جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی کابینت بدون دستگیره

بررسی کابینت بدون دستگیره

یک انتخاب محبوب جهت انتخاب کابینت بدون دستگیره، در سال‌های اخیر به دلیل تمایل روز افزون به فضای داخلی صاف و براق، تجدید حیات سریعی را تجربه کرده است. با توجه به اینکه هر گونه بازسازی خانه یک سرمایه گذاری بزرگ است، باید در انتخاب نوع کابینت آشپزخانه دقت نمود. می توانید مطمئن باشید که زیبایی و سادگی یک آشپزخانه بدون دستگیره هرگز به روز نخواهد شد.

بسیاری از مشتریان ما، توسط انواع کابینت آماده ساخته شده توسط مجموعه کابینت رو شگفت زده شده اند و این سبک ممکن است مورد توجه شما هم واقع شده باشد. با این حال، مهم است که مزایا و معایب یک آشپزخانه بدون دستگیره را قبل از اقدام به آن بسنجید، بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

 

انواع کابینت بدون دستگیره

1- جی کش

این طرح بر اساس تعبیه کردن یک دستگیره بر روی درب کابینت و یا درب کشو بنا گذاری شده است. یک هلال بر روی درب کابینت آشپزخانه قرار داده شده است تا انگشتان به راحتی بر آن فرو رود و درب باز شوند.

 

2- بدون دسته واقعی

این الگو، یک کابینت آشپزخانه فاقد دستگیره و دسته است. در حالی که، یک ریل پشت در یا کشو آماده سازی شده است که مکانی را برای گرفتن و باز کردن وسایل توسط انگشتان فراهم کند. این واحدها را می توان هم از بالا و هم از کنار باز کرد.

 

3- فشاری برای باز کردن

به جای گرفتن و یا کشیدن در کابینت فاقد دستگیره یا کشوی کابینت، طراحی بدون دستگیره با سختی جهت وا کردن به این معنی است که فقط یک لمس سبک از دست شما چیزی است که برای باز شدن آن لازم است.

 

انواع کابینت بدون دستگیره

بیشتر بخوانید: کابینت پی وی سی چیست؟

 

آیا کابینت بدون دستگیره انتخابی درست است؟

مانند تمام عناصر موجود آشپزخانه، سبکی از نظر زیبایی شناسی اما بسیار کاربردی انتخاب کنید که کاملاً با سبک زندگی خاص شما سازگار باشد. حتی اگر متقاعد شده اید که آشپزخانه بدون دستگیره در خانه شما فوق العاده به نظر می رسد، یا در مورد کاربردی بودن آن تردید دارید، قبل از تصمیم گیری در مورد ویژگی ها، مزایا و معایب آن مطمئن شوید.

 

امتیازات کابینت بدون دستگیره

  • ایمنی بهبود یافته

غذای داغ، چاقوهای تیز، گازهای بالقوه خطرناک و وسایل الکتریکی موجود در آشپزخانه ی شما می‌تواند مکانی کاملاً خطرناک در منزل شما ایجاد کند. باعث آسودگی خیال است که، کابینت بدون دسته به ایمن شدن آن تا حد امکان استعانت می کند، بدون ترس از برخورد تصادفی شما یا فرزندانتان به دستگیره ها و دریافت بریدگی ها یا کبودی های ناهنجار.

 

  • طراحی زیبا

نمی توان انکار کرد که این طراحی آشپزخانه جایگزینی صحیح برای کابینت های دستی است اما اگر می خواهید زیبایی تمیز و معاصری داشته باشید، آن را ایده آل می کند. سطح های هموار مسبب می شود تا آشپزخانه شما ویژه و خاص نشان داده شود. همچنین متریال، رنگ‌ آمیزی و نکته های زیادی برای انتخاب موجود است که نشان دهنده این است که آشپزخانه شما کاملاً مطابق با نظر شما بناگذاری شده است.

 

  • فضای اضافی

حذف دستگیره ها از کابینت به سرعت فضای باز تری را در اختیار شما قرار می دهد. اگر به فکر ایجاد یک آشپزخانه اپن هستید، این امر بسیار ارزشمند است. علاوه بر کمک به احساس سبک و مطبوع مورد نظر شما، هیچ دستگیره فلزی وجود ندارد که سیال بودن وسایل شما را مختل کند یا بین آشپزخانه و قسمت نشیمن و غذاخوری شما شکاف ایجاد کند.

 

امتیازات کابینت بدون دستگیره

بیشتر بخوانید: کابینت پلی گلاس چیست؟

 

مزایای کابینت بدون دستیگره

  • افزایش زمان تمیز کردن

طراحی کابینت بدون دستگیره زمان طولانی تری میبرد تا نظافت شود، زیر را آلودگی ها طی کوتاه ترین زمان در شکافی که برای باز کردن در یا کشو می کشید جمع می شود. در صورت انتخاب یک روکش براق، ممکن است اثر انگشت بیشتر نمایان شود. با این حال، فشار برای باز کردن کابینت بدون دسته، فرآیند تمیز کردن را از جنبه دیگر سریع‌تر می‌کند، زیرا هیچ دسته‌ای برای تمیز کردن ندارید.

 

  • هزینه های بالاتر

ممکن است گمان کنید حذف دستگیره‌ ها منجر به آشپزخانه ای ارزان‌تری می‌شود، اما برای ایجاد ابزار هایی که سبب می شود درها و کشوها بدون آن‌ها باز شوند، به مهارت‌های تخصصی نیاز است. بنابراین کابینت آشپزخانه ای که بدون دسته می باشد دارای قیمت بالاتری خواهد بود. علاوه بر آن، دسته ها باید توسط یک کاربلد نصب شوند و هزینه را افزایش دهند.

 

نتیجه گیری

اکنون شما از تمام ویژگی های کابینت بدون دسته با خبر هستید، احتمالاً تا حدودی تصور می کنید که آیا آشپزخانه بدون دسته برای شما مناسب است یا خیر. با این حال، اگر به ظاهر مدرن علاقه دارید، اما همچنان می‌خواهید کارکرد آشنای دستگیره‌ها را داشته باشید، قادرید مدل های دیگر را انتخاب نمایید.

هر ایده و سوالی در مورد آشپزخانه های بدون دستگیره دارید، طراحان مجرب مجموعه کابینت رو می توانند در مورد پروژه شما به شما مشاوره دهند. برای درخواست مشاوره خرید کابینت و طراحی آن، با همکاران ما در مجموعه کابینت رو در ارتباط باشید.