جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کابینت به سبک صنعتی

سرد و مستحکم، این بهترین جمله برای توصیف یک کابینت به سبک صنعتی است در این سبک کابینت با این که کابینت ها نو هستند ولی نشانه هایی از ساییدگی و لکه ها را می توان دید و این نشانه ها به صورت عمدی در آن ها ایجاد می شوند و با این لکه های کوچک کابینت ها جالب می شود در ادامه توضیح می‌دهیم که چه چیزی یک کابینت صنعتی را می‌سازد، چه مواد و روکشی نمای کابینت ها را تعیین می‌کند و چگونه می‌توانید به ظاهر صنعتی بسیار خاص دست پیدا کنید.

با بازدید از فروشگاه اینترنتی “کابینت رو” می توانید کابینت آماده به شکل یونیت های پیش ساخته برای آشپزخانه خود تهیه کنید و در 24 ساعت کاری آن را در بسته بندی استاندارد تحویل بگیرید.

کابینت آشپزخانه صنعتی

 

 کابینت به سبک صنعتی چگونه ساخته می شود

وقتی به صنعت فکر می کنید، نا خودآگاه یاد بتن، فولاد و سوله های بزرگ می افتید، این دقیقاً چیزی است که یک کابینت به سبک صنعتی را تعریف می کند برای اینکه کابینت جلوه ای صنعتی پیدا کند، باید آن را در یک آشپزخانه باز و یا در فضای زیر شیروانی اجرا کرد البته اگر دیوارها و کف را به درستی طراحی کنید، شما می توانید کابینت صنعتی را در یک محیط بسته نیز ایجاد کنید می توانید اگر برای کمال گرایی در آشپزخانه خود ارزش قائل هستید، نباید کابینتی با رنگ صنعتی بخرید چون این سبک کابینت عمداً ناقص به نظر می رسند مواد  بالاتر از همه بتن، چوب و فولاد باید نشانه های سایش را نشان دهند تا بر ظاهر تأکید شود همه چیز باید کهنه به نظر برسد و کمتر شبیه تصویر کابینت در یک کاتالوگ باشد.

 

 

کابینت های آماده و پیش ساخته

ما به شما کابینت‌ های آماده و پیش‌ ساخته با بهترین کیفیت را برای آشپزخانه خود توصیه می‌ کنیم. این کابینت‌ ها به صورت یونیت‌ های مونتاژ شده ارائه می‌شوند و ما قول می‌دهیم آنها را در سریعترین زمان ممکن و با بسته‌ بندی استاندارد برایتان ارسال کنیم.

خرید کابینت آماده

 

 

 مواد مناسب برای کابینت به سبک صنعتی

برای اینکه کابینت تا حد امکان محکم و خام به نظر برسد، می توان از مواد مختلفی استفاده کرد علاوه بر آهن و استیل، بتن در کابینت های سبک صنعتی محبوبیت خاصی دارد شما می توانید مواد واقعی را برای درب یا صفحه کابنت انتخاب کنید و یا از جنس های ام دی اف با طرح بتون استفاده کنید که اغلب بسیار ارزان تر است اگر نمی خواهید کابینت ها یک رنگ باشد می توانید از چوب برای نمای جلوی کابینت ها استفاده کنید و با این کار گرمای بیشتری به آشپزخانه ببخشید اما مطمئن شوید که سطح چوبی رگه های نسبتاً درشت داشته باشد، و ظاهری کهنه داشته باشد تا جلوه صنعتی به خود بگیرد.

 

 

مواد مناسب برای کابینت به سبک صنعتی

بیشتر بخوانیم: کابینت بتنی،معایب و مزایای آن

 

رنگ هایی که برای ظاهر صنعتی مناسب هستند

نه تنها مواد ظاهر آشپزخانه را تعیین می کنند، بلکه رنگ نیز نقش اصلی را ایفا می کند در کابینت به سبک صنعتی باید به طیف رنگی خاموش پایبند باشید رنگ هایی مانند سیاه، سفید و خاکستری مناسب هستند، اما رنگ هایی مانند آبی تیره یا قهوه ای تیره نیز با این سبک هماهنگی دارند و می توانید هایلایت ها را با رنگ های دیگر تنظیم کنید، اما هرچقدر این هایلایت ها کمتر باشد بهتر است،رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد به بهترین وجه با رنگ های صنعتی خاموش هماهنگ می شوند.

