جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

ممکن است شما قصد خرید کابینت های به روز و خاص برای آشپزخانه های خود داشته باشید، اما نباید هرگز از میزان کیفیت آن قافل نشوید. در واقع اکثر بانوان بیشترین تایم خود را در طی روز در آشپزخانه سپری میکنند، بنابراین باید کابینتی را که انتخاب می نمایید از بالاتری کیفیت و طول عمر برخوردار باشد. کابینت های ممبران و ام دی اف، دارای طول عمر بالایی می باشند و همچنین رفته رفته به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرد. کابینت های ممبران نسبت به ام دی اف دارای یک سری اختلاف در خصوصیات می باشد، که در ادامه به طور تخصصی به تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف می پردازیم. در مجموعه کابینت رو انواع کابینت ممبران و ام دی اف به صورت کابینت آماده قابل عرضه می باشد.

 

تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف

بیشتر بخوانید: کابینت ملامینه چیست ؟

 

تفاوت ویژگی های کابینت ممبران با ام دی اف

 1. برآورد هزینه در کابینت های ام دی اف کاملا مناسب بوده در صورتی که در کابینت های ممبران کاملا بالا می باشد.
 2. کابینت های ام دی اف فاقد هرگونه درخشندگی بوده و کاملا مات می باشد، کابینت ممبران هم این گونه هست اما برخی انواع آن دارای درخشندگی بالا می باشد.
 3. کابینت های ام دی اف قابلیت چکش خوری و ایجاد منبت کمی دارد درنتیجه در دسته کابینت های کلاسیک قرار نمیگیرند، همچنین فاقد اجرای طرح های ساده برای قرار گرفتن در سبک مدرن هم می باشد. در صورتی که هنگام ساخت کابینت ممبران، میتوان آن را هم در دسته کابینت های کلاسیک و هم مدرن قرار داد.
 4. کابینت های ام دی اف در برابر رطوبت بسیار حساس می باشند و باید برای سالم ماندن و افزایش طول عمر، از آن مراقبت بالایی شود. اما کابینت های ممبران دارای مقاومت بالاتری در برابر رطوبت می باشند اما باز هم مقاومت آن دربرابر رطوبت بسته به میزان کیفیت مواد مصرفی برای ساخت دارد.
 5. کابینت های ام دی اف دارای قابلیت چکش خوری متوسطی می باشد، به تب در کابینت ممبران قابلیت چکش خوری و ایجاد منبت بسیار بالاتر بوده و میتوان آن را در دسته کابینت های کلاسیک قرار داد.
 6. در کابینت های ام دی اف امکان ایجاد رو سازی بر روی بدنه می باشد، اما کابینت های ممبران قابلیت ایجاد رو سازی بر روی بدنه ندارند.
 7. کابینت های ام دی اف دارای استحکام و ماندگاری متوسطی می باشند در صورتی که کابینت های ممبران دارای ماندگاری و استحکام بالایی می باشند.
 8. کیفیت متریالی که برای کابینت های ام دی اف به کار برده می شود تقریبا بالاست اما کیفیت کابینت های ممبران با کیفیت لوازمی که برای آن استفاده می شود رابطه ی مستقیم دارد.
 9. ورقه های ام دی اف، هنگامی که در مقابل نور خورشید قرار میگیرند هیچ تغییری در ظاهر آن رخ نمی دهد، بلکه در برابر نور خورشید مقاوم هم می باشند. در صورتی که ممبران در مقابل نور بسیار حساس بوده و دچار تغیر در رنگ و ظاهرش می شود.
 10. اگر در ظاهر کابینت های ام دی اف مشکلی پیش بیاید، دارای قابلیت تعمیر با همان رنگ و طرح می باشد. اما اگر مشکلی در ظاهر کابینت ممبران رخ دهد، تعمیر و تطابق دادن آن با رنگ و طرح قبلی کاری تقریبا دشوار می باشد.

 

تفاوت ویژگی های کابینت ممبران با ام دی اف

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت ممبران بهتر است یا ام دی اف؟

ابتدا برای تشخیص آن که کابینت ممبران بهتر است یا ام دی اف، باید به ویژگی ها و تفاوت های آن دو پرداخت. البته که این نکته حائز اهمیت است که، هر دو کابینت دارای یک سری معایب و مزایا می باشد اما باید باید با در نظر گرفتن ویژگی های مثبت آن، به نتیجه ای مثبت برای انتخاب برسید. ابتدا برای انتخاب نوع کابینت، باید در نظر گرفت که کابینت انتخابی شما با دکوراسیون منزلتان هم خوانی دارد یا خیر، سپس باید به میزان تابش نور خورشید در آشپزخانه بپردازید تا کابینت بر اثر اصابت نور بیش از حد خورشید، تغیر رنگ ندهد. متراژ آشپزخانه شما میتواند در تعیین نوع کابینت نقش بسزایی داشته باشد، زیررا طرح های ساده تر و سبک مدرن، متناسب آشپزخانه های کوچک بوده و سبک کلاسیک هم به دلیل ظاهر منبت های شلوغش پذیرای مساحت های کوچک نمی باشد و ایده ای عالی برای محیط های کوچک می باشد.

 

افزایش ماندگاری کابینت ممبران و ام دی اف

 1. برای زیبایی ظاهری این دو کابینت باید توجه کنید به هیچ عنوان کابینت در معرض نور بیش اندازه خورشید قرار نگیرد.
 2. کابینت ها دور از آبرسانی و رطوبت زیاد بماند.
 3. از استفاده بیش از اندازه مواد شوینده و مواد شیمیایی جهت نظافت خودداری شود.

 

برای افزایش ماندگاری کابینت ممبران و ام دی اف چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

بیشتر بخوانید: تفاوت کابینت ملامینه و هایگلاس

 

نتیجه گیری

اگر شما قصد خریداری کابینت دارید و جهت انتخاب، ما بین کابینت ممبران و ام دی اف مانده اید حتما باید قبل از خرید، تفاوت کابینت ممبران با ام دی اف را بدانید. ما با توضیحات کامل در رابطه با این دو کابینت، انتخاب را برای شما راحت کرده ایم.

تخصص در تولید و ساخت کابینت، راز ماندگاری مجموعه کابینت رو در بازار کابینت سازی می باشد. ارائه انواع کابینت، در مدل ها و رنگ های متفاوت با توجه به سلیقه مشتری، امکان پذیر می باشد. همچنین برای راحتی بیشتر مشتریان گرامی شرایط خرید کابینت قسطی را هم فراهم نموده ایم.