جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

درب مگنتی کابینت

درب مگنتی کابینت

از آنجایی که یکی از مهم ترین و کار آمدترین بخش های یک آشپزخانه کابینت است، حتما باید هنگام تعیین رنگ و مدل کابینت نهایت دقت خود را داشته باشید تا انتخابتان در نهایت سبب خستگی و نارضایتی شما نشود. یکی از اجزای مورد نیاز هر کابینت، دستگیره آن است که اگر شما طرفدار سبک های مدرن و ساده باشید، میتوانید آن را از بدنه بیرونی کابینت خود حذف کنید. کابینت های زیادی هستند که بدون دستگیره تعبیه شده اند و به درب مگنتی کابینت معروف هستند. ما در مجموعه کابینت رو، انواع کابینت آماده در سبک های مدرن و کلاسیک را ارائه می دهیم، برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

 

درب مگنتی کابینت

بیشتر بخوانید: کابینت کمدی یا ایستاده چیست؟

 

ویژگی های درب مگنتی کابینت

این کابینت فاقد دستگیره بوده و  برای ساخت آن، از انواع فلزات و آهن ربا استفاده می شود. آهن ربایی که در این کابینت کار گذاشته شده است، سبب می شود تا درب کابینت به خودی خود بسته شود. معمولا این سبک کابینت در شاخه کابینت های کلاسیک قرار می گیرد.

 

مزایای درب مگنتی کابینت

 1. دارای ظاهری ساده و شیک می باشد.
 2. جزو سبک های مدرن می باشد.
 3. هیچ گاه قدیمی نخواهد شد.
 4. باعث خلوت و مرتب دیده شدن آشپزخانه می شود.
 5. استفاده از آن بسیار آسان و راحت می باشد.
 6. مناسب برای آشپزخانه هایی با متراژ کوچک
 7. باعث می شود آشپزخانه یک دست دیده و منظبط دید شود.
 8. بر اثر استفاده مکرر تغیر رنگ نمی دهد.
 9. از قیمت مناسبی برخوردار است.

 

معایب درب مگنتی کابینت

 1. جهت باز نمودن درب کابینت باید انگشت را بر روی سطح کابینت فشار دهیم و همین مورد سبب می شود تا لکه و جای انگشتان بر روی کابینت باقی بماند.
 2. به دلیل برخورد دست با کابینت، باید مدام در حال تمیزکاری بدنه آن باشید.
 3. ممکن است بر اثر گذر زمان مگنت ها هرز شده و دیگر قابل استفاده نباشند.

 

نحوه استفاده درب مگنتی کابینت

برای باز نمودن درب مگنتی کابینت، باید درب را کمی به سمت جلو فشار دهید و سپس، نیروی دست خود را از روی کابینت بردارید تا درب باز شود. با ایجاد شدن فاصله ببین درب کابینت تا بدنه، میتوانید درون کابینت را بازبینی کنید.

 

نحوه استفاده درب مگنتی کابینت

بیشتر بخوانید: کابینت پی وی سی چیست

 

انواع کابینت بدون دستگیره

 • کابینت تاچ مگنتی

برای باز کردن کابینت تاچ مگنتی، قادرید فقط با فشار یک انگشت به بدنه کابینت به باز کردن آن بپردازید، درنتیجه باز و بسته نمودن درب کابینت، بسیار راحت می باشد.

 

 • کابینت با دستگیره پنهان

در این نوع کابینت، دستگیره به صورت مخفی بر روی کابینت تعبیه می شود. درب های این نوع کابینت حدود چندین سانت بلندتر از بدنه است و در واقع قسمتی فرو رفته روی کابینت یا کشوها قرار دارد تا با قرار دادن دست بر آن قسمت، به باز و بسته کردن درب پرداخت.

 

مگنت کابینت چیست؟

مگنت هایی که برای درب کابینت های آشپزخانه به کار می رود، به مگنت های فشاری معروف هستند که جزو ابزار آلات مهم برای درب مگنتی کابینت می باشد. این محصول کارایی بسیاری برای کابینت های درب مگنتی دارد، که مورد توجه کابینت سازان بسیاری قرار گرفته است و محل قرار گیری مگنت ها، بر روی درب کابینت ها می باشد.

 

ویژگی های مگنت کابینت

 • استوانه ای شکل است.
 • طول مگنت ها به 5 الی 6 سانتی متر می رسد.
 • رنگ آن سفید یا طوسی رنگ است.
 • زمانی بر روی درب کابینت نصب می شود، برای شما قابل مشاهده نیست.
 • جنس آن پلاستیکی می باشد.

 

جایگزین مگنت کابینت

اگر استفاده از مگنت به هر دلیلی جزو سلیقه شما نمی باشد و از آن طرف هم استفاده از دستگیره را برای کابینت های آشپزخانه خود نمی پسندید، قادرید با تایید اجرای طرحی مبنی بر ایجاد فضایی برای قرار گیری دستتان به کابینت سازتان، کابینت مدنظرتان را بسازید. گودی مخصوص قرار گرفتن دست ها حدود 2 الی 3 سانتی متر می باشد، تا به راحتی بتوانید به باز کردن درب کابینت بپردازید.

 

جایگزین مگنت کابینت 

بیشتر بخوانید: کابینت روکش چوب چیست

 

نتیجه گیری

درب مگنتی کابینت، دارای ظاهری کاملا ایده آل برای ساده پسندان و دوست داران سبک مدرن می باشد. این سبک کابینت باعث بزرگ تر دیده شدن فضای آشپزخانه شما می شود، زیر را خود دستگیره میتواند سبب شلوغی ظاهر کابینت و به طبع شلوغی آشپزخانه شود.

با مجموعه کابینت رو، محیط آشپزخانه تان را خاص تر از هر برهه ای کنید. از آنجایی که آشپزخانه قلب خانه است و اگر ظاهری نادرست داشته باشد، بر روی زیبایی خانه و آشپزخانه  تاثیر خواهد گذاشت، در نتیجه باید به نوع کابینت انتخابی خود دقت بفرمایید. همکاران ما در مجموعه کابینت رو با دادن مشاوره تمام و کمال خدمت شما بزرگواران، اطلاعاتی کامل و صحیح در جهت گزینش کابینت مدنظرتان به شما خواهند داد. برای خرید کابینت آماده و انواع کابینت همچون کابینت نئوکلاسیک به ما پیام دهید.