جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت کابینت های گلاس مات با براق

تفاوت کابینت های گلاس مات با براق

ممکن است شما قصد تهیه کابینت برای آشپزخانه تان داشته باشید. ابتدا باید سبک مورد نظرتان و آنچه که از یک کابینت توقع دارید را بدانید، سپس راهی مراکز فروش کابینت شوید. امروزه در حیطه کابینت سازی، تنوع رنگ و طرح کابینت رو به افزایش است و شما می توانید مطابق با هر سلیقه ای که دارید به تعین کابینت مدنظرتان بپردازید. کابینت های گلاس جزو یکی از خاص ترین و به روز ترین کابینت ها می باشد، البته قابل ذکر است که در دو حالت مات و براق قابل عرضه می باشد. پیشنهاد می شود حتما تفاوت کابینت های گلاس مات با براق را بدانید سپس به تهیه کابینت اقدام نمایید. شما قادرید کابینت دلخواهتان را در هر سایز و طرحی به صورت کابینت آماده دریافت کنید.

 

کابینت های گلاس مات چیست؟

کابینت مات، نوعی از کابینت های گلاس محسوب می شود که ورق های مات بر روی ام دی اف خام نصب می شود. کابینت مات به دو صورت ساده و طرح دار قابل عرضه می باشد. لازم به ذکر است امروزه، کابینت های مات در بین طراحان داخلی از ارزش بالایی برخوردار است که دارای رنگ های متنوعی نیز می باشد. کابینت مات فاقد هرگونه براقیت و درخشندگی می باشد و بازتاب نور را به همراه ندارد.

 

کابینت های گلاس مات چیست

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد کابینت هایگلاس

 

امتیازات کابینت های گلاس مات

 1. کابینت های گلاس مات دارای شرایط آسوده جهت نظافت می باشد، علاوه بر آن کثیفی را به هیچ عنوان نمایان نمی کند. درنتیجه پس از نظافت به هیچ عنوان بدنه کابینت لک نمی شود و رد نمی اندازد.
 2. در مقال انواع خراشیدگی و ضربه بسیار مقاوم و مستحکم عمل می کند. چرا که با ایجاد خراشیدگی بر روی کابینت، آسیب وارد شده کمتر نشان داده می شود.
 3. اگر لایه های خش افتاده بر روی کابینت عمیق نباشد، به راحتی قابل تعمیر است، به نحوی که اصلا قسمت آسیب دیده قابل تشخیص نیست.
 4. بر اثر برخورد انگشت به کابینت، هیچی نشانی از آن باقی نخواهد ماند.

 

معایب کابینت های گلاس مات

 1. لکه های غذا و روغن کاملا بر روی آن نمایان می شود.
 2. هنگام انتخاب ورق هایگلاس، باید تمام دقت خود را داشته باشید تا بهترین ها را گزینش کنید. به این دلیل که اگر ورقه از کیفیت پایینی برخوردار باشد، نظافت لکه و آلودگی ها از روی آن کمی دشوار می شود.
 3. اگر در معرض مستقیم نور خورشید باشد با گذشت زمان رنگ آن عوض می شود.

 

کابینت های گلاس براق چیست؟

کابینت های گلاس براق به دلیل درخشندگی و شفافیت بسیاری که دارد دارای هواداران ویژه خود است. این کابینت رنگ های متنوعی دارد، درنتیجه شما با هر سبک سلیقه ای که دارید قادر به انتخاب رنگ مدنظرتان می باشید.

 

کابینت های گلاس براق چیست؟

بیشتربخوانید: تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس

امتیازات کابینت های گلاس براق

 1. کابینت های گلاس، به دلیل سطح براق وجلاداری که دارد منبع گسترش نور می باشد. این مورد میتواند در وسیع تر و بزرگتر دیده شدن فضای آشپزخانه تاثیر بسزایی داشته باشید.
 2. درحالی که ظاهری بسیار ساده دارد اما به شدت جذاب و گیرا می باشد.
 3. این کابینت از نظر قیمت، کاملا مقرون به صرفه و کم هزینه می باشد.
 4. نظافت کردن آن بسیار آسوده بوده و در مقابل مواد شیمیایی مقاومت بسیار بالایی دارد.
 5. سبب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه می شود.
 6. در برابر رطوبت و برخورد آب، دارای مقاومت بالایی می باشد.

 

معایب کابینت های گلاس براق

 1. اگر در تماس مستقیم با نور آفتاب باشد، دچار تغییر رنگ در ظاهرش می شود.
 2. کوچک ترین لکی که بر روی آن باشد نمایان می شود.
 3. دارای لبه های تیز که می باشد.
 4. کوچکترین خط و خش بر روی کابینت نمایان می شود و ممکن ست از زیبایی کار کاسته شود.

 

کابینت های گلاس مات بخریم یا براق؟

هر یک از کابینت های مات و براق دارای یک سری ویژگی می باشد که شما مطابق با اطلاعاتی که از هر یک از آن ها دریافت میکنید قادرید به گزینش کابینت مدنظرتان بپردازید. کابینت های گلاس مات به دلیل سادگی که در ظاهرش دارد در دسته بندی کابینت های کلاسیک بوده و امروزه مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. اما سبک براق آن سبب بزرگتر دیده شدن فضا می شود.

 

رنگ بندی کابینت های گلاس مات و براق

 • نسکافه ای (اکلیلی، مات و براق)
 • طوسی (اکلیلی، مات و براق)
 • زرشکی (اکلیلی، مات و براق)
 • مشکی (اکلیلی، مات و براق)
 • سفید (اکلیلی، مات و براق)
 • کرم (اکلیلی، مات و براق)
 • طرح سنگ
 • طرح چوب

 

رنگ بندی کابینت های گلاس مات و براق

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

 

نتیجه گیری

ما در این مقاله به طور کامل به ویژگی، معایب و مزایای کابینت های گلاس پرداختیم اما برای گزینش کابینت مدنظرتان باید تفاوت کابینت های گلاس مات با براق را بدانید سپس به خرید اقدام کنید.

همکاران ما در مجموعه کابینت رو، با متخصصان ماهر و کاردان مفتخر است تا نمونه های زیبایی از انواع کابینت های مدرن، کلاسیک و شیک را به مشتریانش ارائه کند. برای خرید کابینت میتوانید به ما اعتماد کنید.