جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها

انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در آشپزخانه دارای کاربرد فراوانی می باشد، صفحه کابینت است. صفحات کابینت دارای انواع مختلفی می باشد که جنس، ضخامت، ویژگی های ظاهری، قیمت و… به تعین انواع صفحه کابینت می پردازد. به طور کلی صفحه کابینت یکی از اجزای مهم آشپزخانه است که میتوان از آن استفاده های فراوانی کرد. جالب است بدانید حتی میتوان از صفحه کابینت به عنوان میز نهارخوری هم بهره جویی کرد و درنهایت با حذف میز از فضای آشپزخانه، فضای اشغال شده را به مکانی خلوت و دلباز تبدیل نمود. ما در ادامه این مقاله به بازبینی انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها خواهیم پرداخت. مجموعه کابینت رو با ارائه انواع کابینت آماده با صفحات گوناگون و متنوع انتخاب را برای شما آسان کرده است.

 

انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها

بیشتر بخوانید: بررسی کابینت انزو

 

انواع جنس صفحه کابینت

 • صفحه کابینت با سنگ مصنوعی(کورین)
 • صفحه کابینت با صخامت پنج سانت
 • صفحه کابینت با ضخامت سه سانت
 • صفحه کابینت سنگی
 • صفحه کابینت چوبی
 • صفحه کابینت ام دی اف
 • صفحه کابینت پی وی سی
 • صفحه کابینت با جنس سرامیک

 

انواع جنس صفحه کابینت

بیشتر بخوانید: کابینت نئوکلاسیک

 

عوامل تاثیرگذار هنگام انتخاب صفحه کابینت

 • استقامت در برابر ضربه های احتمالی

مقاومت یک جسم در برابر تمام اتفاقات احتمالی، در گزینش یک کالا تاثیری به سزا دارد، درنتیجه هنگام انتخاب هر کالایی ابتدا به میزان مقاومت کالا توجه داشته باشید. تا به اکنون صفحه کابینت با جنس کوارتز، جزو بهترین جنس های سنگ کابینت شناخته است چرا که در مقابل ضربه، حرارت و رطوبت بسیار مقاوم عمل کرده.

 

 • صاف بودن لبه های اطراف صفحه

داشتن لبه تیز و برنده برای صفحه یک کابینت میتواند خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. این ویژگی صفحه کابینت، برای افرادی که دارای فرزند خردسال هستند بسیار ضروری تر از عموم افراد است. تیز بودن لبه کابینت میتواند به پوست بدن نیز آسیب های جدی وارد کند.

 

 • دارای قابلیت ابزار خوری بر روی صفحه کابینت

شما قادرید مطابق با خواست و سلیقه خود به انتخاب طرح مدنظرتان بپردازید، تا در نهایت آن طرح بر روی صفحه کابینت اجرا شود. معمولا صفحات سنگی قابلیت خوبی برای ابزار خوری ندارند، چراکه دارای ساختاری سفت و مقاوم می باشند و برخورد ابزار را سخت و دشوار می کند.

 

 • دارای طول عمر و ماندگاری بالایی می باشد

طول عمر باکیفیت و مفید، یکی از عوامل مهم در انتخاب صفحه کابینت می باشد. صفحه کابینت با کیفیت لازم دربرابر حرارت، افزایش یا کاهش دما، ضربه و… دارای آسیب پذیری پایینی می باشد.

 

 • مقاوم بودن دربرابر حرارت

ممکن است قصد داشته باشید بعد از پخت غذا، قابلمه داغ و یا هر جسم داغ دیگری را بر روی کابینت قرار دهید. مقاوم بودن صفحه کابینت در برابر حرارت این اطمینان را به شما می دهد تا با خیالی آسوده جسم داغ را بر روی کابینت قرار دهید.

 

 • مقاوم بودن در برابر لکه

صفحات کابینت بی کیفیت هنگام نظافت و یا حتی قرار دادن ظروف بر روی کابینت ایجاد لکه می کند و این ممکن است برای خیلی از افراد آزار دهنده باشد. اگر انتخاب شما برای صفحه کابینت سنگ می باشد، باید گفت به هیچ عنوان سنگ هایی از جنس آهک را انتخاب ننمایید. سنگ های آهکی فوق العاده لکه پذیر می باشند و بر اثر برخورد کوچک ترین جسم رطوبتی ایجاد لک می کند.

 

 • مقاومت در برابر خط و خش

نمایان شدن خط و خش بر روی کابینت میتواند بر زیبایی و ظاهر کابینت و همچنین آشپزخانه تاثیری بسزا داشته باشد. در دسته بندی صفحه کابینت سنگی، سنگ کوارتز از همه مقاوم تر بوده و به هیچ عنوان خش پذیر نمی باشد.

 

عوامل تاثیرگذار هنگام انتخاب صفحه کابینت

بیشتر بخوانید: مقایسه کابینت ام دی اف با های گلاس

 

نتیجه گیری

ما در این محتوا به انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها به طور تمام و کمال پرداختیم. شما با مطالعه و تحقیق میتوانید بهترین تصمیم را برای گزینش صفحه کابینت مدنظرتان داشته باشید.

خدمات ساخت و نصب کابینت در طرح ها و مدل های متنوع را در کوتاه ترین زمان ممکن از مجموعه کابینت رو بخواهید. متخصصان و کارشناسان متبحر مجموعه کابینت رو با توجه به درخواست شما بی نظیرترین و کمیاب ترین سبک کابینت را با در نظر گرفتن آشپزخانه تان معرفی کرده و بعد از عقد قرارداد، در کم ترین زمان ممکن نتیجه را به شما تحویل خواهند داد. مجموعه کابینت رو با ارائه مشاوران خود در زمینه انواع صفحه کابینت و بررسی آن ها بهترین مشورت را به شما خواهد داد.