 

 دیوارها و کف آشپزخانه صنعتی

وقتی کابینت خود را طراحی می کنید، نباید سبک دیوارها و کف ها را هم بهم بزنید در غیر این صورت کابینت نامناسب به نظر می رسد چون دیوارها شبیه موادی است که کابینت از آن ساخته شده است بتن، سنگ ناهموار، دیوارهای کلینکر بدون گچ و آجرهای قدیمی نکته اصلی این است که باید خام و ظاهراً استفاده شده به نظر برسد کف باید از چوب تیره، سنگ یا چوب پنبه تیره باشد تا با کابینت به سبک صنعتی مطابقت داشته باشد استفاده از نرم افزار طراحی آشپزخانه می تواند نکات مفیدی را به شما ارائه دهد تا دیوار و کف با کابینت جدید شما مطابقت داشته باشند.

 

لوازم جانبی مناسب را پیدا کنید

لوازم جانبی مانند گلدان، کاسه و مواردی از این دست در کابینت به سبک صنعتی کاملاً ممنوع نیستند، ولی باید از آن ها کم استفاده کرد مهم است که سبک کابینت صنعتی به هم نخورد، به همین دلیل است که باید از لوازم های چشم نواز خودداری کنید هر چیزی که از چوب، آهن یا استیل ساخته شده باشد مناسب است و حتی می تواند زنگ زده باشد یا ظاهری زنگ زده داشته باشد که از ظاهر صنعتی نیز پشتیبانی می کند لوستر ها یا دیگر تزئینات مسی نیز به خوبی در این نوع آشپزخانه جا می گیرند.

بسیاری از تولید کنندگان کابینت قفسه های باز را با لبه های فلزی تیره یا روشن ارائه می دهند شما می توانید از این مورد در کابینت به سبک صنعتی به خوبی استفاده کنید اگر کابینت بدون دستگیره را ترجیح نمی دهید، بلکه کابینتی با دستگیره در قسمت جلویی آن را ترجیح می دهید، می توانید آنها را نیز با این سبک تطبیق دهید و از دستگیره هایی استفاده کنید که رنگ  تیره با نشانه‌های سایش و درشت یا دستگیره‌های فرورفته یا همان تو کار مانند دسته‌های کمدهای قدیمی انتخاب خوبی هستند.

 

 

دیوارها و کف آشپزخانه صنعتی

بیشتر بخوانیم: کابینت مسی و لوازم مسی در آشپزخانه

 

 

تزئین کابینت صنعتی با ظروف آشپزی

از ظروف آشپزی می توان به عنوان یک عنصر تزئینی در کابینت به سبک صنعتی نیز استفاده کرد قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را روی یک میله فلزی که روی دیوار آشپزخانه نصب شده، آویزان کنید و یا، می توانید به راحتی ظروف پخت و پز را در قفسه های باز قرار دهید اگر نمی خواهید آشپزخانه خود را کاشی کاری یا رنگ آمیزی کنید، می توانید از پنل بین کابینتی آماده به سبک صنعتی استفاده کنید شرکت های مختلفی وجود دارد که، دیوارهای بین کابینتی با طرح سنگ تولید می کنند که اغلب آن ها از پلاستیک ساخته شده اند و به طرز گیج کننده ای شبیه به یک دیوار واقعی هستند از این مواد می توانید برای تزئین بهتر استفاده کنید.

 

کابینت صنعتی را از موادی می سازند که به نظر مستحکم، خام و مستعمل هستند، مانند بتن، آهن یا استیل، و از رنگ ها یی استفاده می کنند که خاموش به نظر می رسند، و دیوارهای این نوع آشپزخانه ها با آجرهای قدیمی و بدون گچ کاری شده درست شده اند. .

بله، اما چوب خام و بدون دستکاری شده شما می توانید کف آشپزخانه را با چوب تیره بپوشانید و در وسط آشپزخانه یک میز از جنس چوب قدیمی استفاده شده قرار دهید و سبک آشپزخانه خود را صنعتی نشان دهید.

هنگام چیدمان کابینت صنعتی باید از تزئینات، نقش و نگارها و جلوه های خیلی ریز اجتناب کرد و هر چیزی که نو و استفاده نشده به نظر برسد نباید به کار برد چون تصویر کلی را از بین می برد حتی از مبلمان نئوکلاسیک هم نباید استفاده کرد.