای دی روی هود فضایی ایجاد می کند. با این حال، با استفاده از این نوع هود باید اطمینان حاصل کنید که محل پخت و پز به اندازه کافی روشن است، زیرا معمولاً به دلیل فاصله زیاد تا اجاق، تابش نور تعبیه شده در هود کافی نیست.

 

 

هود آشپزخانه سقفی

 

 

هود آشپزخانه مخفی

اگر می‌خواهید هود آشپزخانه خود را با کابینت ادغام کنید، از مدل های هود مخفی می توانید استفاده کنید این مدل هود در داخل کابینت نصب می شود. هود مخفی نوعی هود صفحه تخت است، اما باریک تر، در فروشگاه آنلاین ما نیز مدل هایی از هود مخفی از برند آلتون  وجود دارد. هودهای مخفی فضای کمی را اشغال می کنند و بنابراین برای آشپزخانه های کوچک ایده آل هستند. اگر هود بالای سرتان را آزاردهنده می‌دانید، یک جایگزین زیبا وجود دارد و آن هم هود مخفی که مستقیماً در کابینت بالای اجاق گاز تعبیه می شوند. هیچ عنصر مزاحمی از بالای صفحه اجاق گاز بیرون زده نمی شود. و با نورهای هالوژن یا LED، بالای اجاق گاز را روشن می کند. به این ترتیب هود آشپزخانه تقریباً نامرئی می شود. این هود نیاز به فضایی در کابینت دیواری بالای گاز دارد.

 

 

هود آشپزخانه مخفی

بیشتر بخوانید: کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 

هود آشپزخانه رو میزی

هود هایی وجود دارد که می توان آنها را در داخل یا در کنار اجاق گاز استفاده کرد. به همین دلیل به آنها هود بالابر رومیزی نیز می گویند. هود در کابینت زمینی نصب می شود و در موقع استفاده به سمت بالا حرکت می کند. به این ترتیب بخارهای و بو ی نامطبوع  را از بالا یا در ارتفاع مستقیم محیط مکش می کند. مزیت این هود این است که در صورت عدم استفاده، درداخل کابینت زمینی می رود و از دید خارج می شوند. تنها عیب داشتن یک فن در منطقه پخت و پز است که در  در یونیت اجاق گاز نصب می شود. و جای تهویه، فیلترها و لوله‌ها در زیر یونیت نصب می‌شوند و در فضا صرفه‌جویی می شود. و این امر باعث می شود فضای کافی در زیر یونیت گاز نداشته باشید.

 

 

هود آشپزخانه رو میزی

 

 

 فاصله بین هود آشپزخانه و اجاق گاز

هنگام طراحی آشپزخانه خود باید دو قانون استاندارد را در رابطه با هود آشپزخانه رعایت كنید، اگر هود دیواری را انتخاب می كنید كه روی دیوار آشپزخانه نصب می شود، حداكثر فاصله بین هود و سطح گاز باید حداكثر 75 تا 85 سانتی متر باشد. اگر فاصله بیشتر باشد، ظرفیت مکش هود به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. قانون کلی برای عملکرد حجم هوای سیستم این است که هوای آشپزخانه باید حدود ده بار در ساعت هنگام پخت و پز تعویض شود. برای آشپزخانه ای با مساحت 20 متر مربع و ارتفاع سقف سه متر، به این معنی است که 60 متر مکعب هوا باید در هر تبادل مدیریت شود. بر این اساس، ظرفیت هود استخراج شما باید حداقل 600 متر مکعب در ساعت باشد.

 

 

 فاصله بین هود آشپزخانه و اجاق گاز

 

 

نحوه تمیز کردن هود آشپزخانه

تمیز کردن هود آشپزخانه آسان است، ولی باید از مکش هود مطمعن شویم. تا بو و رطوبت در محیط آشپزخانه ننشیند. فیلتر فلزی را هر چهار هفته یکبار تمیز کنید. در برخی از هودهای آشپزخانه، شما باید فیلترهای چربی را با دست با آب و مواد شوینده ملایم تمیز کنید، در برخی دیگر فیلترهای چربی را می توان در ماشین ظرفشویی تمیز کرد. علاوه بر فیلتر چربی، هودهایی که به فیلتر زغالی مجهز هستند. لازم نیست تمیز شود، اما پس از یک فاصله زمانی معین باید تعویض شود. تمیز کردن بیرونی هود باید با مواد مخصوص انجام شود. هودهای استیل را می توان با یک پارچه نرم و کمی مایع شوینده در آب تمیز کرد.ولی مطمعن شوید که خط نمی افتد. هودهای شیشه ای را با پاشیدن کمی الکل یا سرکه و یک پارچه نرم می توان به راحتی تمیز کرد.