جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علت ترکیدن صفحه کابینت

علت ترکیدن صفحه کابینت

ممکن از شما در طول زندگیتان با شکستگی صفحه کابینت رو به رو شده باشید یا علاوه بر آن بروز این عامل موجب نگرانی شما باشد. شما با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با علت ترکیدن صفحه کابینت میتوانید تشویش های ناشی از بروز این مورد را برطرف کنید. شکستگی بر روی صفحه کابینت میتواند زیبایی آشپزخانه را تهدید کند. در ادامه به توضیحات بیشتری جهت علل بروز این مورد می پردازیم. کابینت آماده جزو ویژگی هایی است که مجموعه ما را از دیگر مجموعه ها متمایز می کند.

 

انواع جنس صفحه کابینت

 1. کورین
 2. انواع سنگ های طبیعی
 3. سنگ کوارتز
 4. مارمونایت
 5. فینگر جوبینت
 6. انواع چوب های طبیعی
 7. انواع سنگ های مصنوعی
 8. سنگ کابینت با جنس پی وی سی
 9. صفحه کابینت سرامیکی
 10. سنگ مرمر
 11. فلز
 12. پلیمر

 

انواع جنس صفحه کابینت

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کابینت پولیشی

 

علت ترکیدن صفحه کابینت چیست؟

 • رطوبت در فضای خانه

گاهی اوقات به دلیل سکونت در مناطق رطوبتی ممکن است مشکلاتی برای اجسام موجود در آشپزخانه پیش آید که بیشترین علل ترک بر روی سطوح کابینت آشپزخانه میتواند مربوط به رطوبت در فضا باشد. علاوه بر این ها رطوبت می تواند بر روی تغییر رنگ کابینت نیز تاثیر منفی بگذارد. بنابراین سعی داشته باشید کابینت هایی برای این شرایط محیطی تهیه کنید که در مقابل رطوبت هوا مقاوم باشند.

 

 • قرار دادن اجسام سنگین بر روی کابینت

اگر جسمی را با وزن بالا بر روی کابینت قرار دهید ممکن است موجب ایجاد ترک و حتی شکستگی عمقی و سطحی کابینت شود. بنابراین توجه داشته باشید اجسام سنگین وزن را بر روی کابینت قرار ندهید تا موجب آسیب به کابینت نشود. یکی از عواملی که میتوانید متوجه شوید به صفحه اصلی کابینت شما فشار وارد می شود، حالت فرورفتگی صفحه کابینت می باشد.

 

 • تغیر ناگهانی دما

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی ترکیدن صفحه کابینت، تغیرات ناگهانی هوا می باشد. گرما و سرمای بیش از اندازه می تواند بر روی چوب، سنگ و… تاثیر بگذارد و موجب ترک خوردن آن شود. انبساط و انقباض ناگهانی دما، سبب تحریک این عامل می باشد.

 

علت ترکیدن صفحه کابینت چیست

بیشتر بخوانید: کابینت نئوکلاسیک

 

جلوگیری از ترکیدن صفحه کابینت

 • گاهی نبود رطوبت در فضای آشپزخانه، میتواند به اجسام آن اعم از کابینت صدمه بزند. بنابراین وجود رطوبت آنقدر ها هم مضر نمی باشد.
 • میتوانید از روغن های مخصوص مانند: پارافین جهت جلوگیری از خشکی کابینت های چوبی استفاده کنید و از ترک یا شکستگی صفحه رویی کابینت که از جنس چوب باشد جلوگیری کنید.
 • از برخورد بیش از اندازه آب و رطوبت به کابینت های چوبی جلوگیری کنید همچنین به محض جمع شدن آب بر روی صفحه کابینت آب را با یک دستمال خشک جمع آوری کنید.

 

عوامل موثر در انتخاب صفحه کابینت

 1. مقاوم و مستحکم بودن صفحه کابینت در برابر انواع ضربه
 2. فاقد لبه های نوک تیز و برخوردار بودن از لبه های صاف
 3. دارای ماندگاری و طول عمر بالایی باشد.

 

چه عاملی ترک های کابینت را به بهترین نحو پوشش می دهد؟

از آنجایی که جنس اغلب کابینت ها چوبی می باشد، امکان ترک خوردگی و شکاف هم افزایش می یابد. بهترین عاملی که میتوان ترک های کابینت را از بین برد لای گیری فضاهای خالی بین کابینت می باشد. به وسیله یک سری مواد های مخصوص قادرید درزها و شکاف های ایجاد شده بر روی صفحه کابینت را برطرف کنید.

 

چه زمانی میتوان صفحه کابینت را عوض کرد؟

به دلیل این که روزانه صفحات کابینت در معرض رطوبت، فشار، تحمل اجسام سنگین وزن و… هستند به طبع از رویه ی مقاوم و مستحکم نیز استفاده می شود. بنابراین یک رویه کابینت می تواند بین 20 تا 30 سال ظاهر خود را حفظ کرده و برای شما کار کند.

 

چه زمانی میتوان صفحه کابینت را عوض کرد

بیشتر بخوانید: بررسی کابینت بدون دستگیره

 

نتیجه گیری

ترکیدن صفحه کابینت به عوامل زیادی وابسته است، که شما با رعایت آن موارد میتوانید از اتفاقاتی که در پیش است جلوگیری کنید. شما با رعایت یک سری اصول گفته شده، میتوانید طول عمر و ماندگاری صفحه کابینت را افزایش دهید.

مجموعه کابینت رو مفتخر است بعد از چندین سال سابقه کاری در زمینه تولید، ساخت و عرضه کابینت، طرح ها و مدل های جدیدی را وارد عرصه بازار کابینت سازی کند. اگر مایلید در ردیف اولین کسانی باشید که این طرح و مدل ها را برای آشپزخانه خود انتخاب میکنند، همین الان با همکاران ما در این مجموعه در ارتباط باشید.